0

مادران باردار تاری دید و افزایش ناگهانی وزن را جدی بگیرند

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

مادران باردار تاری دید و افزایش ناگهانی وزن را جدی بگیرند

 رئیس انجمن علمی مامایی ایران می گوید: فشارخون بالا در دوران بارداری معمولاً خونرسانی به جنین را مختل می‌کند و مادران علائمی مانند تاری دید، افزایش ناگهانی وزن و درد ناحیه راست شکم را جدی بگیرند.
 ناهید خداکرمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به اینکه فشار خون بالا در دوران حاملگی چه تأثیراتی روی مادر و جنین می‌گذارد خاطرنشان کرد: برخی مادران قبل از بارداری خود به عارضه فشار خون مبتلا هستند که توصیه اکید داریم در طی دوران بارداری زیر نظر پزشک روند مصرف دارو را ادامه دهند.

وی گفت: اما مادرانی که فشار خون آنها طبیعی است اگر در دوران بارداری فشار خون آنها از 14 روی 9 بالاتر رود زمینه‌ساز پره اکلامپسی می‌شود که در این عارضه علاوه بر فشار خون بالا شاهد دفع پروتئین در ادرار مادر باردار و ورم منتشر دست و پا هستیم که عارضه بسیار خطرناکی است و به مسمومیت شدید بارداری منجر شود.

رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت: در عین حال فشار خون بالا خود به دلیل اختلالات عروقی ایجاد می‌شود و در عین حال ادامه آن اختلالات را تشدید کرده و ممکن است تشنج به همراه داشته باشد و خونرسانی جفت به جنین نیز مختل می‌شود.

خداکرمی به تمام مادران باردار توصیه کرد تا در صورت مواجه شدن با عوارضی مانند سردرد، تاری دید، ورم منتشر دست و پا، افزایش ناگهانی وزن و درد در ناحیه راست شکم فوراً به پزشک معالج یا ماما مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس

دی شیخ با چراغ همی‌‌گشت گرد شهر

کز دیو و دَد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 30 آذر 1392  11:22 AM
تشکرات از این پست
mehrad90
دسترسی سریع به انجمن ها