0

گوگل پلاس جدیدترین فناوری جاسوسی است

 
yaskabod
yaskabod
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 1114
محل سکونت : تهران

گوگل پلاس جدیدترین فناوری جاسوسی است

این روزها حوزه جنگ و دفاع از انقلاب اسلامی و کشور به عرصه های مجازی کشیده شده و از همین رو بارها مشاهده شده است که سردمداران دول استعمار خبر از وجود بسته یا چمدان های اینترنت در فضای سایبر برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران می دهند.

اگر شما یکی از کاربران پای کار اینترنت باشید شاهد آن هستید که گوگل سرویس جدیدی را به عنوان گوگل پلاس وارد شبکه مجازی کرده است، با این بهانه مصاحبه کوتاهی را با روح اله مومن نسب، مدیر واحد اینترنت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترتیب داده ایم تا بیشتر از تحولات اخیر در فضای مجازی خصوصا با حضور گوگل پلاس در این عرصه مطلع شویم.

http://baghiatollah2.persiangig.com/image/google-plus-one-png-icons-psd-icon.jpgآنچه در زیر می خوانید حاصل صحبت های خبرنگار ما با مومن نسب است:گوگل پلاس با چه هدفی پا به عرصه اینترنت گذاشته است؟
به نظر می رسد آمریکا و انگلیس یا به عبارتی گرگ و روباه پیر در میان خود به جمع بندی رسیده اند که آمریکا با ابزار نرم (مثل اینترنت) و انگلیس با روشهای دیپلماتیک و ابزارهایی چون تارنمای سفارتخانه خود تهاجمی نرم را علیه جمهوری اسلامی ایران شکل داده اند.

گوگل پلاس در واقع سرویسی است که آمریکا برای جبران افت شدید بازدید کاربران فیس بوک تهیه و تدارک دیده و جایگزین پروژه شکست خورده بیدرنگ (Real Time) در گوگل شده است.

همانگونه که خاطرتان هست گوگل سرویس ریل تایم خود را بصورت شتابزده در 25 بهمن سال گذشته با هدف برهم زدن امنیت اجتماعی ایران راه اندازی کرد که با هوشمندی قابل تقدیر مسئولین امر سریعا خنثی و از دسترس خارج شد.

سیاستگذاران گوگل با مشاهده شکست های پی در پی و سنگین پروژه های خود نهایتا گوگل‌پلاس را که تلفیقی است از تمام سرویس‌های شِیرینگ (sharing) اینترنتی و هدف اصلی آن پر کردن خلأ به‌وجود آمده ناشی از کاهش مراجعه کاربران به فیسبوک و توئیتر و جذب ریزش‌های آنها و دیگر سایت های ارائه دهنده خدمات شبکه‌های اجتماعی است به اینترنت معرفی کرد.


آیا این سامانه به نوعی مرکز جاسوسی نیست و افراد مورد نظر در این فضا شناسایی نمی شوند؟

در واقع همانگونه که با اعلام رسمی اریک اشمیت، مدیرعامل سابق و رئیس هیئت مدیره فعلی گوگل، پروژه جمع آوری اطلاعات کاربران (که بزرگترین منبع درآمد گوگل محسوب می شود) وارد فاز گسترده تری شد و این مساله از مدتی پیش در تغییرات بخش پروفایل گوگل بیشتر از سرویس های دیگر این تارنما قابل مشاهده است.
در ادامه همین پروژه، سازمان جاسوسی ایالات متحده آمریکا (سیا) در صدد تشکیل پرونده هویتی با محوریت جذب اطلاعات فردی و اجتماعی و استفاده از اعضای بدنه اجتماعی هر جامعه برای «جاسوسی باز» برآمد و در حقیقت ضمن جمع‌آوری اطلاعات شخصی افراد به صورت فرد به فرد از آنها به عنوان یک جاسوس استفاده کرده و با کمک اطلاعات فردی در مواقع خاص اقدام به ایجاد جو اجتماعی مورد نظر خود به قصد تحقق اهداف شیطانی از پیش تعیین شده کرد.

این شبکه نمونه ای بزرگ از نقض حقوق اجتماعی و فردی افراد است که با سیستم پیشرفته بکار رفته در آن، سرقت تصاویر و اطلاعات فردی اعضای شبکه از رایانه شخصی و تلفن همراه آنان صورت می گیرد که متاسفانه این پدیده در شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به امری طبیعی تبدیل شده است.


یک نمونه از خطرات عضویت در شبکه اجتماعی گوگل پلاس بگویید؟
یکی دیگر از مهمترین کارکردهای این سیستم برای شیطان بزرگ، بسط وگسترش تهاجم فرهنگی و از میان بردن مرزهای حریم خصوصی و حیا در جامعه است که از سالها پیش با ایجاد شبه شبکه های اجتماعی و تشویق افراد به شکستن حریم ها پیگیری می شد ولی در این سرویس با قدرت بیشتری دنبال می شود.

در مقابله با این تهاجم، به کاربران ایرانی اینترنت توصیه می‌شود تا ضمن استفاده از رسانه‌های کاربرمحور داخلی که در صفحه رسانه‌های کاربرمحور «پیوندها» معرفی شده‌اند، خطرات اینگونه اقدامات دشمن را به دوستان و همکاران خود در قالب امر به معروف و نهی از منکر گوشزد کنند تا در آینده شاهد افشای ناگهانی و تخریب وسیع هویت فردی و حریم شخصی افراد جامعه به بهانه هک از سوی رژیم دروغگویی چون آمریکا نباشیم.


به نظر شما مسوولان و کاربران ایرانی در مقابل وجود چنین شبکه هایی باید چه راهکاری را ارائه دهند؟
فعالیت مجرمانه در تارنماهای فیلتر شده از نظر قانون و عقل منع شده است و ایرانیان نیک می‌دانند که نظام و مسئولان دلسوز کشورشان با دیدگان باز مراقب و حافظ حریم شخصی آنها بوده و به‌ هیچ عنوان اجازه نخواهد داد دزدان اینترنتی با لباس دوست و ظاهری بزک کرده به اطلاعات شخصی آنها دستبرد بزنند.

از طرفی به جاست ایرانیان نیز به عنوان بزرگترین پشتیبان کشورشان در صورت مشاهده هرگونه اقدام مشکوک، آن را به مسوولان امر گزارش دهند و از طرفی برای حفظ حریم شخصی خود به توصیه ها نیز توجه داشته باشند و افرادی که توانایی اقدام متقابل را دارند با طرح ها و ایده های نو و بدیع خود به یاری خادمانشان در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بشتابند.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

پنج شنبه 12 دی 1392  3:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها