0

جمع‌بندی مکانیزم‌های جدید اوراق مشارکت تا دو ماه آینده

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

جمع‌بندی مکانیزم‌های جدید اوراق مشارکت تا دو ماه آینده

اکبر کمیجانی معاون اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ، در پاسخ به این سوال که آیا بانک مرکزی با مطرح شدن اوراق خزانه اسلامی، انتشار اوراق مشارکت بانک مرکزی را کنار خواهد گذاشت، اظهارداشت: با توجه به جذابیت‌ اوراق مشارکت، با هماهنگی با کمیته فقهی مستقر در بانک مرکزی، راهکاری برای رفع شبهات آن پیدا می‌کنیم.

وی افزود: اوراق مشارکت بانک مرکزی ابزار قوی و موثری بوده و نباید خود را مزایای این اوراق محروم کنیم.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره اوراق خزانه اسلامی تصریح کرد: این اوراق اگر چه در درجه اول بیشتر ابزاری برای تامین مالی دولت و شرکت‌های دولتی است، ولی با ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند به عنوان ابزار جدید پولی مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: فعلا در درجه اول اوراق خزانه اسلامی به عنوان یک روش تامین مالی بخش دولتی و شرکت‌های دولتی و بیشتر برای پروژه‌های اقتصادی است.این اوراق در سال‌های گذشته هم در بودجه مطرح بوده، اما کمتر فرصت استفاده از آن ایجاد شد.

کمیجانی ادامه داد: هم‌اکنون یک همکاری بین وزارت اقتصاد و دارایی، بورس و بانک مرکزی در جریان است و امیدواریم که به زودی مقدمات کار فراهم شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که تاکنون در رابطه با مصوبه شورای پول و اعتبارمبنی بر تفویض تعیین نرخ سود و شرایط آن به رئیس کل بانک مرکزی چه اقداماتی انجام شده است، گفت: این طرح هنوز در همان سطح کارشناسی است و امیدواریم در دو ماه آینده به جمع‌بندی برسیم، تا متناسب با سیاست‌گذاری‌های جدید در سال آینده، بتوانیم به عنوان یک ابزار از آن استفاده کنیم.

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 21 دی 1392  8:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها