0

افزايش نگرانی‌ها از گسترش تبليغ دین مسيحيت در افغانستان

 
yaskabod
yaskabod
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 1114
محل سکونت : تهران

افزايش نگرانی‌ها از گسترش تبليغ دین مسيحيت در افغانستان

تعداد زيادی انجيل به زبان‌های پشتو و دری در افغانستان چاپ می‌شود و جامعه اسلامی افغانستان، نسبت به كم‌رنگ شدن ارزش‌ها و محو آموزه‌ های دين مبين اسلام به‌ واسطه ترويج آيين مسيحيت توسط امريكايی‌ها در خانه‌های خود شهروندان افغان ابراز نگرانی‌ می‌كند.

مسحیت یکی از ادیان الهی است که خداوند حضرت عیسی مسیح را مامور تبلیغ آن قرار داد تا راهنمایی برای مردم با توجه به شرایط و آگاهی مردم آن زمان باشد.

کتاب مقدس دین مسیحیت انجیل است که بنا به شرایط زمان ، فهم و درک مردم آن زمان تبلیغ می شد و با آمدن دین اسلام که آخرین دین و کاملترین دین می باشد، بنا به فرموده خداوند، من با هر کس متناسب زمان، فهم و اگاهی وی سخن می گویم، باید ازدین اسلام پیروی نمایند.

اسلام آیین حق الهی است و آخرین، کاملترین و بهترین دین در تامین سعادت بشری و جامع ترین دین در تامین مصالح دنیوی و اخروی انسانهاست، دینی که تمام نیازهای بشر را در امور و نظام های فردی و اجتماعی و سیاسی بر می آورد.

با تمسک به اسلام و پیروی از تعالیم سازنده آن و مهم شمردن قوانین دین اسلام، نه تنها مشکلات ، تجاوزات و ستم گری ها از ملل مسلمان رفع می شود، بلکه اگر قوانین اسلام آن طور که هست، پیاده شود، صلح و امنیت همه جوامع را فرا می گیرد و تمام انسانها به سعادت واقعی خود نائل می شوند و به آخرین حد رفاه ، عزت و سربلندی می رسند.

 

این در حالی است كه به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا تعداد زيادی انجيل به زبان‌های پشتو و دری در افغانستان چاپ می‌شود و جامعه اسلامی افغانستان، نسبت به كم‌رنگ شدن ارزش‌ها و محو آموزه‌ های دين مبين اسلام به‌ واسطه ترويج آيين مسيحيت توسط امريكايی‌ها در خانه‌های خود شهروندان افغان ابراز نگرانی‌ می‌كند.

 

هم چنین مقامات سابق کشور اعم از وزیر داخله و رییس امنیت چندی پیش خبر دادند، شواهدی به دست آمده که حاکی از تبلیغات مسیحیت در کشور است و تا به حال موجودیت بیش از ده ها کلیسا در کشور تثبیت شده که به طور مخفی در خانه های مسکونی بنا شده اند.

 

عده ای از مردم می گویند، برخي از مؤسسات خارجي با عنوان نهادهاي خيريه و امداد رساني در مناطق مختلف كشور اديان غیر اسلامی را تبليغ مي‌كنند و با حمایت های مادی هنگفت به اشخاص نا آگاه، آنها را به دین مسیحیت سوق می دهند.

 

اين موضوع زمانی نگران كننده است كه متاسفانه در رسانه‌های ملی و خصوصی افغانستان آموزش‌های همگانی درباره دين مبين اسلام بسيار كمرنگ است و مسئولين به فكر هر برنامه‌ای برای پر آب و رنگ شدن رسانه‌‌ها هستند به غير از ترويج فرهنگ ناب اسلام.

 

در دانشگاه‌ها و مكاتب افغانستان نيز متأسفانه برخلاف گذشته آنچنان كه بايد و شايد به تفسير و ترويج برنامه‌های اسلامی بها داده نمی‌شود و اين مسائل باعث می‌شود كه اهميت اين موضوع چندين برابر شود.

 

آقای محمد علی فطری کارشناس مسایل دینی و عضو شورای اخوت اسلامی در این رابطه به خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: بانیان این اقدام قصد دارند، با بد نام کردن اسلام، جلوی رشد روز افزونش را بنا به گزارشاتی که در هر پنج دقیقه یک نفر به اسلام روی می آورد، در کشورهای غربی و غیر اسلامی، بگیرند.

 

وی از دولت خواست:علاوه بر جلوگيري از فعاليت اين مؤسسات، عاملان اين كار را محاكمه و مجازات كند، چراکه عده ای از جوانان با فریب حمایت ها ی مالی و تبلیغات سو دینی تمایل زیادی به رجوع به دین مسحیت پیدا کرده اند که به دلیل ناآگاهی کامل آنها از دیگر دینها، باعث افزایش فساد و فحشا در جامعه شده و اختلافات مذهبی و نژادی را نیز به وجود می آورد.

 

او افزود: دولتمردان غربی به این باور رسیده اند که دین اسلام مخالف سلطه کفر بر مسلمین ، ظلم و تجاوزاست ، اگر دین اسلام با این اندیشه در جهان گسترش یابد، دیگر قادر به حکومت بر کشورهای جهان سوم نخواهند بود. بنابراین می خواهند در مقابل اسلام مسحیت را به طور ناکامل تبلیغ کنند، درحالی که خود آنها نیز اعتقادی به مسیحیت ندارند.

 

وی در آخر اضافه کرد زمانی كه علما، مسئولين و مقامات بلند‌پايه افغانستان به فكر گسترش اسلام و برخورد با مبارزين عليه اسلام نشوند، طالبان اين ادعا را پيگيری خواهند كرد و غربی‌ها به اهدافشان خواهند رسيد

منبع : خبرگزاری آوا پرس - کابل


 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

جمعه 20 دی 1392  2:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها