0

آموزش ویندوز 8

 
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

آموزش ویندوز 8

غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

7-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8یکی از مشکلاتی که برای ویندوزها و برنامه های کرک شده بعد از آبدیت شدن به ورژن جدید اتفاق می افتد ، غیرفعال شدن و بعد از چند مدت به طور کامل از کار افتادن برنامه یا سیستم عامل می باشد .

با کلمه یا آیکون غیر اورجینال بودن مایکروسافت ، genuine حتما آشنا هستید . آیکونی که بعد از آبدیت گرفتن ویندوز در قسمت پایین سمت راست پس زمینه نمایش داده می شود و اگر طی چند روز نتوانید ویندوز را اکتیو کنید یکسری از تنظیمات سیستم عامل به صورت تدریجی شروع به غیرفعال شدن و خارج از محدوده دسترسی کاربر می شود .

 اگر نخواهیم ویندوز به صورت اتوماتیک آبدیت بگیرید چکاری باید انجام بدهیم ؟ کاربران از دو طریق می توانند اینکار را انجام بدهند ، روش اول هنگام نصب ویندوز باید تیک گزینه Windows Update را غیر فعال کرد و روش دوم از طریق کنترل پنل که به صورت کامل همراه با تصاویری که برای شما آماده کرده ام در ادامه آموزش داده می شود .

 1. ماوس را به آرامی به گوشه پایین سمت راست ویندوز ، کنار آیکون ساعت ببرید تا نوار تنظیمات نمایش داده شود . بعد از نمایش نوار وظیفه بر روی کلید Start کلیک کنید .

 

 

1-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

2. در کادر جستجو کلمه Update را تایپ کنید

 

 

2-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

3. بعد از چند ثانیه پایین کادر جستجو گزینه Windows Update نمایش داده می شود . بر روی آن کلیک کنید

 

 

3-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

4. بسیار خوب صفحه تنظیمات Windows Update نمایش داده می شود
سمت چپ صفحه بر روی گزینه Change Settings کلیک کنید

 

 

4-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

5. وسط صفحه باید بر روی لیست کشویی Important Update کلیک کرده و گزینه Never Check for update not recomended را انتخاب کنید تا ویندوز به صورت اتوماتیک آبدیت نگیرد . با اینکار ویندوز هیچ وقت غیر فعال یا Geniune نمی شود

 

 

5-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

 

 

6-غیر فعال کردن Windows Update در ویندوز 8

یک شنبه 8 دی 1392  10:58 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

آموزش Shutdown . Restart .Hibernate کردن ویندوز 8

shutdown hibernate restart win8-4

همانطور که میدانید ویندوز 8 دارای منوی استارت نیست پس نتیجه می گیریم که دسترسی به یک سری از تنظیمات در صورتیکه این منو را با نرم افزار فعال نکرده باشید ممکن است برای شما بوجود بیاید .

مثلا خاموش و روشن کردن ویندوز 8 در کدام قسمت قرار دارد ؟
فعال کردن گزینه Hibernate در ویندوز 8 به چه صورت می باشد ؟

خوب در این مبحث آموزشی می خواهم به این 2 سال شما جواب بدهم .
ابتدا اجازه بدهید که آموزش فعال کردن گزینه Hibernate را برای شما آموزش بدهم .


1. بر روی آیکون Control Panel در دسکتاپ دابل کلیک کرده و از لیست آیکون هایی که نمایش داده می شود ، آیکون power Options را انتخاب کنید .

shutdown hibernate restart win8-1

shutdown hibernate restart win8-2

2.به تصویر زیر دقت کنید . در سمت چپ یک سری پیوند وجود دارد . گزینه Choose what the power buttons does را انتخاب کنید (با فلش مشخص شده است)

shutdown hibernate restart win8-3

3.در صفحه یا ویزارد بعدی گزینه Change settings that are currently unavailable را انتخاب کنید تا تنظیمات مربوط به کلیدهای خاموش ، روشن ، خواب سیستم عامل نمایش داده شود

shutdown hibernate restart win8-4

4. با کلیک بر روی گزینه Change settings that are currently unavailable تنظیمات فعال می شود .حال می توانید گزینه هایی که می خواهید هنگام خاموش کردن سیستم فعال شود را تیک بزنید .

shutdown hibernate restart win8-5

5.امیدوارم تا این مرحله سخت نبود باشه و خسته نشده باشید . اگر به توضیحات مرحله اول دقت کرده باشید گفتم که برای خاموش یا ریست کردن سیستم عامل در صورتیکه منوی استارت نداشته باشید باید از کلیدهای میانبر برای انجام اینکار استفاده کنید . فرض کنید می خواهید سیستم عامل را Restart کنید .

برای انجام اینکار باید از کلیدهای ترکیبی Win + I استفاده کنید . بعد از فشردن کلیدهای مورد نظر صفحه ای همانند تصویر زیر در گوشه سمت راست نمایش داده می شود . کافیست بر روی کلید Power کلیک کرده و یکی از گزینه های مورد نظر را انتخاب کنید .

shutdown hibernate restart win8-6

یک شنبه 8 دی 1392  11:00 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

آموزش کار با تسک منیجر - Task Manager ویندوز8

Task Manager Win8 1

 ویندوز 8 بهنیه شده ویندوز 7 می باشد و تمام قسمت های سیستم عامل تغییر نکرده است . در بخش آموزشی ویندوز 8 سعی میکنم قسمت هایی که دارای تغییرات کلی بوده است را معرفی و در ادامه توضیح بدهم .
ابزار Task Manager در ویندوز ۸ به طور کلی دچار دگرگونی و تغییرات اساسی شده است. کلی ویژگی جدید نیز به آن افزوده شده و کارکردن با آن نیز بسیار آسان گردیده است. هر چند که بزرگترین تغییر در ویندوز ۸ همان رابط مترو است اما Task Manager هم شاهد تغییرات چشمگیری بوده است.

1. برای باز کردن صفحه تنظیمات Task Manager چند روش وجود دارد .
روش اول فشردن کلیدهای Ctrl+Shift+Delete از روی صفحه کلید می باشد .

Task Manager Win8 1

2. روش دوم کلیک راست کردن در نوار تسکبار و انتخاب گزینه Task Manager می باشد .

Task Manager Win8 2

3. روش سوم فشردن کلیدهای پنجره + R و بعد از آن تایپ taskmgr.exe می باشد

Task Manager Win8 3

4. با استفاده از یکی از سه روش بالا صفحه تنظیمات Task manager را فعال کنید  .همانطور که مشاهده می کنید ، استفاده سخت افزاری هر نرم افزار را می توانید در چهار ستون CPU | Memory | Disk | Network مشاهده کنید . به تصویر زیر دقت کنید . یکی دیگر از قابلیت های خوب و جدید تسک منیجر تقسیم شدن برنامه ها می باشد . یعنی به راحتی می توانید مشاهده کنید که هر قسمت دارای چه پردازشی می باشد و کدام یک از سه قسمت برنامه های در حال اجرا ،برنامه های پس زمینه  و برنامه های پردازشی خود ویندوز ، بار سنگینی بر روی ویندوز دارد .

Task Manager Win8 4

قسمت Performance تسک منیجر
در قسمت Performance می توانیم اطلاعات خوبی راجب به پردازنده و رم بدست بیاوریم . همانطور که مشاهده می کنید کلاک CPU و مقداری که در حال پردازش مورد استفاده قرار گرفته است نمایش داده می شود .

Task Manager Win8 5

قسمت App History
در قسمت App history می توانیم پردازش برنامه هایی که در مترو ویندوز 8 وجود دارد را مشاهده کنیم  .

Task Manager Win8 6

تب Startup Task Manager
در این تب برنامه هایی که هنگام شروع ویندوز اجرا می شوند را نمایش میدهد . بدلیل اینکه برنامه بر روی ویندوز نصب نکرده ام این لیست خالی می باشد

Task Manager Win8 7

تب Users
در سربرگ کاربران می توانیم منابع سیستمی که توسط هر کاربر مورد استفاده قرار می گیرد را با کلیک بر روی نام کاربر مشاهده کنید . در صورتیکه می خواهید برنامه های را Cancel کنید روی گزینه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه End task را انتخاب کنید .

Task Manager Win8 8

تب Details
این تب شامل تمام برنامه های در حال اجرا می باشد نوع برنامه و نیز کاربرانی که از آن برنامه در حال استفاده هستند نمایش داده می شود

Task Manager Win8 9

تب Services
در این تب سرویس هایی که در ویندوز 7 باید از طریق کنترل پنل مشاهده و فعال یا غیر فعال می شد قرار گرفته است  .

Task Manager Win8 10

یک شنبه 8 دی 1392  11:01 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

انتخاب نرم افزار پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF

Outlook-help-desk

معمولا برای باز کردن فایل های PDF از نرم افزار ادوب ریدر استفاده می شود که یک برنامه سبک در عین حال کاربردی می باشد .

شاید شما بخواهید نرم افزار پیش فرض را تغییر داده و از یک برنامه حرفه ای تر مثل Nitro PDF استفاده کنید .

اگر بخواهید برنامه پیش فرضی که فایل های PDF با آن اجرا می شود را تغییر بدهید ، کافیست بر روی فایل کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید ، بعد از انتخاب گزینه مورد نظ می توانید همانند تصاویری که در ادامه قرار میدهم ، یک برنامه جایگزینه نرم افزار پیش فرض کنید .

 1. فایل های PDF ای که بر روی کامپیوتر من ذخیره شده است با Adobe reader باز می شود . به تصویر زیر دقت کنید

1-انتخاب نرم افزار پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF

2. برای تغییر نرم افزار پیش فرض در ویندوز 8 کافیست بر روی فایل PDF کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید . 

2-انتخاب نرم افزار پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF

3. یک صفحه همانند تصویر زیر باز می شود . بر روی گزینه Change کلیک کنید

3-انتخاب نرم افزار پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF

4. حالا می توانید از لیست برنامه های نصب شده بر روی ویندوزتان ، یکی از ادیتورهای PDF را جایگزینه نرم افزار فعلی کنید . به همین سادگی

4-انتخاب نرم افزار پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF

یک شنبه 8 دی 1392  11:02 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

وارد شدن به محیط ویندوز 8 بدون صفحه مترو

shot

نزدیک به یک سال است که ویندوز 8  به بازار عرضه شده است . در کنار تمام قابلیت های جدیدی که به آن اضافه شده است دارای معایبی نیز می باشد .
یکی از نقاط مثبت ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7 لود سریع ویندوز می باشد .


یکی از نقاط منفی ویندوز 8 هم قرار گرفتن تمام برنامه ها بر روی محیط صفحه مترو و حذف استارت منو از ویندوز بوده که کاربر را مجبور می کند دائما بین صفحه شروع و دسکتاپ از کلیدهای ترکیبی و شورتکات استفاده کرده و در حال جابجایی بین این دو صفحه باشد .


البته برای حل این مشكل برنامه Start Menu Modifier معرفی شد که افراد برای بازگشت به حالت اولیه می توانند روش زیر را استفاده كنند. برنامه را اجرا كنید و با انتخاب گزینه Default full height در قسمت Position و کلیک بر روی دکمه Apply سیستم به حالت اولیه باز می گردد و می‌توانند فایل این برنامه با نام StartMenuModifier.exe  را از سیستم خود پاک  کنند.

در این بخش قصد ندارم نقاط مثبت و منفی ویندوز 8 را برای کاربران معرفی کنم می خواهم یکی از ویژگیهای جدید ویندوز 8 در نسخه 8.1 را که به تازگی به این ورژن اضافه شده است را معرفی و آموزش فعال یا غیر فعال کردن آن را به شما عزیزان آموزش بدهم .

اگر به توضیحات ابتدایی این مطلب دقت کرده باشید یکی از نقاط منفی ویندوز 8 که به آن اشاره کرده ام ، صفحه مترو می باشد . هدف اصلی مایکروسافت ازقرار دادن  این صفحه برای شروع کار با ویندوز این می باشد که کاربر را مجبور کند حتما این صفحه را مشاهده و از آن استفاده کند که این ویژگی یکی از نقاط منفی این سیستم عامل ذکر شده است .

اما در ورژن جدید 8.1 مایکروسافت گزینه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد که با غیر فعال کردن آن شما به راحتی می توانید وارد محیط دسکتاپ شوید .
برای غیر فعال کردن این گزینه کافیست روی یک قسمت خالی از نوار وظیفه ( Taskbar ) راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده به سربرگ Navigation بروید و از قسمت Start Screen، گزینه Go to the desktop instead of Start when I sign in را فعال کنید. در پایان نیز دکمه Ok را کلیک کنید.

Win8-1

Win8

یک شنبه 8 دی 1392  11:04 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

تنظیمات سطح دسترسی کودکان در ویندوز 8 بخش اول

learning Family safety 12

یکی از دغدغه هایی که همیشه والدین با آن روبرو هستند دسترسی به محتوای نامناسب در محیط اینترنت یا ویندوز می باشد .
راههایی برای افزایش امنیت و کم کردن سطح دسترسی کودکان در ویندوز وجود دارد که تا مقدار قابل ملاحضه ای می تواند نگرانی والدین را نسبت به کودکان کم کند .
در درس قبلی به طور کامل مبحث "محدود کردن دسترسی به محتوای نامناسب در اینترنت" را آموزش داده ام . میخواهم در این مقاله تنظیمات مربوط به سطح دسترسی کودکان در ویندوز 8 که توسط والدین تنظیم می شود را به صورت کامل معرفی و توضیح بدهم .
والدین می توانند از همان ابتدا یک حساب کاربری مخصوص فرزند با توجه به سن آن ایجاد کند و سطح دسترسی کار با اینترنت ، محیط ویندوز و بازیها را برای فرزند مورد نظر تعیین کند .

برای انجام اینکار در محیط ویندوز 8 ویژگی وجود دارد با نام Family Safety . شاید از خود سوال بپرسید که این گزینه در کدام قسمت و کاربرد آن چیست ؟ 
Family safety چیست ؟  به والدین این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های فرزندان خود را در اینترنت نظارت و کنترل کنند و همچنین از فرزندان خود محافظت کنند و رایانه آنان را کنترل کنند . 


روش فعال کردن این ویژگی در ادامه توضیح داده می شود . 


1. ابتدا وارد محیط ویندوز شوید . 

learning Family safety 1


2. در صورتیکه منوی استارت را در ویندوز نصب کرده اید ، مستقیم وارد کنترل پنل شوید در غیر اینصورت بر روی آیکون کنترل پنل بر روی دسکتاپ کلیک کنید .

learning Family safety 2

3. بر روی آیکون User Accounts کلیک کنید . بوسیله فلش قرمز رنگ مشخص شده است

learning Family safety 3.1

4. پایین صفحه بر روی پیوند Family Safety کلیک کنید .

learning Family safety 4

5. در این قسمت باید یک حساب کاربری به نام فرزندتان ایجاد کنید . این نام به صورت دلخواه می باشد .
نکته مهم : وقتی بر روی گزینه Family Safety کلیک می کنید فقط حساب های کاربری مدیریت که از قبل ایجاد کرده اید نمایش داده می شود . برای ایجاد یک حساب کاربری با سطح دسترسی قابل تنظیم ابتدا یکی از حساب های کاربری قبلی را (از قبل بر روی ویندوز شما وجود داشته است) انتخاب کنید . بعد از چند لحظه یک پیغام نمایش داده می شود با انتخاب کلید Yes مراحل ایجاد حساب کاربری قابل تنظیم نمایش داده می شود .

learning Family safety 5

6. در کادر User name یک نام کاربری برای فرد مورد نظر تایپ کنید
در دو کادر Password و Reenter Password رمز عبور را تایپ کنید
در کادر Password hint هم یک رمز عبور متفاوت تایپ کنید
 

learning Family safety 6

 7.  بعد از وارد کردن اطلاعات کادرهای مورد نظر بر روی کلید Next کلیک کنید تا حساب کاربری مورد نظر ایجاد شود  .

8. در مرحله بعدی تیک گزینه این حساب کاربری کودک است ؟ را فعال کنید و بر روی کلید Finish کلیک نمائید .

learning Family safety 7

9.همانطور که مشاهده می کنید حساب کاربری فرزند مورد نظر به لیست حساب های کاربری قبلی اضافه شده است . بر روی نام کاربری مورد نظر کلیک کنید تا ببینیم چه تنظیماتی در این قسمت وجود دارد .

learning Family safety 8

10. همانطور که مشاهده می کنید در این قسمت یک سری گزینه بیشتر از تنظیمات حساب های کاربری دیگر وجود دارد مثل فیلترینگ وب سایت ، تنظیم زمان استفاده کودک از رایانه ، دسترسی کاربر به بازیهای رایانه ای و محدودیت دسترسی به اپلیکیشن ها . 

learning Family safety 9

11. حالا باید به چه صورتی این گزینه ها را تنظیم کنیم ؟ در ادامه روش انجام اینکار را توضیح میدهم .
بر روی گزینه Web Filtering کلیک کنید .
در صورتیکه گزینه اول فعال شده باشد "فرزند شما به تمام وب سایت های موجود در اینترنت دسترسی خواهد داشت" .
در صورتیکه گزینه دوم "Can only use and content type" را انتخاب کنید فقط سایتهایی که شما برای فرزندتان بررسی کرده اید مورد استفاده قرار می گیرد .
 

learning Family safety 10

learning Family safety 11

12. بسیار خوب ، امیدوارم تا این قسمت خسته نشده باشید .
در صورتیکه می خواهید فرزند شما فقط دسترسی به وب سایتهایی داشته باشد که از نظر شما دارای مشکل نمی باشد بر روی گزینه Web Restrictions کلیک کنید . 

learning Family safety 12

همانطور که در صفحه زیر مشاهده می کنید تنظیمات زیادی در این قسمت وجود دارد . در بخش اول با انتخاب گزینه Allow list only می توانید یک سری وب سایت برای دسترسی فرزندتان در کادرهای مشخص شده ایجاد کنید .
برای انجام اینکار گزینه Allow list Only را انتخاب کنید . 

learning Family safety 13

کافیست در صفحه ای که باز می شود آدرس وب سایت خودتان را تایپ کرده و اگر می خواهید فرزندتان به وب سایت مورد نظر دسترسی داشته باشد بر روی کلید Allow  و اگر نمی خواهید دسترسی به سایت مورد نظر داشته باشد بر روی کلید Block کلیک کنید .

learning Family safety 14

 با انتخاب گزینه Block file downloads اجازه دانلود از فرزندانتان در محیط اینترنت گرفته می شود .

یک شنبه 8 دی 1392  11:06 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

تنظیمات سطح دسترسی کودکان در ویندوز 8 بخش دوم

learning Family safety 4

روز قبل اولین بخش از "تنظیمات سطح دسترسی کودکان در ویندوز 8 " را به صورت کامل و تصویری آموزش داده ام .

امروز با دومین بخش و در ادامه همین مقاله آموزشی در خدمت شما عزیزان هستم و می خواهم در این قسمت به شما نحوه زمانبندی استفاده از حساب کاربری را آموزش بدهم تا مشخص کنید که هر فرزند چه روزهای و در طول روز چه مدتی بتواند وارد حساب کاربری خودش شده و از آن استفاده کند . 


صفحه تنظیمات Family Safety دارای 2 قست کاربردی دیگر نیز می باشد که در این بخش هر کدام به صورت کامل توضیح داده می شود . 

1. بسیار خوب ، برای شروع طبق درس قبل ابتدا وارد کنترل پنل شده و بر روی حساب کاربری که در درس قبل ساخته بودید ، شوید . (از تصاویر زیر کمک بگیرید )

2. در صورتیکه منوی استارت را در ویندوز نصب کرده اید ، مستقیم وارد کنترل پنل شوید در غیر اینصورت بر روی آیکون کنترل پنل بر روی دسکتاپ کلیک کنید .

learning Family safety 2

3. بر روی آیکون User Accounts کلیک کنید . بوسیله فلش قرمز رنگ مشخص شده است

learning Family safety 3.1

4. پایین صفحه بر روی پیوند Family Safety کلیک کنید .

learning Family safety 4

5. حساب کاربری مورد نظر را انتخاب کنید . 

learning Family safety 1

6. تنظیمات مربوط به حساب کاربری فرزندتان نمایش داده می شود . بر روی گزینه Time Limits کلیک کنید تا مشخص کنیم که کاربری که میخواهد از این حساب استفاده کند چه ساعاتی و در چه روزهایی اجازه دسترسی به این بخش را دارد .

learning Family safety 2

7. بر روی گزینه Set time allowance کلیک کنید .

learning Family safety 3

8. همانطور که مشاهده می کنید این صفحه  دارای دو گزینه می باشد .
اگر می خواهید کاربر به صورت آزاد و تمام روزهای هفته از حساب کاربری خودش استفاده کند گزینه Can use the PC all day را انتخاب کنید .
اگر می خواهید فرد مورد نظر فقط در روزها و ساعاتی که شما برای آن تعیین می کنید اجازه ورود به حساب کاربری را داشته باشد گزینه can only use the PC the amount of time l allow را انتخاب کنید . 
من گزینه دوم را انتخاب میکنم . 
بعد از انتخاب گزینه can only use the PC the amount of time l allow مشاهده می کنید که دو گزینه، روزهای هفته Weekdays و روزهای آخر هفته Weekend نمایش داده می شود .
اگر فردی که می خواهد از حساب کاربری استفاده کند تمام روزهای هفته دسترسی به کامپیوتر دارد گزینه Weekdays را انتخاب کنید و اگر می خواهید فقط دو روز آخر هفته به سیستم دسترسی داشته باشد گزینه Weekend را انتخاب نمایید  .
من در این قسمت می خواهم رضا عباس نژاد هر روز فقط به مدت 1ساعت و 45 دقیقه  اجازه دسترسی به حساب کاربری خودش را داشته باشد . برای انجام اینکار بر روی فلش سمت چپ گزینه Weekday کلیک کرده و در کادر اول ساعت  و در قسمت minutes دقیقه را وارد میکنم .  بعد از ایجاد تنظیمات مورد نظر بر روی گزینه User Settings کلیک کنید .

learning Family safety 4

learning Family safety 5

9. در صفحه تنظیمات 2 گزینه دیگر وجود دارد .گزینه اول مربوط به بازیهای فروشگاه ویندوز 8 و گزینه دوم مربوط می شود به بازیهای  نصب شده بر روی سیستم عامل  .
گزینه  Windows Store and game restrictions را انتخاب کنید . در صورتیکه می خواهید فرزند شما از تمام بازیها استفاده کند گزینه Allow games with no rating را انتخاب نمایید و اگر نمی خواهید فرزند شما به یک بازی دسترسی داشته باشد گزینه Block games with no rating را انتخاب نمایید  . 

learning Family safety 6

learning Family safety 7

learning Family safety 8

 با انتخاب گزینه دوم می توانید همانند مرحله 8 تنظیمات دلخواه برای فرزند خودتان اعمال کنید . بر روی ویندوز من هیچ بازی نصب نشده تا به شما روش محدود کردن این قسمت را توضیح بدهم .
 

10.  آخرین گزینه از صفحه تنظیمات هم مربوط میشه به نرم افزارهای نصب شده بر روی ویندوز که می توانید یک سری محدودیت استفاده از آن را برای کاربر مورد نظر اعمال کنید .
بر روی گزینه App restrictions کلیک کنید . 

learning Family safety 9

در صفحه بعدی باز دو گزینه وجود دارد، اگر می خواهید کاربر از تمام برنامه ها استفاده گزینه گزینه اول و اگر میخواهید فقط برنامه هایی که شما مجاز میدانید مورد استفاده کاربر قرار بگیرید گزینه دوم را انتخاب و در لیست Check the apps that can be used برنامه های مورد نظرتان را انتخاب کنید .

learning Family safety 10

اگر نام برنامه مورد نظر در لیست وجود نداشت بر روی کلید Browse کلیک کنید  .

یک شنبه 8 دی 1392  11:11 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
mehrad90
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 3997
محل سکونت : 'گلستان

آموزش فعال کردن رمز عبور حرکتی در ویندوز 8

Create Password win8 11
یکی دیگر از ویژگیهای جدید ویندوز 8 قرار دادن پسورد بر روی حساب کاربری می باشد .
  شما به 2 روش می توانید برای حساب کاربریتان پسورد قرار بدهید . یکی از روشهای جدید که شاید در تبلت ها مشاهده کرده باشید قرار دادن پسوردهای حرکتی می باشد که با حرکت دادن انگشت بر روی صفحه لمسی قفل دستگاه فعال می شود .
چنین ویژگی به ویندوز 8 اضافه شده است و شما می توانید براحتی با ایجاد یک مسیر حرکتی ویژه یک پسورد برای حساب کاربری ایجاد کنید . در ادامه به صورت تصویری به شما یاد میدهم که چگونه با ایجاد یک پسورد برای حساب کاربریتان ، ورود غیر مجاز را محدود کنید .
1. ابتدا وارد Control Panel شده و بر روی آیکون  User Accounts  کلیک کنید .
Create Password win8 1
Create Password win8 2
2. بر روی پیوند Make changes to my account in PC settings کلیک کنید .
Create Password win8 3
3. یک صفحه همانند تصویر زیر باز می شود . در سمت چپ یک سری پیوند وجود دارد . بر روی پیوند کاربران – Users کلیک کنید .
Create Password win8 4
4. همانطور که مشاهده می کنید در وسط صفحه قسمت Sign-in options 2 گزینه برای ایجاد پسورد وجود دارد .
در قسمت اول همانند ویندوز 7می توانیم یک پسورد برای اکانت کاربری ایجاد کنیم .
Create Password win8 5
Create Password win8 6
در قسمت دوم Create a picture password می توانیم یک رمز عبور حرکتی یا لمسی ایجاد کنیم تا در هنگام ورود بوسیله آن بتوانیم وارد بشویم . روش کار به این صورت هست که ابتدا باید یک تصویر را به دلخواه انتخاب کرده و در مرحله بعدی با توجه به آموزش خود ویندوز ، یک الگوریتم حرکتی را بر روی تصویر ثبت کنیم تا در هنگام ورود مورد استفاده قرار بگیرد .
برای شروع باید بر روی کلید Create a picture password کلیک کنیم
Create Password win8 7
در مرحله بعدی پسورد ادمین از شما پرسیده می شود  . رمز عبور را تایپ تا وارد مرحله بعدی شوید
Create Password win8 8
بعد از وارد کردن رمز عبور ، ویندوز 8 به صورت آنلاین روش حرکت را نمایش میدهد . ابتدا باید یک تصویر را انتخاب تا حرکت مورد نظر خودمان را بر روی آن ثبت کنیم . بر روی کلید Choose picture کلیک کرده و یک تصویر را از روی کامپیوتر انتخاب کنید . بع از انتخاب تصویر مورد نظر باید بر روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود .
Create Password win8 9
Create Password win8 10
Create Password win8 11
بسیار خوب به این مرحله خوب دقت کنید چون در صورن اشتباه کردن باید این محله را مدام تکرار کنید . سعی کنید از مسیری استفاده کنید که بتوانید یکبار دیگر بعد از پشت سر گذاشتن سه مرحله آن را تکرار کنید . بدلیل اینکه باید طی 3 مرحله 3 مسیر بکشید و در مرحله چهارم 3 مسیر کشیده شده را تکرار تا مورد تائید سیستم عامل قرار بگیرد . در صورتیکه مسیر را به درستی انجام ندهید به شما تذکر داده می شود که یا یکبار دیگر مراحل را تکرار یا یک مسیر جدید ایجاد کنید . در صورتیکه موفق شوید کلید Finish نمایش داده می شود  .
ابتدا بر روی کلید Use this picture کلیک کنید
Create Password win8 12Create Password win8 13Create Password win8 14Create Password win8 15
همانطور که مشاهده می کنید براحتی یک مسیر حرکتی را به عنوان رمز عبور انتخاب کرده ام . سعی کنید از روش اول برای ایجاد رمز عبور استفاده کنید تا در بروز هر مشکلی راحت تر بتوانید رمز عبور را بازیابی کنید
یک شنبه 8 دی 1392  11:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها