0

تهران چند تاکسیران زن دارد؟

 
yasbagheri
yasbagheri
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 6297
محل سکونت : تهران

تهران چند تاکسیران زن دارد؟

تهران چند تاکسیران زن دارد؟

 
خبرگزاری تسنیم: میثم مظفر، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در خصوص گسترش تاکسی بانوان در سطح شهر، گفت: در گذشته سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در راستای رویکرد خود و با توجه به بحث خدمت‌رسانی ویژه‌تر به بانوان شهر تهران، اقدام به تأسیس تاکسی‌هایی ویژه‌ای تحت عنوان تاکسی بانوان در شهر تهران کرد که این موضوع مورد توجه و دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از  هزار و 24 نفر از بانوان به عنوان راننده تاکسی بانوان در شهر تهران فعالیت می‌کنند، ادامه داد: این بانوان به صورت تاکسی بی‌سیم تلفنی صرفاً برای جا به جایی زنان در نظر گرفته شده که این موضوع مورد رضایت شهروندان به ویژه بانوان قرار گرفته است که خوشبختانه هر روز شاهد گسترش این اقدام بوده و در حال توسعه است.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به اینکه تاکسی بی‌سیم تلفنی به طور ویژه‌تر برای مسافران زن که بتوانند از خدمات ویژه برخوردار شوند، در نظر گرفته شده است، افزود: باید بگویم هر فردی که به عنوان تاکسی بانوان وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود، آموزش‌های لازم را دیده و از صلاحیت لازم برخوردار است همچنین این فرد از فیلتر سازمان تاکسیرانی گذشته است.

مظفر با اشاره به اینکه برخی بانوان در سطح شهر در خطوط و پایانه فعالیت می‌کنند که این موضوع از نظر بنده چندان قابل دفاع نیست، اظهارداشت: خطوط شهر و پایانه‌ها، فضای استاندارد و مطلوبی برای خدمت‌رسانی تاکسی بانوان نیست چراکه براساس فرهنگ دینی و نگاه ویژه‌ای که ما به زنان داریم و برای ارتقاء شأن و منزلت بانوان تاکسی بی‌سیم تلفن در نظر گرفته شده و موضوع حضور زنان در خطوط و پایانه‌ها مد نظر ما نیست.

وی ادامه داد: تاکسی بی‌سیم بانوان نقش متمایزی نسبت به تاکسی بانوان در خطوط  و پایانه دارد، چرا که ممکن است زنان در خطوط و پایانه مورد بی‌مهری افراد و تاکسیران‌ها قرار گیرند و با فضای نامناسب شهری روبه‌رو شوند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی در این بخش از سخنان تصریح کرد: با توجه به جایگاه مناسب بانوان امسال بخش قابل توجهی از فعالیت سرویس مدارس را به بانوان سپرده‌ایم. چراکه دانش آموزان الگوهای رفتاری خود را بیشتر از رانندگان سرویس مدارس دریافت می‌کنند و آنها بسیار الگوپذیر هستند، همچنین مدت زمان بسیاری با راننده ارتباط دارند که بر این اساس ما این اقدام را انجام داده‌ایم.

مظفر افزود: رانندگان زنی که برای تاکسی سرویس مدارس انتخاب کردیم به دلیل این بوده که نقش مادری نیز بر عهده دارند و حس دلسوزی دارند؛ در حقیقت امسال بخش مهمی از سرویس مدارس به بانوان اختصاص داده شده است.

 

سه شنبه 12 آذر 1392  1:45 PM
تشکرات از این پست
mina_k_h snzarei
snzarei
snzarei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1388 
تعداد پست ها : 856
محل سکونت : فارس

پاسخ به:تهران چند تاکسیران زن دارد؟

خدا به کاسبیشون برکت بده . خیلی زحمت کش هستند.

حضرت محمد (ص) فرمودند

سه چیز است که در هرکس باشد منافق است ، حتی اگر روزه بگیرد و نماز بخواند و حج و حج عمره انجام دهد و بگوید من مسلمان هستم

یک :وقتی که سخن می گوید ، دروغ بگوید

دو.: هنگامی که وعده ای دهد ، تخلف ورزد

سه: وقتی امین شمرده شود ، خیانت کند

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وآل مُحَمَّد

 

پنج شنبه 14 آذر 1392  1:26 PM
تشکرات از این پست
yasbagheri
دسترسی سریع به انجمن ها