0

"فجر" پیشرفته ترین توپ دریایی جهان+عکس

 
ashena_73
ashena_73
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 1004
محل سکونت : آذربایجان غربی

"فجر" پیشرفته ترین توپ دریایی جهان+عکس

http://axgig.com/images/06856969784017821405.jpgتوپ دریایی فجر 27 یک سلاح تدافعی مدرن است که قابلیت انهدام هدفهای سطحی و هوایی را دارد و متخصصان گروه صنعتی حدید وابسته به صنایع دفاع پس از تلاشی 6 ساله موفق به ساخت آن شده‌اند.
این سلاح با برخورداری از فناوری بسیار پیشرفته،قادر است در مقابل هر گونه تهاجم سطحی و هوایی از خود عکس‌العمل سریع نشان داده و آن را رفع نماید. نواخت شلیک بسیار بالا، قابلیت کنترل تمام اتوماتیک، قابلیت نصب بر روی سیستم‌های یدک شونده نیز از دیگر مزیت‌های این توپ دریایی به شمار می رود.

اولین قبضه توپ دریایی فجر 27 توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان بازدید فرماندهی کل قوا از پایگاه دریایی نوشهر بر روی ناوچه موشک انداز جوشن نصب و مورد بازدید ایشان قرار گرفت.

تاکنون فقط کشورهای آمریکا و ایتالیا تکنولوژی ساخت پیشرفته ترین توپ دریایی جهان را در اختیار داشتند و طراحی و ساخت این وسیله توسط متخصصان وزارت دفاع انحصار این کشورها را در هم شکست که در آینده نزدیک امکان صادرات آن نیز با توجه به هزینه پائین تولید در کشور فراهم خواهد شد.

این سلاح قدرتمند تنها توپ دو منظوره جهان نیز هست و منظور از دو منظوره بودن  آن این است که توپ دریایی فجر 27، علاوه بر هدف قرار دادن ناوچه و شناورهای دشمن، قایق های تندرو و موشک های سطحی، بالگردها و موشک های ضد کشتی را نیز منهدم سازد و اهدافی تا 23 هزار پا در تیرس آن قرار دارند.

http://axgig.com/images/47691031828960888838.jpg


ازویژگی های دیگر این سلاح مسلح شدن بدون دخالت نفر، قدرت مانور بالا، قابلیت شلیک در شرایط مختلف آب و هوایی و سخت ترین شرایط و زمان آماده سازی بسیار کم (حدود 4 ثانیه) میباشد.

فجر 27 که پس از یک میلیون و چهارصد هزار ساعت تلاش، آماده بهره برداری شده است، دارای برد موثر 12 هزار متر، برد نهایی 17 هزار متر، سرعت رهگیری بسیار زیاد در کنار قدرت و حجم آتش بالا بوده و توان دریایی نیروهای مسلح کشور را بیش از پیش افزایش می دهد.

مشخصات :

نام : توپ دریایی فجر ۲۷

حداقل برد : ۱۲ هزار متر

حداکثر برد :۱۷ هزار متر

تعداد قطعات :۲۲۰۰۰

تعداد مجموعه مکانیکی  : ۳۰ مجموعه

قدرت آتش : ۱۲۰ گلوله در دقیقه

زمان آماده سازی برای شلیک : ۴ ثانیه

اهداف : سطحی ،هوایی و زیر سطحی

کشور های صاحب تکنولوژی : ایران ،ایتالیا و آمریکا  

سه شنبه 14 آبان 1392  6:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها