0

صدقه از زبان شیطان

monaaa
monaaa
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 1073

صدقه از زبان شیطان

گمراهی، شیطان، اختیار، انسان

صدقه از زبان شیطان

اگر چه شیطان با دادن صدقه مخالفت می كند و از كسانی كه می خواهند از مال خود به نیازمندان ببخشند جلوگیری می نماید، اما وقتی كه از ویژگی های صدقه دادن از او می پرسند، حقیقت و منافع صدقه را بیان می كند. در یك دیدار، حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم چند سؤ ال از او كردند، او همه را جواب داد.

یكی از سؤ ال ها این بود كه حضرت فرمود: ای ملعون ! صدقه دادن امت من نزد تو چگونه است و منافع صدقه چیست ؟

شیطان در جواب حضرت عرض كرد:

یا رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم ! در صدقه دادن امت تو شش خصلت و منفعت است .

اول این كه ، با صدقه و بخشش كردن ، نه تنها مال انسان كم نمی شود، بلكه هر روز بر دارایی صدقه دهنده افزوده می شود.

دوم این كه ، به واسطه صدقه دادن ، عمر طرف زیاد و مرگ های ناگهانی و حوادث ناگوار از او برطرف می گرددـ حدیثی در این باره وارد شده كه صدقه دادن هفتاد نوع بلا را برطرف می كند. ـ

سوم ، با صدقه دادن توانگری پیدا می شود و فقر و ناداری از بین می رود.

چهارم ، صدقه به صاحبان و صدقه دهندگان خود تندرستی می دهد، از دردها و رنج های گوناگون نجات می یابند.

پنجم ، كفه اعمال صدقه دهندگان در روز قیامت سنگین می شود و به خوبی و بدون ترس از پل صراط می گذرند.

ششم ، صدقه در روز قیامت دیواری می شود بین آتش جهنم و بخشش ‍ كنندگان ، به طوری كه آتش جهنم نمی تواند به آنان اذیت رساند.

نیز آن حضرت در این باره فرمودند: صدقه دادن پشت و كمر شیطان را می شكند. درباره گفته های شیطان روایات زیادی در كتاب های حدیث موجود است می توان از آنها استفاده كرد. هم چنین آن حضرت فرمود: درباره وصی و جانشین من امیرالمؤمنین علیه السلام چه می گویی ؟ آیا تا حال بر او دست یافته ای ؟ عرض كرد: من هرگز بر آن حضرت دست نیافته ام و نخواهم یافت . فقط راضیم كه او مرا به حال خود واگذارد و اذیتم نكند؛ تاب دیدار آن حضرت را ندارم ، چون او را ببینم مانند پنبه ای كه در آتش افتد و بسوزد، می سوزم.

امیرالمومنین علی علیه السلام :

کسى کــه کردارش او را بــه جایى نرسانــد ، افتخارات خانــدانش

او را بــه جایى نخواهد رسانیــد.
نهج البلاغه ، حکمت 23

یک شنبه 7 آذر 1389  7:23 PM
تشکرات از این پست
mahdie warzw1 zeinab_p
دسترسی سریع به انجمن ها