0

برترین بازی های آنلاین آینده

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

برترین بازی های آنلاین آینده

یكی از شعارهای نسل جدید، پیوند زدن بازیكنان از هر نوع و سلیقه ای با یكدیگر است. آن هایی كه بیشتر اوقاتشان را در خانه، به همراه كنسول های بازی خود سپری می كنند. این یكی از ضررهای بازی های کامپیوتری، به خصوص در رده های سنی پایین تر است. البته از آنجایی كه برای انجام بازی های دسته جمعی، دیگر نیازی به حضور در مراكز بازی نیست، سازندگان طی سال های گذشته بسیار تلاش كرده اند تا به سبك خود درصد بازیكنان منزوی را كاهش داده و به سمت و سوی عناوین گروهی از طریق شبكه های آنلاین سوق دهند. از سوی دیگر، رونق گرفتن شبكه های آنلاین پرمخاطبی همچون Xbox Live‌ ،PSN و Steam در سال های اخیر، نشان می دهد كه بازیكنان علاقه خاصی به بازی های گروهی داشته و از این طریق سود قابل توجهی هم به جیب متولیان منتقل می شود. آغاز نسل هشتم و سال 2014 مملو از بازی های بزرگ آنلاین است كه نگاهی اجمالی بر مهم ترین آن ها می اندازیم.

Titanfall

آوازه Respawn و Titanfall این روزها به گوش كسی نمانده كه نرسیده باشد. به دفعات و بهانه های مختلف، این بازی در لیست برترین های ما طی مطالب قبلی به كرات قرار گرفته و تقریباً حرف ناگفته ای باقی نمانده است. سازندگان تمام تمركز خود را بر بخش چندنفره قرار داده اند تا تجربه ای به دور از كلیشه های روز ثمر آید. در TF بازیكنان، پس از قرار گیری در نقشه های متنوع، به انجام یك سری مأموریت و اهداف خاص می پردازند كه كلیت آن مشابه بخش چندنفره در سایر FPSهای روز، به خصوص سری Call of Duty است. اما به محض ورود تایتان ها به جریان بازی، جذابیت های TF پدیدار می شوند. در طول این بازی انتخاب های متعددی پیش روی بازیكنان قرار می گیرند. به عنوان مثال، می توانید در قالب یك سرباز یا یك تایتان به مبارزه با دیگران بپردازید و خیلی راحت میان این دو تغییر حالت دهید. بطور كلی، اگر از علاقه مندان بخش آنلاین در سری بازی های CoD هستید، اما از روند تكراری و نه چندان نوآورانه این بخش طی نسخه های اخیر خشمگین شده اید، قطعاً TF‌ می تواند شما را به آن حال و هوایی برگرداند كه چند سال پیش برای نخستین بار با تجربه بخش چندنفره CoD بدست آورده بودید.

Destiny

كارنامه Bungie و درخشش سری پرطرفدار Halo باعث می شود تا Destiny در صدر محبوب ترین بازی های آینده قرار بگیرد. البته برای لذت بردن، به هیچ وجه نباید آن را با ساخته های قبلی این استودیو مقایسه كرد. نمایش خیره كننده و مهیج Destiny در كنفرانس E3 2013‌ از هر نظر نوید یك ماجراجویی ناب گروهی را به علاقه مندان بازی های آنلاین می دهد كه اكنون برای انتشار آن لحظه شماری می كنند. همچون TF سازندگان Destiny برای خلق دنیای باورپذیر و ملموس به استفاده از عناصر داستانی روی آورده اند كه باعث می شود تا بازیكنان پس از ساعت ها بازی، احساس پوچی و تلاش بی دلیل نكنند.

ماجرا در آینده ای دور اتفاق می افتد و تلاش بیگانگان برای نابودی انسان ها را روایت می كند. مشخصاً این وظیفه بر عهده بازیكنان است كه از تهدیدات ضد بشری ممانعت كنند. در این بازی، 3 نوع درجه متفاوت به نام های Titan ،Hunter و Warlock وجود دارند كه ویژگی های هر یك با دیگری متفاوت است. Bungie تأكید می كند كه اثر جدید آن ها را نباید به عنوان یك MMO دیگر بشناسیم، اما ساختار و مدهای گروهی Destiny خارج از مشخصه های این دسته از بازی ها قرار نمی گیرد. در طول مراحل، شما باید وارد محیطی شوید تا مأموریت های خاصی را دنبال كنید. در همین حالت، سرور بازیكنان دیگری با اهداف مشابه به را شما ملحق می كند. هنوز سئوالات بی پاسخ بسیاری در خصوص این بازی باقی مانده، اما فراموش نكنید كه مقایسه Destiny با Halo چیزی بجز ناامیدی از دست پخت جدید Bungie به بار نخواهد آورد.

The Division

در شرایطی كه همه شركت های بازیسازی سربازهای خود را روانه میادین جنگ بازی های آنلاین می كنند، اینبار نوبت Ubisoft بود تا با پرده برداری از The Division استانداردهای جدیدی را برای تیراندازی های سوم-شخص آنلاین تعریف كند. این بازی تحسین برانگیز، كاملاً آنلاین است و دارای المان های RPG نیز خواهد بود و البته بدون داستان رها نشده است. یك حمله تروریستی به ایالات متحده می شود كه سیستم اقتصادی كشور را كاملاً فلج می كند. در این بین، كنترل وضعیت از دست خارج و مردم برای بقا به هر عملی روی می آورند. به همین دلیل، گروهی به نام Division تشكیل می شود تا راهی برای حل بحران و مقابله با حملات احتمالی پیدا كنند. بازیكنان هدایت یكی از شخصیت های همین گروه را بر عهده می گیرند و به همراه سایرین، به انجام مراحل از پیش تعیین شده خواهند پرداخت. گیم پلی TD بسیار واقع گرایانه طراحی شده و به مقدار بیشتری بازیكنان را به چالش می كشد. با یك استراتژی درست، خبری از مرگ های پی در پی و ناراحت كننده، همچون دیگر بازی های آنلاین نخواهد بود. گذشته از بحث گیم پلی، گرافیك و فضای آخر الزمانی فوق العاده تأثیرگذار است. به نظر می رسد که TD طوری ظاهر شود كه حتی نبود بخش داستانی چندان به چشم نیاید. به هر حال، برای قضاوت نهایی كمی زود است.

Deep Down

شاید حضور Deep Down در این لیست كمی عجیب به نظر برسد، زیرا هنوز چیز خاصی از این بازی نمی دانیم و با توجه به اوضاع نه چندان خوب Capcom مشخص نیست که نتیجه كار به چه شكل خواهد بود. اما نمایش اولیه قابل قبول بدو وجود نام PS4 باعث می شود تا حساب ویژه ای روی آن بازی كنیم. DD یك عنوان MMORPG ایت كه نخستین بار در خلال نشست خبری Sony برای پرده برداری از كنسول جدید آن ها معرفی شدد. تریلر به قدری زیبا و چشمگیر كار شده بود كه كسی فكرش را هم نمی كرد DD یک عنوان نقش آفرینی آنلاین باشد. بازی با استفاده از موتور نسل هشتمی Panta Rhei ساخته می شود كه جایگزین MT Framework شده است. اگر همانطور كه اطلاع رسانی شده، نخستین نمایش این بازی، واقعاً بصورت Real-Time باشد، موتور جدید Capcom می تواند خالق شگفتی های بسیاری در نسل جدید شود.

یک شنبه 1 دی 1392  7:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها