0

تدفین در کربلا

 
mohammadreza2610
mohammadreza2610
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 493
محل سکونت : خراسان رضوی

تدفین در کربلا

تدفین در کربلا

برگرفته از کتاب یاران ناب

ابوریاض از مسئولین فعلی در کشور عراق است. ایشان می‏گفت: در سالهای جنگ عراق علیه ایران فرزند من به اجبار به سربازی رفته بود. بعد از یکی از عملیاتهای ایران از طریق ارتش به من اطلاع دادند که پسرت در جنگ کشته شده است.

خیلی ناراحت بودم. با اتومبیل خودم از بغداد برای تحویل جسد راهی جنوب شدم. به محل تحویل اجساد رفتم. کارت و پلاک پسرم را تحویل دادند. کارت متعلق به خودش بود. اما وقتی برای تحویل جسد رفتم با تعجب دیدم که این جنازه متعلق به پسرم نیست! چهره او شبیه بسیجیان ایرانی بود. محاسن داشت. بسیار نورانی بود!

با مسئول مربوطه صحبت کردم. گفتم: این جنازه پسر من نیست. اما او می‏گفت: مدارک کاملاً صحیح است. این جنازه را بردار و ببر!

هر چه با او بحث کردم بی‏فایده بود. کم کم ترسیدم به خاطر این موضوع من را اذیت کنند. لذا جنازه را برداشتم. طبق رسم شیعیان عراق پیکر او را بالای ماشین خودم بستم و به سمت بغداد حرکت کردم.

در راه به این موضوع فکر می‏کردم که این جنازه کیست. چرا مدارک پسر من همراه این پیکر بوده! هر چه بیشتر فکر می‏کردم کمتر نتیجه می‏گرفتم.

تا اینکه در طی مسیر به کربلا رسیدم. پس از زیارت به سمت قبرستان کربلا رفتم. نمی‏دانستم با این پیکر نورانی چه کنم. به خانواده چه بگویم؟! لذا او را در کربلا به خاک سپردم. بعد هم فاتحه‏ای برایش خواندم و راهی بغداد شدم.

مدتی بعد اتفاق عجیبی افتاد. اعلام شد که پسر من زنده است و در اسارت ایرانی‏ها به سر می‏‏برد. بعد از پایان جنگ اسرای ایرانی و عراقی تبادل شدند و پسر من هم برگشت.

اولین سوال من از او در مورد مدارکش بود. اینکه آن جوان خوش‏سیما چه کسی بوده. اما جواب پسر من عجیب‏تر بود.

او گرفت: وقتی من به اسارت نیروهای ایرانی درآمدم، جوانی به سمت من آمد و گفت: کارت و پلاکت را بده! من هم آنها را به او تحویل دادم.

جوان به من گفت: قرار است من در کربلا و در جوار امام حسین (علیه السلام) به خاک سپرده شوم! اما برای رسیدن به آنجا به کارت و پلاک تو احتیاج دارم!

از من حلالیت طلبید! بعد خداحافظی کرد. من را به دیگر نیروهای ایرانی تحویل داد و به سمت جلو حرکت کرد. من دیگر از او خبری ندارم!

واقعاً عجیب بود. یعنی او که بود. چه کسی به او گفته بود این کار را انجام دهد. چه کسی به دل ابوریاض انداخته بود این شهید گمنام ایرانی را در کربلا به خاک بسپارد؟!

چهارشنبه 27 آذر 1392  6:07 PM
تشکرات از این پست
mehdi0014
ali201355
ali201355
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 792
محل سکونت : سیستان و بلوچستان

پاسخ به:تدفین در کربلا

ای خدای متعال زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) را نصیب ما گردان

چهارشنبه 27 آذر 1392  6:17 PM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها