0

اولین ناوهواپیمابر چین+تصاویر

 
ashena_73
ashena_73
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 1004
محل سکونت : آذربایجان غربی

اولین ناوهواپیمابر چین+تصاویر
این ناوهواپیمابر 300 متر طول و ظرفیت استقرار 50 فروند جنگنده را دارد / ارتش آزادیبخش خلق، در سال ۲۰۱۰ میلادی یک هزار و 320 فروند جنگنده، ۹ فروند زیردریایی، ۲۷ فروند ناوشکن و ۲۴۰ کلاهک هسته‌ای داشته‎است.

چین اعلام کرد نخستین ناو هواپیمابر به ناوگان نیروی دریایی این کشور پیوست.

وزارت دفاع چین امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد این اقدام به افزایش حمایت از حاکمیت و امنیت کشور کمک می کند.

تسلیم ناو هواپیمابر "لیاونینگ" (نام منطقه ای خودمختار در شمال شرق چین) به نیروی دریایی چین در حالی انجام شد که روابط این کشور و ژاپن در روزهای اخیر بر سر مالکیت جزایر مرزی ، با تنش روبه رو شده است.

 

 
وزارت دفاع چین با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد: پیوستن ناو هواپیما بر به ناوگان نیروی دریایی باعث به روز سای عملیات های نیروی دریایی چین می شود.
 


پیش بینی می شود استفاده از این ناو هواپیمابر که نام یکی از مناطق شمال شرق چین را برخود دارد در حال حاضر در زمینه آموزشی استفاده شود.

آغاز به کار این ناوهواپیما در مراسمی در پایگاه دریایی بندر دالیان در شمال شرق چین اعلام شد.

چین این شناور را از روسیه خریداری کرده است و پس از تغییرات و به روز سازی، وارد ارتش کرده است. این ناو هواپیمابر در دوره شوروی سابق به نام فاریاج شناخته می شد.


 


این ناوهواپیمابر 300 متر طول و ظرفیت استقرار 50 فروند جنگنده را دارد.

براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، ارتش چین با عنوان " ارتش آزادیبخش خلق چین " متشکل از نیروهای هوایی، دریایی و زمینی است. مجموع بودجه نظامی ارتش چین در سال ۲۰۱۰ میلادی، ۷۸ میلیارد دلار بود که این رقم معادل حدود دو درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است.


 


ارتش چین حدود ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار پرسنل فعال دارد.

ارتش آزادیبخش خلق، در سال ۲۰۱۰ میلادی یک هزار و 320  فروند جنگنده، ۹  فروند زیردریایی، ۲۷ فروند ناوشکن و ۲۴۰ کلاهک هسته‌ای داشته‎است.


افرادی که قصد ورود به نیروی هوایی چین را دارند باید به زبان‌های روسی وانگلیسی مسلط باشند.

دوشنبه 27 آبان 1392  6:51 PM
تشکرات از این پست
AliFanoodi
دسترسی سریع به انجمن ها