0

سرقت گوشی با تبر

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

سرقت گوشی با تبر

 چهار پسر خشن که عاشق تلفن‌های همراه هوشمند بودند، با تشکیل باند زورگیری سرقت‌های سریالی خود در پایتخت را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار قانون، 11 آذر امسال جوانی با مراجعه به کلانتری 110 شهدا به مأموران اعلام کرد که گوشی تلفن همراهش از سوی سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت و به شیوه زورگیری مورد سرقت قرار گرفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به عنف" و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی، در خصوص سرقت گوشی تلفن همراه خود به کارآگاهان گفت : ساعت 21 و 30 دقیقه دهم آذر، در داخل پیاده رو در حال صحبت با گوشی تلفن همراه بودم که یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ با سه سرنشین در برابر من توقف کرد و دو ترک نشین آن پیاده شده و به سمت من آمدند . ناگهان هر کدام از آنها یک قمه و تبر از زیر لباس‌های خود خارج و به سمت من حمله ور شدند . یکی از آنها که تبر داشت ضربه ای محکم به دست راست من زد و نفر دوم نیز با تهدید قمه اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراهم کرد.

کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی با بررسی سرقت‌های مشابه که در آنها سارقان با یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ و با استفاده از "تبر" و "قمه" اقدام به زورگیری در مناطق مختلف شهر به ویژه در مناطق جنوب شرق تهران کرده بودند، موفق به شناسایی موتورسیکلت آپاچی مورد استفاده در سرقت‌ها شدند .

با شناسایی هویت مالک اولیه موتورسیکلت در منطقه "شهرری"، این فرد مورد تحقیقات قرار گرفت و مشخص شد که موتورسیکلت به صورت قولنامه ای به شخصی به نام مهرداد 22 ساله فروخته شده است . بلافاصله سوابق مهرداد بررسی و مشخص شد که وی یکی از مجرمان سابقه داری است که پیش از این نیز به اتهام شرارت دستگیر و روانه زندان شده است .

 

با شناسایی تصویر مهرداد از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان‌، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه دولت‌آباد کرده و او را 28 آذر دستگیر و به پایگاه ششم آگاهی منتقل کردند .

مهرداد که پس از دستگیری و شناسایی از سوی مالباختگان چاره ای جز اعتراف نداشت، اسامی‌سه عضو دیگر گروه به نام‌های "حسین . ن" 19 ساله، "محسن . ع" 22 ساله و "مصطفی . ف" 19 ساله را معرفی کرد که این سه نفر نیز در یک عملیات همزمان، در منطقه دولت آباد دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل شدند‌.

با آغاز تحقیقات، متهمان به ده‌ها فقره سرقت گوشی‌های تلفن همراه گران قیمت در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ویژه در نبرد، نیروی هوایی، تهران نو، خاوران، پیروزی، افسریه و 17 شهریور اعتراف و در اظهارات خود عنوان داشتند که با وجود اطلاع از ارزش بالای مدل گوشی‌های هوشمند سرقتی، هرکدام از این گوشی‌ها را تنها به قیمت‌های چند ده هزار تومانی !! فروخته اند.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به برخی قابلیت‌های رایانه ای در گوشی‌های تلفن همراه نسل جدید و گرایش گروهی از شهروندان به ویژه جوانان به استفاده از این نوع گوشی‌ها، گروهی از سارقان گرایش به این نوع سرقت پیدا کرده و به شیوه و شگردهای مختلف از جمله زورگیری و موبایل قاپی اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه گران‌قیمت می‌کنند .

وی در پایان این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهمان به ده‌ها فقره زورگیری با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ و هوندا 125 مشکی، شناسایی دیگر جرائم ارتکابی متهمان و همچنین سایر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

 

به همین خاطر از تمام مالباختگان که بدین شیوه و شگرد مورد زورگیری به ویژه سرقت گوشی‌های تلفن همراه خود قرار گرفته اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان نبرد، انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند .
اخبار حوادث -  قانون
 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

شنبه 14 دی 1392  11:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها