0

***وزیر ارتباطات:ضریب اشتراک اینترنت پرسرعت طبق قانون باید از “۱ به ۲۰″ به “۱ به ۸″ برگردد***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

***وزیر ارتباطات:ضریب اشتراک اینترنت پرسرعت طبق قانون باید از “۱ به ۲۰″ به “۱ به ۸″ برگردد***

وزیر ارتباطات:ضریب اشتراک اینترنت پرسرعت طبق قانون باید از “۱ به ۲۰″ به “۱ به ۸″ برگردد

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - سیاست وزارت ارتباطات در واگذاری شرکت پست در بورس اعتماد به خصوصی‌سازی، همکاری با مجلس و انجام کار با آرامش بیشتر است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمود واعظی در حاشیه همایش مدیران پستی در یک نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: اولویت‌ها در شبکه ملی اطلاعات، برقراری امنیت برای ارائه سرویس‌هایی از جمله تجارت الکترونیک، سلامت الکترونیک و بانکداری الکترونیک است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پس از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و پس از آنکه بتوانیم سرویس‌های اینترنت و اینترنت را به طول کامل به خانه‌های مردم برسانیم، می‌توانیم با ارائه سرویس‌های الکترونیکی، دولت را چابک کنیم.

وی در خصوص برنامه در دستور کار برای سرویس‌های پستی گفت: بر چابک‌سازی سرویس‌های پستی تأکید داریم و در نظر داریم، به جای جذب کارمند جدید به کارکنان فعلی آموزش دهیم و پست را به دستاوردهای جدید مجهز کنیم.

واعظی در پاسخ به سؤالی درباره ورود شرکت پست به بورس گفت: از تجربه واگذاری مخابرات در بورس عبرت گرفته‌ایم و می‌خواهیم به گونه‌ای این کار را انجام دهیم که پس از آن لطمه و مشکلی ایجاد نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بنابراین سیاست وزارت ارتباطات در واگذاری شرکت پست در بورس اعتماد به خصوصی‌سازی، همکاری با مجلس و انجام کار با آرامش بیشتر است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی گفته بود، ضریب اشتراک سرویس‌های اینترنت پرسرعت باید طبق قانون ۱ به ۸ برسد، اما شرکت‌های سرویس‌ دهنده این ضریب را به یک به ۲۰ و حتی ۱ به ۲۵ افزایش داده‌اند و اقدام وزارت ارتباطات در رابطه با این عمل خلاف قانون گفت: پیش از این نمی‌توانستیم از ارائه‌دهندگان اینترنت انتظار داشته باشیم که با توجه به درخواست‌های مردم و تقاضای مردم سرویس ۱ به ۸ ارائه دهند، اما اکنون با افزایش پهنای باند کشور این اتفاق باید رخ دهد و فعلاً باید تا زمان فراهم شدن بسترها با این شرکت‌ها کنار بیاییم.

واعظی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص انحصار مخابرات در بازار ADSL و محدودیت‌هایی که این شرکت برای شرکت‌های PAP ایجاد می‌کند، گفت: از مخابرات انتظار داریم که انحصار دولتی که از گذشته به همراه داشته را بشکند و از این شرکت می‌خواهیم به این محدودیت‌ها پایان دهد.

وی تأکید کرد: البته مخابرات را یک شرکت بزرگ می‌دانیم و قصد داریم از این شرکت حمایت کنیم.

وی ادامه داد: در ۱۰۰ روز اول دولت تدبیر و امید پهنای باند اینترنت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت و در پایان ۱۰۰ روز دوم نیز انتظار داریم ۴۰ گیگابیت بر ثانیه دیگر به پهنای باند اینترنت کشور اضافه شود.

وی افزود: ارائه خدمات ارزش افزوده و توسعه بیش از پیش از سرویس پست تلفنی ۱۹۳ از برنامه‌های دارای اولویت در بخش پست است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مهم‌ترین کاری که در دولت تدبیر و امید انجام شده مذاکرات هسته‌ای است و این موضوع باعث می‌شود بسیاری از مشکلاتی که به خاطر تحریم‌ها وجود داشت از جمله در دسترس نبودن برخی سایت‌های داخلی در خارج از کشور، حل شود.

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

شنبه 21 دی 1392  10:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها