0

لينک‌تان را کوتاه کنيد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

لينک‌تان را کوتاه کنيد

در بدو کار، لينک‌هاي کوتاه براي ساده‌تر شدن وارد کردن URLها در نوار آدرس مرورگر طراحي شدند.

وارد کردن يک لينک طولاني که از کاراکترهاي متنوع تشکيل شده است، براي بسياري از کاربران کار آساني نيست و به همين دليل يک لينک کوتاه شده مي‌تواند عمل تايپ نشاني را تسريع و تسهيل نمايد. در عين حال سرويس‌دهندگان خدمات لينک کوتاه، امکانات مفيدي را در اختيار صاحبان لينک‌هاي کوتاه شده قرار مي‌دهند که در حالت عادي، در دسترس نيستند.

خدمات لينک کوتاه گوگل يک نمونه بسيار ساده و کاربردي از نوع خدمات است. براي دريافت اين خدمات کافي است يک حساب کاربري گوگل داشته باشيد.

حساب کاربري Gmail، آندرويد، Docs و ديگر خدمات گوگل مشترک هستند و مي‌توانند در خدمات لينک کوتاه گوگل به کار گرفته شوند.

براي دسترسي به خدمات گوگل به آدرس Goo.gl مراجعه کنيد.

ابزارهاي اين خدمات در نگاه اول بسيار ساده هستند. مانند صفحه جست‌وجوي گوگل، يک فيلد متني و يک دکمه، تمام چيزي است که در اين صفحه ديده مي‌شود. کافي است لينکي که علاقه داريد کوتاه شود، در فيلد متني وارد کرده و دکمه کوتاه کردن نشاني را فشار دهيد.

خروجي اين عمليات، يک لينک کوتاه شده گوگلي است. اين لينک و بسياري از لينک‌هاي کوتاه شده ديگر، Case Sensitive (حساس به بزرگي و کوچکي حروف) است. يعني کاربر در هنگام وارد کردن دستي اين آدرس‌هاي کوتاه شده، بايد حروف کوچک را کوچک و حروف بزرگ را بزرگ وارد نمايد. در حالي که لينک‌هاي معمولي (کوتاه نشده) Case Sensitive نيستند.

بعد از انتشار عمومي لينک، مي‌توانيد با مراجعه مجدد به صفحه کاربري خود اطلاعات ارزشمندي را رصد کنيد.

به عنوان مثال گوگل به شما نشان مي‌دهد چند بار از لينک کوتاه شما استفاده شده است. يا اين که چه تعداد کاربراني از طريق چه مرورگرهايي و از کدام کشورهاي جهان به لينک شما توجه نشان داده‌ و از چه طريق به اين لينک کوتاه دسترسي يافته‌اند. در نهايت مي‌توانيد خيلي سريع به کد و يا نشانه QR لينک کوتاه خود نيز دسترسي داشته باشيد.

پنج شنبه 12 دی 1392  4:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها