0

تولد ۱۰۰سالگی در ارتفاع ۴ هزارمتری

 
yarabyarabyarab
yarabyarabyarab
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 3539
محل سکونت : قزوین

تولد ۱۰۰سالگی در ارتفاع ۴ هزارمتری

ک پیرمرد ۱۰۰ ساله آمریکایی آرزوی دیرینه‌ی خود را متحقق ساخت و در جشن قرن زندگی‌اش با چتر نجات از ارتفاع چهار هزار متری پرید. او بعد از فرود ضمن ابراز شادی گفت که دوست دارد دوباره بپرد.
صراط: شاید شمار کسانی که یکصدمین سالگرد تولدشان را در سلامتی جشن می‌گیرند، زیاد نباشد و اگر هم چنین قصد و برنامه‌ای داشته باشند، احتمالا اهل خانواده و فامیل را به چای و شیرینی و شام دعوت می‌کنند.

اما یک پیرمرد آمریکایی اهل کالیفرنیا به نام ورنن ماینارد (Vernon Maynard) که در گذشته فروشنده خودرو بوده و سال‌هاست در بازنشستگی به سر می‌برد، حال و هوای ماجراجویانه‌تری را برای جشن گرفتن این مناسبت انتخاب کرده است.

او روز دوشنبه (۴ نوامبر / ۱۳ آبان) با همراهی دو تن از پسران خواهرزاده خود که مربی پرش با چتر نجات هستند، از ارتفاع حدود ۴ هزار متری پرید و در سلامتی کامل فرود آمد. ناگفته نماند که او برای انجام این کار نیاز به ارائه یک گواهی پزشکی داشت.

به نوشته روزنامه The Press-Enterprise ورنن ماینارد پس از سقوط آزاد ۴۴ ثانیه‌ای و پای گذاشتن بر زمین با شور و شادی گفت که دوست دارد یک بار دیگر بپرد.

به گفته‌ی لیندا، دختر وی، پدرش همواره فردی فعال و ورزشکار بوده و از هیچ چیزی ترس نداشته است. این پیرمرد ۱۰۰ ساله آمریکایی ظاهرا همیشه عشق ماجراجویی داشته است. پریدن از روی کشتی تفریحی به داخل آب‌هایی پر از کوسه در سن ۶۵ سالگی یکی دیگر از "شاهکارهای" اوست.

خبرگزاری آلمان به نقل از یکی از نوه‌های این پیرمرد ۱۰۰ ساله می‌نویسد: «پدربزرگ من مثبت‌ترین و پرانرژی‌ترین انسانی است که من تا به حال دیده‌ام.»
 

 

سه شنبه 14 آبان 1392  10:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها