0

بر اساس اعلام سازمان ملل اقتصاد جهان در سال آینده ۳درصد رشد می‌کند

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

بر اساس اعلام سازمان ملل اقتصاد جهان در سال آینده ۳درصد رشد می‌کند

بر اساس گزارش «وضعیت و چشم انداز اقتصاد جهانی: 2014 » سازمان ملل متحد، رشد اقتصاد جهانی به موازات پدیدار شدن علائم بهبود پایدار باید در دو سال آینده افزایش یابد.

انتظار می‌رود، اقتصاد جهانی به میزان 3 درصد در سال 2014 و 3.3 درصد در سال 2015 رشد یابد.

همچنین برآورد می‌شود، رشد اقتصاد جهانی در سال 2013 به میزان 2.1 درصد باشد.

اقتصاد جهان در سال 2013 برای دومین سال متوالی رشد اندکی را تجربه کرده است، اما برخی پیشرفت‌های به دست آمده در سه ماهه آخر سال منجر به پیش بینی مثبت تر سازمان ملل شده است.

منطقه یورو سرانجام توانسته است به رکود طولانی مدت خود پایان دهد.

همچنین رشد اقتصادی ایالات متحده آمریکا تا حدودی تقویت شده است.

تعدادی از اقتصادهای در حال ظهور بزرگ، از جمله چین و هند موفق به برگشت از افتی شدند که در دو سال گذشته تجربه کرده‌اند و به شکل ملایمی به سمت بالا تغییر جهت داده اند. این عوامل به افزایش رشد جهانی اشاره می کند.

بر اساس گزارش سازمان ملل نرخ تورم در سراسر جهان کنترل شده باقی خواهد ماند، اما وضعیت بیکاری به صورت یک چالش به مسیر خود ادامه می‌دهد.

در حالی که انتظار می‌رود رشد تجارت بین‌الملل به طور ملایمی به 4.7 درصد در سال 2014 برسد ، پیش بینی می شود قیمت کالاهای اساسی ثابت باقی بماند، اگرچه احتمال می‌رود برخی شوک های غیر منتظره به بخش عرضه کالا در بازار از جمله تنش های جغرافیای سیاسی باعث بالاتر رفتن برخی از این قیمت ها شود.

این گزارش هشدار می‌دهد، پیش بینی می‌شود، حرکت جریان سرمایه بین المللی به سوی اقتصادهای در حال ظهور باعث بی ثباتی اقتصادی بیشتر شود.

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

یک شنبه 1 دی 1392  8:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها