0

 قاتلان مادر و دختر در انتظار محاکمه

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

 قاتلان مادر و دختر در انتظار محاکمه

پسری جوان که مادر و خواهرش را به‌دلیل سوءظن با اجیرکردن مردی به قتل رسانده‌ است درحالی پای میز محاکمه می‌رود که اولیای‌دم نسبت به وی و عامل اصلی جنایت اعلام گذشت کرده‌اند.

به گزارش شرق، مردی جوان به نام صدرا، شهریورماه دوسال قبل با ماموران پلیس تهران تماس گرفت و مدعی شد خواهر و مادرش به قتل رسیده‌اند. وقتی پلیس به محل رسید متوجه شد ثریا دختر 25ساله خفه شده و مادرش نرگس نیز با ضربات چاقو از پا درآمده‌ است. صدرا درباره اینکه چطور اجساد را پیدا کرد، گفت: «وقتی از محل کارم برگشتم دیدم جسد مادر و خواهرم در خانه رها شده‌ است. اصلا خبر ندارم این اتفاق چطور افتاد و آنها چه زمانی کشته ‌شدند. من و پدرم هرروز صبح از خانه بیرون می‌رفتیم و مادر و خواهرم در خانه تنها بودند.»

اجساد به دستور بازپرس به پزشکی‌قانونی انتقال یافت و تحقیقات درباره زندگی اعضای این خانواده آغاز شد. پلیس دریافت درگیری‌های شدیدی میان صدرا و خانواده‌اش وجود داشت و او نسبت به آنها بدبین بود. وقتی پلیس مکالمات تلفنی صدرا را مورد بررسی قرار داد متوجه شد او از مدتی قبل با مردی افغان ارتباط داشته و روز حادثه نیز آنها چندین ‌بار با هم تلفنی صحبت کرده‌ بودند. کارآگاهان همچنین متوجه شدند آخرین تماس این دو نفر دقایقی بعد از وقوع قتل بود.

وقتی صدرا توسط ماموران مورد بازجویی قرار گرفت لب به اعتراف گشود و گفت مردی را اجیر کرده تا مادر و خواهرش را به قتل برساند. او گفت: «مدت‌ها بود درباره مادر و خواهرم حرف‌های زیادی می‌شنیدم. هربار به آنها می‌گفتم درست رفتار کنید تا حرفی در موردتان نباشد اما گوش نمی‌کردند. حرف‌ها درباره آنها زیاد شد وقتی موضوع را پیگیری کردم متوجه شدم آنها با کارگری که در ساختمان روبه‌رویی ما کار می‌کند رابطه دارند. آبروریزی بزرگی اتفاق افتاده‌ بود و من باید کاری می‌کردم که آبروی رفته دوباره برگردد.

متهم ادامه داد: تصمیم گرفتم مادر و خواهرم را بکشم هرچه فکر کردم نتوانستم خودم را راضی کنم که قتل را شخصا انجام بدهم به همین دلیل تصمیم گرفتم با مردی افغان صحبت کنم و به او پولی بدهم تا ثریا و مادرم را به قتل برساند. آن مرد هم پیشنهاد مرا قبول کرد. من به مرد افغان گفته ‌بودم مادر و خواهرم چه ساعاتی از روز در خانه تنها هستند و او هم از فرصت استفاده کرده، وارد خانه شده و آنها را به قتل رسانده‌ بود. بعد از قتل هم موضوع را به من خبر داد. به مرد افغان قول داده ‌بودم پلیس چیزی متوجه نشود و من هم موضوع را برای کسی بازگو نکنم.

مرد افغان پس از اعترافات صدرا بازداشت شد. او به قتل مادر و دختر اقرار کرد و گفت: من از فساد اخلاقی مقتولان خبر نداشتم و نمی‌دانم چه کار می‌کردند. صدرا به من گفته ‌بود اگر آنها را بکشم به من 50میلیون‌تومان می‌دهد به او گفتم باید بخشی از پول را قبل از قتل بدهد اما او به من اعتماد نکرد و گفت اگر پول را می‌خواهی باید هردو نفر را بکشی و بعد پول را بگیری. من هم قبول کردم.

متهم به قتل ادامه داد: روز حادثه در خانه را زدم دختر جوان در را باز کرد ابتدا او را خفه کردم و بعد هم به سمت مادرش رفتم و او را با ضربات چاقو به قتل رساندم. بعد هم موضوع را به صدرا گفتم. البته او هنوز پولی به من نداده ‌است و گفته ‌بود بعد از اینکه موضوع حل شد و دیگر پلیس به دنبال ما نبود پول را می‌دهد.


من هیچ انگیزه‌ای برای قتل نداشتم و اگر صدرا به من نمی‌گفت آنها را بکش این کار را نمی‌کردم من حتی چهره مقتولان را هم نمی‌شناختم. قرار بود بعد از قتل و وقتی پول را گرفتم به کشور خودم برگردم اما صدرا پول را به من نمی‌داد و می‌گفت باید صبر کنی تا سروصداها بخوابد.

اولیای‌دم مقتولان در ادامه علیه صدرا و مرد افغان اعلام شکایت و درخواست قصاص کردند. شکایت اولیای‌دم باعث شد ماموران درباره انگیزه قتل تحقیقات بیشتری انجام بدهند اما مدرکی که نشان بدهد این مادر و دختر فساد اخلاقی داشتند پیدا نشد. خانواده مقتولان بعد از صدور قرار مجرمیت علیه متهمان اعلام کردند رضایت می‌دهند و شکایتی از هیچ‌کدام از متهمان ندارند. با این حال پرونده با صدورکیفرخواست به اتهام قتل عمدی و به لحاظ جنبه عمومی جرم به زودی در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران مورد محاکمه قرار خواهد گرفت.

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 15 دی 1392  12:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها