0

«عصائب اهل‌ الحق»: هوش را از سر ریاض می‌پرانیم

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

«عصائب اهل‌ الحق»: هوش را از سر ریاض می‌پرانیم

پایگاه خبری «میدل‌ایست آن‌لاین»، جنبش «عصائب اهل الحق» در عراق عربستان سعودی را به واکنش دندان‌شکن در قبال دخالتهایش در عراق تهدید کرد و ریاض را متهم کرد که در پشت داعش و سایر گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده که در حال جنگ با عراق هستند، قرار دارد.

شیخ «قیس الخزعلی» دبیرکل این جنبش گفت: عربستان باید حد و حدود خود را بداند. خانه آن سست‌تر از خانه عنکبوت است و واکنش ما به دخالتهایش در عراق، هوش را از سرش می‌پراند زیرا ریاض از جایی خواهد ‌خورد که فکرش را نیز نمی‌کند.

وی در حاشیه سخنرانی‌اش به مناسبت سالگرد تاسیس ارتش عراق اظهار داشت: یک دولت در حاشیه خلیج [فارس] برای ناآرام کردن اوضاع در منطقه به ویژه عراق تلاش می‌کند و همین دولت مسئول عملیات‌های انفجاری و کشتارهای وحشتناک در کشورمان است و در عین حال از سازمان‌های تکفیری نیز حمایت می‌کند. همه این اقدامات به این دلیل است که از اوضاع داخلی کشور خودش نگران و بیمناک است.

خزعلی گفت که دولت‌های منطقه‌ای حامی طرح فتنه در عراق زیاد نیستند و اصلی‌ترین این دولتها عربستان سعودی است.

این درحالی است که «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق نیز دو روز پیش بدون اینکه به نام عربستان اشاره کند گفته بود که یک کشور در حوزه خلیج فارس از داعش حمایت می‌کند و قصد دارد یک دولت مستقل در عراق تشکیل دهد و آن را به رسمیت بشناسد.

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

چهارشنبه 18 دی 1392  9:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها