0

ترفند

 
amuzesh2005
amuzesh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1387 
تعداد پست ها : 6524
محل سکونت : آذربایجانشرقی

ترفند

چند ترفند كه خیلی ها درگیر این مسائل هست امیدوارم بااین سئوال وجوابها به نتیجه مطلوب برسیم

به Folder Options می روم و  تیک Show hidden files and folders را فعال می کنم. اما وقتی دوباره بر می گردم می بینم تغییرات اعمال نشده و هنوز Do not show hidden files and folders تیک دارد. آیا راهی وجود دارد؟

مشکل در ارزش گذاری Registry رخ داده است و به آسانی قایل تعمیر می باشد.

برای بر طرف کردن مشکلی که عنوان کردید کافیست در Start Menu گزینه Run را انتخاب کنید و در آن تایپ کنید regedit.

در پنجره باز شده مسیر زیر را گام به گام دنبال و باز کنید. برای باز کردن ، علامت کوچک (+) کنار هر شاخه را کلیک کنید:

 

Regedit ==>HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS/  

CURRENTVERTION/EXPLORE /ADVANCED/FOLDER/HIDDEN/SHOWALL.

اکنون در سمت راست پنجره ، روی CheckedValue کلیک کنید و مقدار Value Date را از صفر به یک تبدیل کنید.

سیستم را یکبار Restart کنید و مشکل شما برطرف خواهد شد.

هر پوشه ای که می خواهم باز کنم در پنجره جدیدی باز می شود در حالیکه از طریق Folder Options تنظیمات را درست انجام داده ام؟

 

همانطور که خود شما هم اشاره کردید یکی از راه ها این است که در My Computer از طریق منوهای بالا ، منوی Tools و سپس Folder Options را انتخاب کرده و در پنجره باز شده در بخش Browse Folders گزینه نخست تیک خورده باشد. اما گاهی با این وجود نیز Explorer ویندوز درست عمل نمی کند و مشکل Registry پابرجاست.

فایلی درست کرده ایم که تغییراتی در Registry شما اعمال می کند و مشکل شما را بر طرف می نماید. ابتدا این فایل را از اینجا دانلود کنید. پس از خارج کردن آن از حالت فشرده (Zip) بر روی آن دو بار کلیک کنید. سپس Yes و OK را برگزینید.

سیستم را یکبار Restart کنید تا تغییرات انجام شده اعمال گردد.

اکنون پوشه ای باز کنید. مشاهده خواهید کرد که مشکل برطرف شده است.

روش حذف ویروس Jeefo چگونه است؟

ویروسی که شما نام بردید W32.Jeefo.A است. یک ویروس قدیمی و مربوط به اواسط سال 2006 است. جزء خطرناک ترین ویروس هایی است که در ایران به سرعت منتشر شد و شاید یکی از دلایل مهم آن باز شدن ایمیل های نا آشنا و همچنین سایت های آلوده توسط کاربران بود.

دلیل خطرناک بودن آن این است که بسیار بی سر و صدا و بدون جلب توجه کاربر ، شروع به آلوده نمودن فایل های EXE می کند و وقتی شما آنتی ویروسی بر روی سیستم نصب می کنید فایل های EXE شما که فایل های Setup یا اجرایی برنامه ها و بازی ها هستند را ویروس تلقی کرده و ناتوان در درمان آن هاست و در نتیجه آن ها را پاک می کند. وقتی هم فایل EXE یک برنامه یا بازی موجود نباشد اجرا شدن آن محال است.

بسیار پیش آمده است که Internet Explorer را نیز از کار انداخته است چرا که آن نیز مانند سایر نرم افزار ها برای اجرا به یک فایل EXE متوسل است.

علیرغم گذشت نزدیک به دو سال از تولد این ویروس هنوز شاهد آلوده شدن صد ها سیستم کامپیوتری در ایران هستیم که البته پادزهر آن نیز ساخته شده است. نرم افزاری کم حجم با قدرت بسیار خوب. این نرم افزار را می توانید از اینجا دانلود کنید. پس از دانلود آن را اجرا و سپس دکمه Accept را بزنید. با فشردن دکمه Start Scan جستجو برای یافتن این ویروس در سیستم شما آغاز خواهد شد.

توجه کنید حتماً از یک آنتی ویروس قوی برای جلوگیری از به وقوع پیوستن چنین خطرات احتمالی استفاده کنید.

آدرس منبع : http://lovlyiranian2010.mihanblog.com/page/2

شنبه 6 آذر 1389  2:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها