0

ماوسی که از قلب شما مراقبت می‌کند!

 
Meysam_vampair
Meysam_vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

ماوسی که از قلب شما مراقبت می‌کند!

 

ام.دی ماوس می تواند زمانی که دارید با رایانه کار می کنید، فشار خون شما را اندازه بگیرد، اطلاعات را به یک نرم افزار اختصاصی بدهد و هم زمان به آدرس الکترونیکی پزشک یا کادر درمانی ارسال کند. 

 

ام.دی ماوس می تواند زمانی که دارید با رایانه کار می کنید، فشار خون شما را اندازه بگیرد، اطلاعات را به یک نرم افزار اختصاصی بدهد و هم زمان به آدرس الکترونیکی پزشک یا کادر درمانی ارسال کند.

بسیاری از متخصصان قلب و عروق روی کنترل مرتب فشار خون و دیگر علائم زیستی در افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند، تأکید می کنند. شاید استفاده از ماوسی که همزمان با اسکرول کردن صفحات و کلیک روی لینک های گوناگون فشار خون فرد را اندازه می گیرد، آنرا به نرم افزارهای پزشکی می دهد یا به آدرس الکترونیکی کادر درمانی و پزشک ارسال می کند، بتواند انتخاب خوبی برای بسیاری از این افراد باشد.

به گزارش گیزمگ، این دستگاه کوچک به شکل یک افزونه به ماوس اضافه می شود و فرد می تواند حین کار با رایانه از آن استفاده کند.

کافی است یکی از انگشت های کاربر درون حلقه این دستگاه قرار بگیرد تا پمپ کوچکی هوا را به درون کیسه هوا قرار گرفته در بخش داخلی این حلقه بدمد.

پس از آن یک حسگر فشار پمپ را قطع می کند و دقیقا مانند دیگر فشارسنج ها، فشار انقباضی و انبساطی فرد را اندازه خواهد گرفت.

برای انجام این فرایند، پس از توقف عمل پمپ، فشار روی انگشت آرام آرام کم می شود تا حسگرها ضربان شریانی فرد را تشخیص دهند. این عدد فشار انقباضی -سیستولی- فرد یا حد بالای فشار خون او را نشان خواهد داد.

پس از آن کاهش فشار تا زمانی ادامه پیدا می کند که دیگر ضربانی ثبت نشود، این عدد فشار انبساطی -دیاستولی- یا حد پایین فشار خون فرد را نشان می دهد.

در نهایت این اعداد به وسیله یک برنامه نرم افزاری تعیین شده و نمایش داده خواهند شد.این نرم افزار قابلیت ذخیره اطلاعات و تهیه نمودار از داده های پیشین و کنونی را نیز دارد و می تواند با استفاده از پست الکترونیک نتایج را برای کادر پزشکی و مراکز درمانی ارسال کند.

این حلقه فشارسنج یک دریچه کوچک تخلیه دارد که هوا را از کیسه داخلی آن خارج می کند و به کاربر اطمینان می دهد که مانند قهرمان یک فیلم علمی تخیلی انگشت او درون این حلقه گرفتار نخواهد شد.

هنوز هم استفاده از فشارسنج های دیجیتال یا انواع ساده تر آن نسبت به این روش دقیق تر است اما این حلقه کوچک که هنوز قیمتی برای آن اعلام نشده هم می تواند انتخاب خوبی برای کاربران رایانه یا افراد شاغل باشد.
 

 

محبوبه عمیدی


خبر آنلاین (www.khabaronline.ir
)
 

 

 


 

دوشنبه 8 آذر 1389  4:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها