0

زنانی که «اولین» بودند +عکس

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

زنانی که «اولین» بودند +عکس

آرونیما سین ها، والنتینا ترشکوا و... از جمله افرادی بوده اند که در شاخه های مختلف تبدیل به اولین شده اند. نام این افراد برای اولین بودنشان در تاریخ ثبت شده است.

اولین بودن در هر کاری می تواند جذاب باشد البته خطرهای خود را دارد. اولین شدن در رشته های مختلف نیاز به مهارت دارد و البته این عمل می تواند باعث ماندگاری نام آن فرد در تاریخ شود. در طول تاریخ مردانی بوده اند که نام خود را به عنوان اولین ثبت کرده اندکه در ادامه با برخی از جالب ترین آن ها آشنا خواهید شد.

** آرونیما سین ها

 


سال 2013 همزمان شده است با شصتمین سالگرد فتح کوه اورست برای اولین بار و یک خانم هندی در این سال باردیگر تاریخ را با کمی تفاوت تکرار کرد. "آرومینا سین ها" که بازیکن تیم ملی والیبال هند بود بر اثر یک سانحه پای خود را از دست داد ولی روحسه ورزشکاری اش را حفظ کرد. این خانم امسال توانست اولین خانمی باشد که با پای مصنوعی اورست را فتح کرده است و افتخاری دیگر برای خودش افرید.

** والنتینا ترشکوا

 


در سال 1963 جمهوری شوروی سابق سفینه ای را به فضا پرتاب کرد که حاوی اولین زن فضانورد بود و این خانم اولین فردعادی بود که به فضا می رفت. "ولنتینا ترشکوا" که در یک کارخانه نساجی کار میکرد به صورت داوطلبانه وارد کلاس های فضانوردی شد و توانست از میان 400نفر بهترین نمره را کسب کند.این خانم سپس به همراه سفینه وستوک ۶ به فضا رفت.

** النا کورنارو

 


تحصیلات از گذشته برای خانم ها بسیار سخت بوده است زیرا در دوره های مختلف بانوان همیشه در فشار و سختی بوده اند اما در این میان خانم هایی نیز بوده اند که راه پیشرفت را طی کرده اند. "النا کورنارو" اولین زنی است که توانست به مدارج عالی تحصیلات دست بیابد. این خانم که اهل ونیز است در سال 1678 توانست مدرک دکترای فلسفه را زیر نظر برترین استادهای آن دوران کسب کند. این خانم بیشتر عمر خود را صرف کارهای خیریه و آموزش به کودکان بی سرپرست کرد تا نهایت در سال 1684 درگذشت.

** آنی کوهن کوپچوفسکی

 


سفر به دور دنیا یکی از سخت ترین و شگفت انگیرترین کارهایی است که در این دوران یک نفر می تواند انجام دهد حال فرض کنید خانمی در سال 1870 سفری به دور دنیا را آغاز کرد و توانست آن تمام دنیا را با استفاده از دوچرخه دور بزند. " آنی کوهن کوپچوفسکی" سفر خود را از پاریس آغاز کرد و توانست پس از گذشت بیش از یک سال و نیم کل سفر خود را به پایان برساند و نامش برای همیشه وارد کتاب های تاریخ شود.
 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

شنبه 27 مهر 1392  2:21 PM
تشکرات از این پست
yasbagheri borkhar f3080h517
snzarei
snzarei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آذر 1388 
تعداد پست ها : 856
محل سکونت : فارس

پاسخ به:زنانی که «اولین» بودند +عکس

سلام

ماشاالله به همت و اراده ی آرومینا سین ها

حضرت محمد (ص) فرمودند

سه چیز است که در هرکس باشد منافق است ، حتی اگر روزه بگیرد و نماز بخواند و حج و حج عمره انجام دهد و بگوید من مسلمان هستم

یک :وقتی که سخن می گوید ، دروغ بگوید

دو.: هنگامی که وعده ای دهد ، تخلف ورزد

سه: وقتی امین شمرده شود ، خیانت کند

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وآل مُحَمَّد

 

سه شنبه 12 آذر 1392  1:10 PM
تشکرات از این پست
hekmat
hekmat
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 20

پاسخ به:زنانی که «اولین» بودند +عکس

انتخاب خوبی بود و جدید و جالب.

اما ما در زنان مسلمان هم اولین کم نداریم. و اولین هایی داریم که کارهای بزرگ و سخت تری  از فتح اورست با پای مصنوعی انجام داده اند

مثل رسیدن به مقام عصمت(حضرت زهرا علیها سلام).

مثل سخنرانی و مبارزه با دشمن در زمانی که هنوز از آمدن اسلام چیزی نگذشته بود(حضرت زینب علیها سلام) و آثار زنده به گور کردن دختران هنوز دیده می شد.

مثل ماندن و زندگی با ستمکارترین مرد روزگار و بی خدا نشدن(آسیه همسر فرعون)،

مثل دل کندن از عمر و علاقه ات (مادر شهدا)

آیا انسان نمی داند که خدا او را می بیند؟؟

شنبه 28 دی 1392  8:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها