0

رونق بزرگ بورس با تصمیم مهم دولت/ واگذاری ۳ بانک، مخابرات و ایران‌خودرو +سند

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

رونق بزرگ بورس با تصمیم مهم دولت/ واگذاری ۳ بانک، مخابرات و ایران‌خودرو +سند

پس از آنکه در جلسه گذشته هیات دولت آخرین وضعیت خصوصی سازی و چالش‌ها و مسایل پیش روی آن با حضور رئیس جمهور بررسی شد و هیات وزیران با تاکید بر ضرورت تسریع در خصوصی‌سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی را مامور کرد تا با هدف تقویت و تسهیل خصوصی‌سازی و تحقق واقعی آن در کشور، نسبت به بررسی دقیق فرآیند و اقدامات انجام شده در موضوع خصوصی‌سازی اقدام و تدابیر لازم را پیشنهاد کند.

حال با گذشت چند روز از اعلام این موضوع، مصوبه مهم دولت در این باره رسما ابلاغ شد.

بر اساس این مصوبه که در نوع خود در ماههای اخیر کم نظیر است، هیئت وزیران در جلسه مورخ 24 آذرماه خود بنا به پیشنهاد شماره 157286 وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند "ب" ماده 3 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی مصوب 1386 با واگذاری بخش دیگری از سهام دولت «تا 5 درصد سهام» در 2 شرکت بزرگ بیمه شامل بیمه های البرز و آسیا، سه بانک دولتی خصوصی شده بانکهای ملت، صادرات ایران و تجارت، دو شرکت خودروساز بزرگ کشور سایپا و ایران خودرو و دو شرکت بزرگ دیگر کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت مخابرات موافقت کرده است.

 

 

 

البته طبق این مصوبه واگذاری سهام دولت در این شرکتها بر اساس سه شرط خواهد بود؛ اول آنکه "فهرست و قیمت آنها در هیئت عالی واگذاری" تصویب شود و دوم آنکه واگذاری این شرکت ها "توسط سازمان خصوصی سازی به صورت نقدی، غیربلوکی" صورت گیرد.

بر اساس شرط سوم در تصویب نامه هیات وزیران نیز فرآیند عرضه و واگذاری این شرکت ها بایستی به صورتی باشد که "همچنان یکی از اعضای هیئت مدیره در اختیار دولت باشد".

این مصوبه که فصل جدیدی در رونق بورس کشور ایجاد خواهد کرد با شماره "153331/ت50010هـ" از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت – وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

چهارشنبه 4 دی 1392  11:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها