0

ده نکته برای نوشتن محتوای موثر در سئو سال 2013

 
ebiramrb
ebiramrb
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 8

ده نکته برای نوشتن محتوای موثر در سئو سال 2013

ده نکته سئو سال 2013

1. برای انسانها بنویسید - برای رباطها بهینه سازی کنید

دیگر کسی به دنبال محتوای سئو نیست , همه چیزنشان می دهد که گوگل محتوای طبعا مفید را به محتوایی که صرفا تحت فاکتور های سئو ایجاد شده ارجح می داند.همچنین وقتی رباطها مطالب شما را نتوانند بخوانند دیگر چه فرقی دارد پیج رنک شما 0 باشد یا 10!

پس به محتوا و اساس خواسته ی مخاطب اهمیت دهید در حالی که همزمان به فکر رباطها برای یافتن مطالبتان هستید.

2. چگالی کلمات کلیدی را یک بار برای همیشه فراموش کنید

چگالی کلمات کلیدی از استوار ترین و مهمترین عوامل سئو شناخته شده, اما هیچ چیز مبنا بر اینکه نشان دهد گوگل کدام چگالی خاص را ازدیگری مفید تر می داند نیست. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط بسیار مهم است اما دقت داشته باشید به طور روان و طبیعی انها را به کار ببرید. به کاربردن حجم زیاد کلمه کلیدی در جایی نا مربوط نه تنها نکته مثبت تلقی نمی شود بلکه اثر سوء نیز خواهد داشت.

3. از کلمات کلیدی مرتبط , مترادف و تنوع دستوری استفاده کنید

گوگل و سایر موتورهای جستجو فهرست خود را بر اساس معنای کلمات ایجاد می کنند که به این ترتیب با مفهوم انچه فرد جستجو کرده تطبیق و نتیجه ی مناسب نمایش داده می شود. بنابراین می توان با استفاده از کلمات کلیدی مترادف و مرتبط و تنوع دستوری, محتوای پرمخاطب تری ایجاد کرد بدون انکه کلمات کلیدی را در ان تکرار کنیم.

4. از گوگل برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

اگر در قسمت جستجو قبل از کلمه مورد نظر خود از ~ استفاده کنید و جستجو کنید در پایین صفحه گوگل تعدادی کلمه که به واژه ی مورد نظر شما مرتبط است را نمایش می دهد. از این کلمه ها برای بالا بردن ارتباط کلمات جستجو شده با محتوای خود استفاده کنید.

5. محتوای خود را نه تنها از نظر حجم بلکه از جهت معنایی غنی کنید

به طور میانگین وب سایت هایی که در صفحه ی اول گوگل نمایش داده می شوند دارای بیش از 2000 کلمه هستند. همچنین تجربه نشان می دهد مقاله های طولانی و پر محتوا نسبت به مقاله های کوتاه تر و سطحی تر, بیشتر پسندیده و به اشتراک گذاشته می شوند. هدف یک مقاله کاوش در عمق یک مطلب وارائه بینشی حقیقی است. مطالب خود را صرفا برای تطبیق با معیار موتورهای جستجو طولانی نکنید,چون دانش کافی از موضوع مورد نظر دارید ان را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

6. از عبارات کوتاه با معنی بلند بهره ببرید

استفاده از عبارات طولانی و حجیم بسیار رقابتی است و دست یابی به رتبه خوب در انها نیازمند هزینه قابل توجهی از وقت و انرژی است. در بسیاری از موارد استفاده کردن از عبارات مرتبط راهی اسان تر برای رسیدن به رتبه مورد نظر می باشد.گرچه عبارات کوتاه با معنی بلند کمتر جستجو می شوند اما کیفیت ترافیک بالاتری دارند. چون بازدید کنندگان بیشتری را به بازگشت به سایت ترقیب می کنند.

7. به سوالات جستجو کننده پاسخ دهید

اگر کسی در مورد محصول یا خدمات شما سوالاتی داشته باشد ان سوالات را نیزدر موتور جستجو تایپ خواهد کرد. شما با پیدا کردن سوالات مورد نظر و پاسخ مناسب دادن به انها در سایت خود مشتریان را به بازدید از سایت فرا خواهید خواند به این ترتیب با دادن پاسخ هایی بهتر از رقیب خود انها را به مشتری خود تبدیل می کنید.

8. مقاله خود را قابل رویت و اشتراک گذاری کنید

اشتراک گذاری کردن مقاله شما موجب بالا رفتن ترافیک سایت خواهد شد , هرچه تعداد به اشتراک گذاشتن مقاله شما بالاتر باشد از نظر گوگل سایت شما محبوب تر و مرتبط تر با موضوع مورد نظر است. با همکاری کردن با سایت های مرتبط و همچنین سایت های اجتماعی معمولی سایت خود را در معرض دید و اشتراک گذاری قرار دهید.همچنین وبلاگ نویسان مهمان را دست کم نگیرید.

9. گوگل پلاس را از یاد نبرید

گوگل پلاس به زودی مهمترین نقش را در سئو ایفا خواهد کرد. همچنین رنک مشخصات نویسنده مقاله به این معنی است که گوگل فاکتورهای رنکینگ را تنها به سرویس میزبانی وب سایت اختصاص نخواهد داد و به نویسنده مقاله نیز مربوط خواهد بود.

حساب کاربری گوگل + خود را راه اندازی کنید قسمت نویسندگی (authorship) را علامت (markup) بزنید. قسمت محتوایی را در دست بگیرید, رنک نویسندگی (Author Rank)بسازید, و در گوگل+ فعال باشید. به این ترتیب می توانید بر کوچک ترین بخش محتوایی خود تسلط داشته باشید بدون توجه به اینکه هر بخش از کجا پست می شود.

10. عنوان صفحه و توضیحات ان همواره فاکتور های اصلی محسوب می شوند

عنوان سایت شما اولین چیزیست که گوگل برای طبقه بندی وب سایت شخصی در نظر می گیرد همچنین رابطه بین عنوان و توضیحات صفحه اولین چیزیست که بازدید کنند گان با ان روبه رو می شوند. پس کلمات کلیدی را به صورتی در توضیحات بگنجانید که سلیس باشد همچنین تلاش کنید که جستجوگر را برای کلیک کردن روی سایت خود از طریق توضیحات مناسب ترقیب کنید.

 به امید اینکه نکات فوق برای شما مفید واقع شود و بتوانید از ده نکته سئو سال 2013 نهایت استفاده را ببرید.

منبع : http://www.webdesign24.ir

 

شنبه 27 مهر 1392  2:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها