0

ارزآوری 68 میلیون دلاری صادرات تخم‌مرغ/ افزایش نسبی قیمت

 
amirhossian1390
amirhossian1390
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1391 
تعداد پست ها : 1660
محل سکونت : اصفهان

ارزآوری 68 میلیون دلاری صادرات تخم‌مرغ/ افزایش نسبی قیمت

 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خبر داد

 

ارزآوری 68 میلیون دلاری صادرات تخم‌مرغ/ افزایش نسبی قیمت

104-161.jpg

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: تولید تخم‌مرغ طی 9 ماهه امسال روند طبیعی داشت و با توجه به اقدامات صورت گرفته 45 هزار تن تخم‌مرغ به ارزش حدود 68 میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده است.

هدایت اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:‌ روند تولید تخم‌مرغ به صورت طبیعی ادامه دارد؛ به گونه‌ای که طی 9 ماهه امسال حدود 10 هزار تن تخم‌مرغ مازاد وجود داشت و به نظر می‌رسد باتوجه به بهبود تولید و تعدیل نسبی قیمت خوراک مرغ، مرغداران می‌توانند به تعهدات خود عمل کنند.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده از ابتدای امسال تاکنون حدود 45 هزار تن تخم‌مرغ به حدود 10 کشور متقاضی صادر شده است که با توجه به قیمت حدود 1.7 تا 1.9 دلاری هر کیلوگرم تخم‌مرغ، حدود 68 میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

افزایش نسبی قیمت تخم‌مرغ

دیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار ادامه داد: به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت تولید و صادرات تخم‌مرغ در ماه‌های باقیمانده امسال حدود 30 هزار تن دیگر نیز به کشورهای متقاضی صادر شود.

به گفته اصغری بازارهای جدیدی برای صادرات تخم‌مرغ اضافه نشده‌اند اما صادرات این محصول پروتئینی همچنان به کشورهایی مانند عراق، افغانستان، تاجیکستان، گرجستان، کویت، ‌امارات و ... انجام می‌شود.

وی با اشاره به افزایش نسبی قیمت خرید تخم‌مرغ از در مرغداری اظهار کرد: قیمت تخم‌مرغ علیرغم افزایش نسبی و رسیدن به کیلویی 3800 تومان در مرغداری همچنان با قیمت واقعی خود فاصله زیادی دارد چراکه براساس قیمت تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی، قیمت منطقی برای خرید هر کیلوگرم تخم‌مرغ در مرغداری حدود 4400 تومان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی وبسایت منبع: www.isna.ir


 

جمعه 29 آذر 1392  12:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها