0

8 رفتار اشتباه در محل کار که باعث اخراج شما می شود.!!

 
seyedmahan
seyedmahan
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 276
محل سکونت : اصفهان

8 رفتار اشتباه در محل کار که باعث اخراج شما می شود.!!

۸ رفتار اشتباه در محل کار که باعث اخراج شما می شود!

http://elainefogel.net/wp-content/uploads/2011/10/Harried-employee-on-telephone.jpg
 
هر حضور اجتماعی که ما داریم ، نیازمند رعایت آداب خاصی است ، مخصوصا در محل کار ، کارها و رفتارهایی وجود دارد که به هیچ وجه نباید از خود بروز دهید ، در این مقاله در مورد ۸ رفتار اشتباه در محل کار با شما صحبت خواهیم کرد :

۱- با همه یکجور سخن گفتن

زمانی ممکن است بطور تصادفی با عده ای از اطرافیانتان یک طور رفتار کنید؛ اما ضرر اصلی زمانی است که با همه یک جور برخورد می کنید ! مثلا فکر کنید شوخی ای که با دوست خود می کنید ، با همکاران هم می توانید داشته باشید.  یا مثلا یک کارمند با مدیر خود بیش از حد صمیمی شود ، البته که مدیران باید با کارمندان خود صمیمی باشند ، اما شما سعی کنید حرمت مدیر خود را نگاه دارید و در برخوردهایتان روحیات فرد مقابل را در نظر بگیرید.

۲- ابراز وجود در جلسات

شما یک شخص تازه واردید و دوست دارید از میان سرها سری در آورید و میان کهنه کارها ابراز وجود کنید ، پس بلافاصله در اولین فرصت برای هرکاری دستتان را بالا میبرید!  کسی که بدنبال جلب توجه است و بلافاصله در هر کاری شرکت میکند ، معمولا نتایجی می گیرد که چندان خوب نیست! خیلی راحت و نرم خود را در شرکت ثابت کنید ، به آب و آتش نزنید و به پیشکسوتان شرکت احترام بگذارید.

۳- مدیر خود را ازهیچ جا حذف نکنید!

سخت مشغول کار روی پروژه ای هستید و بجای اینکه در میان کار با مدیر در ارتباط باشید ، از او دور میشوید تا کار را تمام کنید . اما حتی اگر بدانید که طبق خواست مدیر پیش میروید، هنوز هم در معرض خطر جدی هستید. اگر پروژه آنطور که باید پیش نرود و نیاز به کار مجدد داشته باشد، زمان و انرژی زیادی را از دست داده اید که اصلا خوب نیست! ممکن است اعتماد مدیر به شما حتی در سایر موارد هم از بین برود. پس در هیچ شرایطی ارتباط خود با مدیر را کم نکنید.

۴- نداشتن حسن شهرت!

حسن شهرت نداشتن مشکل ساز است. من نمی گویم همه خوبی ها را جمع کنید ، اینکه شاید نشد باشد ، ولی اقلا یک رفتار خوب داشته باشید که شما را مشهور کرده باشد ! مثلا نظم خاص در کارها ، چشم پاک بودن ، دقت بالا ، لبخند همیشگی و …

۵- هرگز کار را زمین نمیگذارید!

بعضی وقت ها ممکن است برای اثبات خود ، خودتان را در شرایط بدی قرار دهید و توان خود را بالاتر از آنچه که هست تصور کنید و لقمه های بزرگتر از دهانتان بردارید! مراقب باشید که این مسئله ممکن است شما را ناکارآمد جلوه بدهد ، چرا که احتمالا وقت انجام تمام کارها را ندارید و مجبورید آنها را سمبل کنید ! و این نه تنها کمکی به جایگاه شما نمی کند ، بلکه نتیجه عکس دارد.

۶- تمرکز روی مدیر!

آنقدر توصیه به مراقبت در ارتباط با مدیر داریم که فراموش میکنیم ارتباط با همکاران را هم در نظر بگیریم!  من متوجه شدم کارجویان جدید که به بازار کار وارد میشوند ، توجهی ندارند که موفقیتشان همانقدر که به ارتباط با مدیر بستگی دارد ، در گرو ارتباط درست با همکاران نیز هست! اگربا این روال بعنوان مدیر فعالیت کنید ، فردی تکرو و بدون پشتیبان خواهید بود. پس سعی کنید دیگران را هم در نظر بگیرید و آنها را هم سهیم کنید.

۷- درگیری با رئیس

خیلی راحت میتوانید آبروی مدیرتان را با انجام ندادن درست کارها ، جلوی سایر مدیران ببرید ! چرا که کارهای شما هم به نام مدیرتان تمام می شود ، هرگز وسط حرف مدیرتان نپرید! پشت سر مدیر حرف نزنید ، یا رک و روراست به خودش بگویید یا اگر نمی توانید به خودش بگویید ، هرگز با انجام ندادن درست کارها و ایجاد مشکل و پشت سر مدیر صحبت کردن ، آنرا جبران نکنید !

۸- هماهنگ نبودن با دیگران!

اگر وظیفه شماست که اطلاعات را به شکل نمودار و گزارش به همکاران خود برسانید ، اما اطلاعات شما برای تحویل گیرنده آنها گویا و شفاف نیست ، گزارش ها و کار شما براحتی دور ریخته می شود. این عدم هماهنگی و در نظر نگرفتن دیگران ، کار شما را براحتی بی فایده و نامربوط جلوه میدهد. درصورتیکه مدیر شما تصمیم بگیرد تعدیل نیرو کند ، با این کار براحتی خود را در معرض اخراج قرار میدهید. پس سعی کنید در انجام کارها ، مخصوصا کارهای تیمی هماهنگی بیشتری با کارمندان دیگر داشته باشید

یک شنبه 8 دی 1392  8:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها