0

رهبران جهان و وسایل عجیب حمل و نقل آنها

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

رهبران جهان و وسایل عجیب حمل و نقل آنها

برخی از رهبران جهان از وسایل عجیبی برای نقل و انتقال استفاده می‌کنند، در زیر تعدادی از این رهبران را به همراه وسایل نقیله‌اشان مشاهده می‌کنید:

 

1- رهبر کره شمالی

قایقی به طول 200 متر که رهبر کره شمالی از آن به همراه شماری از نزدیکان خود استفاده می‌کند.

«دنیس رومدان»، ستاره بستکبال جهان که سوار این قایق شده، آن را به یک سفینه تشبیه می‌کند.

 

2- ولادیمیر پوتین

رئیس جمهوری روسیه در ژوئن گذشته از زیر دریایی استفاده کرد که تنها در فیلم‌های جیمز باند نمونه آن مشاهده شده بود و برای اولین بار در خلیج فنلاند در این زیر دریایی مشاهده شد، هزینه ساخت این زیر دریایی 2.4 میلیون دلار عنوان شده است.

 

3- باراک اوباما

رئیس جمهوری آمریکا دارای بوئینگ اختصاصی است که از جمله قدرتمندترین و مجهزترین هواپیماهای جهان به شمار می‌آید. این هواپیما دارای قدرت سفرهای بسیار طولانی و سوختگیری در آسمان و مجهز به پیشرفته‌ترین وسایل ارتباطی با مراکز فرماندهی روی زمین است. این هواپیما همچنین دارای آشپزخانه‌ای است که توان دادن غذا به 100 نفر در آن واحد را دارد.

 

4- جورجو ناپولیتانو

رئیس جمهوری ایتالیا از شیوه خاصی در نقل و انتقال استفاده می‌کند، او دارای موتور سه چرخ ساده‌ آبی رنگی است که تنها 2 صندلی و واگنی که از آن برای حمل نیازهای خود استفاده می‌کند.

 

5- ملکه الیزابت

ملکه انگلیس همچنان برای نقل و انتقال خود از مکانی به مکان دیگر در کشور انگلیس از قطاری استفاده می‌کند که به دوره ملکه ویکتوریا باز می‌گردد. اما گفته شده که این قطار به دلیل سختی و دشواری استفاده قرار است، کنار گذاشته شود.

 

6- جاس موجیکا

شاید یکی از عجیب‌ترین وسایل نقلیه رهبران جهان از آن رئیس جمهوری اوروگوئه باشد که فقیرترین رئیس جمهوری جهان نیز به شمار می‌آید. وی 90 درصد از ثروت خود را به موسسات خیریه بخشیده و تنها دارایی وی هم اکنون در یک خودرو ولکس واگن مدل 1987 به قیمت 1300 یورو خلاصه می‌شود.

7- ملک عبد الله

پادشاه عربستان سعودی دارای بزرگ‌ترین قایق شخصی جهان به طول 147 متر است. در این قایق 60 تا 65 نفر کار می‌کنند و ظرفیت پذیرش 64 نفر و محلی برای فرود بالگرد دارد تا در شرایط اضطراری توان انتقال ملک عبد الله را داشته باشد.

 

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 21 دی 1392  10:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها