0

اولین مراکز داده‌ی گوگل در قاره‌ی آسیا آغاز به کار کردند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

اولین مراکز داده‌ی گوگل در قاره‌ی آسیا آغاز به کار کردند

افزایش کاربران در قاره‌ی آسیا کمپانی گوگل را مجاب به ایجاد مراکز داده‌ای در این قاره کرده است. از‌این‌رو گوگل امروز اعلام کرد که این کمپانی دو مرکز داده‌ی خود را که در کشور‌های سنگاپور و تایوان مستقر است، وارد فاز عملیاتی کرده است.

گوگل دیروز اعلام کرد که برنامه‌های خود برای احداث مرکز داده در هنگ‌کنگ را به حالت تعلیق درآورده است. این کمپانی از سیاست‌های خود برای گسترش مراکز داده‌ی خود در کشور تایوان پرده برداشت که حجم کل سرمایه‌گذاری انجام شده در تایوان بالغ بر 600 میلیون دلار اعلام شده است.

گوگل علت افزایش مراکز داد‌ه‌ی خود در قاره‌ی آسیا را افزایش سریع کاربران اینترنت در قاره‌ی کهن عنوان کرده است. برای مثال در دو سال اخیر تعداد کاربران اینترنت در کشور هند دو برابر شده و به رقم 200 میلیون نفر رسیده است.

بین ماه‌های تیر تا شهریور، 60 میلیون نفر به تعداد کاربران اینترنت که از طریق ابزارهای قابل حمل به شبکه‌ی جهانی وصل می‌شوند، افزوده شده است. این مقدار دو برابر کاربران اینترنت در کانادا و سه برابر کشور استرالیا است که از طریق تلفن‌های همراه و تبلت‌ها در اینترنت به گشت‌و‌گذار می‌پردازند. این رشد متوقف نشده و در سال‌های آتی نیز به این میزان افزوده خواهد شد تا اکثریت مردم حاضر در آسیا، قادر به دستیابی به اینترنت باشند.

 

GoogleDataCenter2

 

براساس برآوردهای انجام شده، مراکز داده‌های جدید گوگل موجب بالا رفتن سی‌درصدی سرعت دسترسی به سرویس‌های گوگل در کشورهای آسیایی خواهد شد، اما هنوز گوگل این مطلب را تایید نکرده است. هنوز مشخص نیست که آیا سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در تایوان قادر است تا بازدهی برابر با آنچه که قرار بود در هنگ‌کنگ ساخته شود، ارائه دهد یا نه؟

 

GoogleDataCenter1
 

 

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

سه شنبه 10 دی 1392  3:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها