0

11 دانش آموز و دانشجوی بی گناه ایرانی جان خود را باختند

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6815
محل سکونت : خراسان

11 دانش آموز و دانشجوی بی گناه ایرانی جان خود را باختند

 

به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی ثامن،   11دانشجو و دانش‌آموز مسافر ميني‌بوس در جريان تصادف با يك دستگاه تريلر در جاده گتوند – شوشتر كشته و 9 نفر هم مجروح و راهي بيمارستان شدند.
فرماندار گتوند در توضيح حادثه گفت: اين ميني‌بوس صبح ديروز با ۲۰ سرنشين از شهر صالح‌آباد گتوند راهي شوشتر بود كه ساعت 7 و ۳۰ دقيقه با يك تريلي شاخ به شاخ شد و راننده و 10 نفر از سرنشينان ميني‌بوس جان باختند و 9نفر هم مجروح شدند. وي ادامه داد: وضعيت مجروحان حادثه وخيم است و احتمال افزايش تلفات وجود دارد.
فرماندار گتوند در توضيح بيشتر گفت: از چهار مجروح حادثه كه به بيمارستان‌هاي خاتم‌الانبياي شوشتر منتقل شده بودند يك نفر فوت شد. همچنين هشت نفر از مجروحان نيز به بيمارستان گنجويان دزفول منتقل شدند كه متأسفانه يكي از اين مجروحان هم به دليل وخامت وضعيتي كه داشت، فوت شد.
وي افزود: اجساد 9 نفر از كشته‌شدگان در سردخانه گتوند، يك نفر در اهواز و يك نفر هم در دزفول نگهداري مي‌شوند.  محمدپور با بيان اينكه نمي‌توان درباره دانش‌آموزان كشته شده در اين حادثه اظهارنظر كرد و بايد منتظر اطلاعات تكميلي بود، گفت: مسافران اين ميني‌بوس علاوه بر دانش‌آموز شامل چند دانشجو، كارگر و كارمند نيز بودند و آمار دقيق و خاصي از كشته‌شدگان دانش‌آموز نداريم، زيرا كشته‌شدگان و مجروحان فقط دانش‌آموز نبودند.
فرماندار گتوند با اشاره به آمارهاي اعلام شده در اين زمينه به فارس گفت: تاكنون 11 كشته تأييد شده است و 9 نفر نيز مصدوم شده‌اند كه مأموران هلال احمر و آتش‌نشاني آنها را به بيمارستان‌هاي دزفول و شوشتر انتقال دادند. عوامل انتظامي و امنيتي از گتوند، دزفول و شوشتر نيز در همان لحظات اوليه در صحنه حاضر شدند.   رئيس اورژانس استان خوزستان نيز با اشاره به اينكه حال يكي از مصدومان وخيم گزارش شده است، گفت: قرار است مصدومان حادثه به اهواز منتقل شوند. بر اساس اين گزارش، اين در حالي است كه جعفريان مسئول روابط عمومي دانشگاه علوم انتظامي دزفول نيز در اين باره به فارس گفته است سرنشينان ميني‌بوس همه دانش‌آموز بودند. وي اظهار داشت: پس از اعلام اين حادثه آمبولانس‌هاي امدادي دانشگاه علوم پزشكي شهرستان دزفول بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و كار امدادرساني را آغاز كردند.   سرهنگ همايون اسفندي، رئيس اداره تصادفات پليس‌راه كشور نيز با اشاره به اينكه تصادف حوالي ساعت 7:50 صبح ديروز رخ داد به ايسنا گفت: ميني‌بوس كه از دزفول به شوشتر در حال حركت بود با يك تريلي كه از مسير مقابل حركت مي‌كرد در يك كيلومتري صالح شهر دزفول برخورد كرد. وي علت اين حادثه را انحراف به چپ راننده ميني‌بوس عنوان كرد و گفت: متأسفانه در اين حادثه راننده ميني‌بوس هم در دم جان خود را از دست داد اما راننده تريلي زخمي شده است. به گفته وي، اكثر حادثه‌ديدگان دانشجوي دانشگاه شوشتر بودند.
يكي از افراد نجات‌يافته از اين حادثه مي‌گويد: حادثه زماني رخ داد كه ميني‌بوس از پرايدي كه جلويش بود سبقت گرفت و با تريلي كه از روبه‌رو مي‌آمد، به شدت برخورد كرد.

اظهارات متناقض
در حالي كه اظهارات اوليه مسئولان حكايت از اين داشت كه مسافران ميني‌بوس دانش‌آموز و دانشجو هستند، محمد سرور، معاون عمليات اورژانس كشوراعلام كرد: ‌هيچ يك از مسافران آن دانش‌آموز نبودند، بلكه افرادي بين 20 تا 50 سال بودند. وي گفت: همه 12 مجروح اين حادثه، به بيمارستان گنجوي دزفول منتقل شده‌اند، اما حال پنج تن از آنان به شدت وخيم است و بدحال هستند كه به دستگاه آي‌سي‌يو متصل شده‌اند. سرور افزود: از 12 مجروح اين حادثه، هشت تن مرد و پنج نفر زن هستند و از 11 كشته اين حادثه نيز شش تن زن و پنج تن مرد هستند.

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

دوشنبه 9 دی 1392  11:50 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها