0

عطر درمانى

 
arseyfi
arseyfi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1392 
تعداد پست ها : 6672
محل سکونت : مرکزی

عطر درمانى

بيش‏تر مردم آگاهند كه گياهان عناصر شيميايى گوناگون دارند كه مى‏توان آن‏ها را استخراج و استفاده‏هاى مفيد متعدد كرد. در این روش، عطر گياه از روغن‏هاى بودار ساخته شده كه در ساعات متفاوت شبانه روز به مقادير گوناگون در اندام‏هاى متفاوت گياه وجود دارند. اين روغن‏هاى طبيعى را نوعى نمودار شخصيت گياه تصور مى‏كنند. گياه‏شناسان تصور مى‏كنند كه جريان گردش و تمركز آن‏ها در اندام‏هاى متفاوت گياه بستگى به وضعيت خورشيد و فصل سال و به ويژه بستگى به وضع كره ماه نسبت به زمين دارد.

كيفيات و آثار شيميايى و درمانى يك عطر خاص گياهى همچنين بستگى به اندامى از گياه دارد كه از آن استخراج شده است.

اين روش چگونه عمل می کند؟

پوست بدن انسان خيلى بيش از آن كه تاكنون تصور كرده‏ايم توان جذب دارد. تحقيقات هم اكنون ثابت كرده‏اند كه برخى داروها را اگر به مدت كافى با نوارهاى خاص نگه دارنده روى پوست بدن قرار دهند آن‏ها به آسانى جذب پوست شده و آثار درونى مى‏گذارند. مواد بودار ذراتى پخش مى‏كنند كه آن‏ها را ملكول‏هاى بودار يا ملكول‏هاى ناشر بو مى‏نامند. دماغ انسان اين ملكول‏هاى ناپيدا را مى‏گيرد و سپس اطلاعاتى ويژه از آن‏ها به چند بخش خاص مغز مى‏فرستد و مغز آن اطلاعات را به عنوان بوهاى آشنا يا بيگانه يا دلپسند يا خوب يا بد و غيره طبقه‏بندى و تفسير مى‏كند.

روش اجرا چگونه است؟

شمارى درمانگران آن‏ها را مانند داروهاى ديگر تجويز خوراكى مى‏كنند؛ برخى ديگر آن‏ها را در شكل بخار تنفسى تجويز مى‏كنند؛ و ديگران آن‏ها را براى مالش روى پوست تجويز مى‏كنند يا خود روى پوست بيمار ماساژ مى‏دهند. درمانگرانى هم هستند كه مخلوطى از هر سه گونه كاربردهاى روغن‏هاى معطر را به كار مى‏گيرند.

اين روش چه کاربردی دارد؟

اين روغن‏ها را در نزديك به يكصد بيمارى و وضعيت نامطلوب جسمى و روانى - عصبى به كار گرفته و نتايج درمانى خوب كسب كرده‏اند ولى اينجا تنها برخى از آن‏ها را نام مى‏بريم؛ انواع زخم‏ها و سوختگى‏ها و ورم‏ها، داغ‏هاى روى پوست، انواع جوش‏هاى چهره، كشيدگى‏هاى مولد زايمان )كه قابل پيشگيرى با روغن مناسب نيز هستند(، انواع دردهاى عضلانى و مفصلى، انواع بيمارى‏هاى ريوى چون آسم و برونشيت، سرماخوردگى، ناراحتى‏هاى روده بزرگ، ناراحتى‏ها و بيمارى‏هاى معده، يبوست، سرفه، غده‏ها يا كيست‏هاى درونى و بيرونى، افسردگى روانى، غش، اسهال، تب، اگزماى پوستى، بواسير، گازهاى زياد گوارشى، سردرد، سوء هضم، روماتيسم، شوك‏هاى جسمى و روانى، سينوزيتيس، پوست خشك يا چرب يا خيلى حساس يا خيلى تحريك شده، گلوى ناراحت، درد دندان، درد پشت، ضعف جنسى، و غيره. افزون بر آن‏ها كه نام برديم و نبرديم، روغن‏هاى معطر گياهى را مى‏توان براى تحريك و تقويت اشخاص ضعيف و سست يا آرام كردن اشخاص ناراحت، و وسواسى و نگران استفاده كرد.

چه انتقاداتی به این روش وارد است؟

روش عطر درمانى ممكن است به علت هزينه نسبتاً گران آن هيچ گاه استفاده خيلى گسترده نيابد. توليد روغن‏هاى معطر گياهى و نگهدارى آن‏ها كه بايد در شرايطى خاص باشد تا خواص آن‏ها ناپديد نشوند هزينه نسبتاً گران دارد و البته هشت تا ده جلسه درمان نيز ارزان نيست. بنابراين چون روش عطر درمانى زمانى نسبتاً دراز مى‏گيرد تا نتايج درمانى مطلوب دهد و از داروهاى نسبتاً گران‏بها استفاده مى‏كند، امكان اين كه يكى از روش‏هاى خيلى گسترده پزشكى شود اندك است.

 

برگرفته از سایت parsiteb.com

چهارشنبه 10 مهر 1392  9:42 AM
تشکرات از این پست
zahrakhazaee shayesteh2000 mirafzaly
mohsen_alavi
mohsen_alavi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 8348
محل سکونت : تهران

پاسخ به:عطر درمانى

داروهای گیاهی خیلی موثر تر و کم خطر تر از داروهای شیمیایی و امثال آن هستند

و بشر باز داره به سمت علوم و طب سنتی و گیاهی میره

وبلاگ شیعه 12 امامی

 

خواهد آمد مرهم زخم علی(ع) در کوچه ها

 

سه شنبه 16 مهر 1392  2:24 AM
تشکرات از این پست
mirafzaly
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

پاسخ به:عطر درمانى

مطلب جالبی بود، می خوام مطلبی در مورد رابطه عطر با روح و روان بزارم:

در این روز‌ها که بیشتر روز را درگیر کارهای بیرون از خانه هستیم، خستگی و استرس زود‌تر به سراغمان می‌آید و این استرس و خستگی باعث بدخلقیمان می‌شود. توصیه ما به شما این است برای جلوگیری از این اتفاق عطر بزنید.

بو کردن یک رایحه خوشبو بین شلوغی کار باعث می‌شود شما را مهربان‌تر کند تا با انرژی و نشاط بیشتری به کار‌هایتان برسید، در طول روز هر زمانی که احساس خستگی و کلافه بودن کردید به خودتان عطر بزنید زیرا باعث می‌شود اخلاقی مهربان‌تر در طول روز داشته باشید.

برای مهربان‌تر شدن اخلاقتان بهتر است سراغ ادکلن‎هایی با رایحه‌هایی بروید که بویی ترش و شیرین دارند تا درمیان اسانس‌هایی که به مشامتان می‌رسد احساس بهتری داشته باشید، از اصلی‎ترین درون‌مایه‌های این رایحه خوشبو شکوفه نارنج، شکوفه میوه گلابی و تمشک وحشی هستند. در کنار هم قرار گرفتن اسانس تمشک و نارنج شادابی و نشاطی را به شما منتقل می‌کند که از درون احساس آرامش خواهید کرد. زمانی که رایحه این عطر را بو می‌کنید احساس می‌کنید یک ظرف سالاد میوه تابستانی و خوشمزه را بو کرد‌ه‌اید.

اگر تحمل گرمای تابستان برای شما سخت است و از گرما کلافه و بداخلاق می‌شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم عصاره ترش و خنک لیموترش و مرکبات را بو کنید تا مهربان‌تر و خوش‌روتر شوید.

پنج شنبه 13 آبان 1395  11:27 AM
تشکرات از این پست
mirafzaly
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

پاسخ به:عطر درمانى

پیرو مطلب عطر درمانی دوست عزیز مطلبی در رابطه با تاثیر عطر و عطر گلهای مختلف در حالات درونی دارم دوست دارم بخونید:

از بین رایحه‌ها بیش از هر چیز رایحه پرتقال، بهارنارنج، درخت کاج، چوب صندل و نعناع به دلیل خنک بودنشان، حس تازگی به انسان منتقل کرده و برای تابستان پیشنهاد می‌شود.

با اینکه بر روی شیشه عطر و ادکلن‌ها ( ادوکلن ) هیچ اثری از نوع ترکیبات معطر آن دیده نمی‌شود، ولی شناسایی ویژگی‌های روغن‌های معطر کمک بزرگی به خرید عطر متناسب با سلیقه فرد می‌کند. این موضوع برای کسانی که هنوز نمی‌دانند چه عطری مناسب دوستان و اطرافیانشان است، بسیار جالب است.

    رز: به طور کلی افرادی که این رایحه را می‌پسندند، بسیار رومانتیک و عاشق پیشه بوده و از حس زنانگی بالایی برخوردارند.

    زنبق: افرادی که این رایحه را می‌پسندند، افرادی جرأتمند به حساب می‌آیند. رایحه‌ زنبق جادو کننده و نماد پاکدامنی و عفاف است.

    یاسمن: بوی یاسمن بیشتر مناسب افرادی است که اعتماد به نفس بالایی دارند و بر عکس علاقه‌مندان به رز که بیشتر تمایل به احساسات زنانه دارند، دوستداران رایحه یاسمن تمایلات مردانه دارند و از طرز آرایش مو، لباس پوشیدن و طرز گفتارشان می‌توان به این موضوع پی برد. اطمینان داشته باشید بیشتر انسانهای با اراده عطری با رایحه یاسمن را انتخاب می‌کنند.

    میخک: بوی تند و تیزی دارد، مثل ادویه و جزو رایحه‌های  spicg ( تند ) به‌حساب می‌آید.

    ریحان: بوی گرم دارد و در به‌یادآوردن خاطرات کمک می‌کند و موجب هماهنگی بین روح و جسم می‌شود، به همین دلیل صلح و آرامش را به ارمغان می‌آورد.

    چوب صندل: رایحه‌ای شیرین دارد و مورد توجه آقایان است و باعث تعادل بین روح و جسم می‌شود و موجب کنترل هیجانات درونی می‌شود.

    نعناع: بوی نعناع بسیار پرطراوت است و برای کسانی که عصبی و گرمایی هستند بسیار مناسب است، بوی خنک و تر و تازه نعناع باعث جلای مغز می‌شود. برای آدم‌هایی که حواس پرت هستند جزو بهترین داروهای آروماتراپی محسوب می‌شود.

    ملیسای هندی: عطری بسیار خنک است که رایحه لیمو نیز در آن استشمام می‌شود. در درمان اختلالات عصبی بسیار کمک می‌کند و تنش و افسردگی را کاهش می‌دهد. ملیسای هندی عطری خنک در تابستان بویژه برای آنهایی است که رانندگی می‌کنند یا پشت میز می‌نشینند.

     مشک: رایحه‌ای است که بیشتر در ادوکلن‌ها یافت می‌شود و حس اعتماد به نفس را تقویت می‌کند.

    کندر: کندر با بوی گرم و شیرینی که دارد نقش فراوانی در آرام‌سازی مغز داشته و بهترین رایحه‌ای است که در زمان مراقبه و مدیتیشن پیشنهاد می‌شود.

 

 

 

پنج شنبه 13 آبان 1395  11:32 AM
تشکرات از این پست
mirafzaly
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

راههای ماندگاری عطر

چند راهکار ساده برای حفظ ماندگاری بوی عطر را برای شما عزیزان بیان کرده‌ام
    حفظ پوست سالم و افزايش بوی عطر

۱) داشتن پوست سالم دلیل استفاده موفق از محصولات آرايشی و زيبايی است. قبل از استفاده از عطر از تمیز بودن پوست خود مطمئن شوید.

۲) اگر بدن شما بوی تندی دارد جستجو کنید چه نوع مواد بهداشتی پوست و بدن باعث می‌شود که بدن شما بوی تندی داشته باشد. اگر از عطر به این دلیل استفاده می‌کنید که بوی بدن شما را بپوشاند، این مورد را در نظر داشته باشید که بوی عطر به مدت طولانی نمی‌ماند و سرانجام بوی بدن شما بر عطر غالب می‌شود.

۳) اگر بوی بدن شما به گونه‌ای است که اثر عطر را از بين می‌برد، قبل از استفاده عطر از محصولات بهداشتی و آرايشی مناسب استفاده کنيد.

۴) به خاطر داشته باشید عطر را در جايی که ماده بوبر يا ضد عرق استفاده کرده‌ايد، اسپری نکنید. بوبرهايی که دارای رایحه ملایم هستند نه تنها عطر شما را نمی‎پوشاند، بلکه آن را افزايش هم می‎دهند. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بين می‌برند و کمک می‎کنند که رايحه عطر به خوبی بدن شما را خوشبو کند.

۵) قبل از استفاده از عطر کاملا اطمینان پیدا کنید که خراش و زخم روبازی بر روی پوست خود نداريد، زيرا ترکيب عطر با مايعات بدن بوی نامطبوعی را ایجاد می‎کند.


    ايجاد رطوبت برای طولانی‌تر کردن زمان عطر

۱) در محیط‎های مرطوب ماندگاری عطر بیشتر می‌شود. قبل از استفاده ازعطر، حتما پوست خود را بررسی کنید، آيا پوسته پوسته و خشک است يا پوستتان مرطوب و سالم است.

۲) اگر پوست خشکی دارید، از يک کرم مرطوب کننده استفاده کنيد تا به ايجاد رطوبت و نرمی پوست شما کمک کند. توجه داشته باشيد که کرمی مشابه بوی عطرتان انتخاب کنید.

۳) قبل از استفاده از عطر، مطمئن شوید کرم نرم‎کننده به خوبی توسط پوستتان جذب شده است.

۴) خاطر جمع شوید که قسمت‎های حساس بدنتان مرطوب شده است. اصلی‎ترين بخش‎های بدن برای پاشيدن عطر، مچ، گردن و پشت زانوی شما است.

۵) عطر را بر روی بدن خود بپاشيد و مطمئن شوید که در قسمت‎های اصلی قرار گرفته است تا ماندگاری بيشتری داشته باشد.

۶) يادتان باشد که عطر را پيش از پوشيدن لباس به خود بزنيد. اگرچه ممکن است قسمت‎های اصلی که يادآور شديم با لباس پوشيده شود، اما هنگامی که عطر را مستقيما به روی پوست خود بزنيد، ماندگاری عطر بيشتر از زمانی است که به روی لباس خود می‌زنيد.

٧) اگر پوست شما به گونه‎ای است که پس از زدن کرم هم خشک می‎ماند بايد عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنيد، زيرا پوست خشک عطر را می‎مکد و رايحه آن را زودتر از بين می‎برد.

٨) در انتخاب عطر دقت کنید زیرا همیشه بوهای تند بيشتر از بوهای ملايم ماندگاری دارند.

شنبه 15 آبان 1395  3:50 PM
تشکرات از این پست
narges mirafzaly
narges
narges
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 15

عطر زنانه و عطر مردانه چه تفاوت هایی دارند؟

تفاوت اصلی عطر زنانه با عطر مردانه در رایحه آن است. رایحه عطرهای مردانه معمولا گرم و تند هستند و اصولا به این نوع عطرها، عطرهای خاص می‎گویند.
عطرهای مردانه علاوه بر اینکه بویی تند و گرم دارند رنگی تیره، قهوه‌ای و یا مشکی دارند که معمولا این نوع عطرها را افراد ۲۵ سال به بالا استفاده می‎کنند.
اما عطرهای زنانه رایحه‌ای ملایم و سرد دارند که نسبت به عطرهای مردانه رایحه‌ای دلنشین و خنک دارند که علاقه و توجه خانم‎ها را در تمام سنین جلب می‎کند.
رنگ اسانس‎های زنانه بیشتر رنگ سفید و روشن یا زرد دارند. معمولا از عطرهای ملایم زنانه به خاطر رایحه دلنشینی که دارند آقایان نیز استفاده می‎کنند و در مورد خرید عطر این طور نیست که آن عطر حتما زنانه هست.
با توجه به تجربه فروش عطر بیش از ۴۰ درصد خانم‌ها رو به عطرهای تند و مردانه آوردند و دوست دارند عطرهای خاص استفاده کنند و برعکس آقایان از عطرهای ملایم و آرام استفاده می‎کنند.
در نهایت تفاوت بین عطرهای مردانه و عطرهای زنانه رایحه آنها است و بعد از آن، رنگ عطر دومین مشخصه‎ی تفاوت آنها است.

شنبه 15 آبان 1395  3:51 PM
تشکرات از این پست
narges
narges
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 15

عطرهای مناسب دانشجوان

این مطلب تقدیم می‌شود به همه دختران و پسران دانشجوی عزیز و دوست داشتنی کشورمان که با تمام سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها به تحصیلشان ادامه می‌دهند.

در این مقاله چند نمونه عطر و ادکلن ( ادوکلن ) به شما معرفی می‌کنیم که هم از لحاظ قیمت و هم از نظر رایحه و هم از نظر پخش و ماندگاری بسیار مناسب شخصیت شما دانشجویان است.

۱-عطر فرانک الیور نیچر – Nature Franck Olivier
عطری است خنک و شیرین با ماندگاری بالا، شیرینی و ماندگاری این عطر به اندازه‌ایست که دختر خانم‌ها انتظارش را دارند. ترکیبات عطر نیچر عبارتند از: مرکبات، میوه و رایحه هلو و لیمو، ترنج، عطر یاس، دارچین، گل برف و سیب کمی هم مشک و سدر و چوب صندل. ادکلنی دوست داشتنی با قیمتی بسیار مناسب است.
۲

-عطر آرمانی کد لونا -Armani Code Luna Giorgio Armani

همانطور که خودتان می‌دانید بهتر است دختر خانم‌های جوان از عطرهای ملایم و شیرین استفاده کنند به همین دلیل گزینه بعدی ما عطر آرمانی کد لونا است. این عطر به ماندگاری و پخش بوی بسیار خوب مشهور است و رایحه ملایم و شیرینی دارد. رایحه لونا مخلوطی از مرکبات و وانیل، ترکیبی از رایحه ترنج، پرتقال تلخ و گلابی به‌اضافه شکوفه نارنج، بوی چرم، چوب سرو، دانه تونکا و وانیل است.

۳-دیویدف گیم اینتنس – Game Intense Davidoff

گزینه پیشنهادی ما به پسران دانشجو خرید عطر گیم اینتنس دیویدف برای استفاده در فصل پاییز و زمستان است. رایحه Game Intense گرم و تلخ بوده و از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است. گرمای آن مناسب روزهای سرد سال است و تلخی ماندگار آن هم جذابیت و وقاری که پسران به دنبال آن هستند را ارائه می‌دهد. رایحه این ادکلن ترکیبی است از جو سیاه، زنبق، اسانس نعناع هندی، گل لادن، چرم و در نهایت چوب آبنوس.
۴-کلوین کلاین شوک – CK one SHOCK Calvin klein
سی‌کی‌شوک عطری از برند کلوین‌کلاین است که در سال ۲۰۱۲ روانه بازار شد و از همان ابتدا در بین جوانان جای خود را باز کرد. این عطر رایحه‌ای ملایم و شیرین دارد که از ماندگاری خوبی برخوردار است. با توجه به اینکه نسخه ۲۰۰ میلی آن بسیار مرقون به صرفه است این عطر گزینه مناسبی برای پسران دانشجو است. رایحه این عطر از مرکبات خوراکی است.

شنبه 15 آبان 1395  3:54 PM
تشکرات از این پست
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

حس نکردن بوی عطر پس از گذشت زمان

چرا پس از مدتی که به خودمان عطر ( ادکلن ) زده‌ایم، دیگر بویش را احساس نمی‌کنیم؟

حس بویایی به سرعت خسته می‌شود. بعد از مدتی بو کردن یک رایحه، شما به آن عادت کرده و شاید توانایی برای استنشاق بو و رایحه را نداشته باشید.
بو هنوز وجود داشته و برای سایر افراد بسیار قوی است.

شنبه 15 آبان 1395  3:54 PM
تشکرات از این پست
narges
narges
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 15

عطرزدن پاسخ بوی بد!!

روی پوست بطور طبیعی باکتری‎هایی وجود دارد که اگر عطر مدت زمان طولانی روی پوست بماند، واکنش‎های شیمیایی رخ می‎دهد و باعث ایجاد بوی بد بدن می‎شود. ممکن است در اتوبوس یا تاکسی نشسته باشید ولی آرام و قرار ندارید. اینجاست که دلتان می‎خواهد هرچه سریع‎تر به مقصدتان برسید تا یک نفس راحتی بکشید، در واقع از بوی بد بدن اشخاصی که در کنارتان نشسته‎اند فرار کنید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که صبح قبل از بیرون رفتن حمام بروید و لباس‎های پاکیزه بپوشید، اما ممکن است با گذشت چند ساعت احساس کنید که لباس‎هایتان بوی خوبی نمی‎دهد. این مسئله ربطی به فصل ندارد که تابستان باشد یا زمستان. در تابستان به دلیل گرمای زیاد هوا و در زمستان با پوشیدن چند لباس روی هم، این مشکل به وجود می‎آید.

عرق، کولرطبیعی
شاید شما عرق را دلیل اصلی بوی بد بدن بدانید، ولی واقعیت این نیست زیرا که عرق چیزی جز آب و نمک نیست. غدد ترشح کننده عرق که درون پوست هستند عرق را تولید می‎کنند و یک خنک کننده‎ی طبیعی بدن است. هنگامی که این آب به آرامی از روی پوست بدن تبخیر می‎شود، با گرفتن گرمای بدن، پوست را خنک می‎کند و مثل یک کولر طبیعی عمل می‎کند. اما چیزی که باعث می‎شود عرق کردن بوی بد به وجود بیاورد، باکتری‌هایی هستند که روی سطح پوست زندگی می‎کنند. وقتی عرق مدت زمان طولانی روی سطح پوست باقی می‎ماند، باکتری‌هایی که روی پوست وجود دارند، در اثر واکنش‎های شیمیایی، بوی بد بدن را به وجود می‎آورند.

خط زدن زیبایی
بسیاری از افراد به زیبایی ظاهری چهره خود توجه زیادی می‎کنند و زمان زیادی را صرف پیراستن خود می‎کنند، اما به یک اصل زیبایی توجه ندارند، که آن هم تمیزی و پاکیزگی است. پاکیزگی حتی پیش از زیبایی می‎تواند بر نگرش افراد جامعه به شما در تقابلات اجتماعی موثر باشد. بوی بد بدن نیز عاملی منفی است که می‎تواند به شما امتیاز منفی دهد.
متخصصان بر این باورند که احتمال ایجاد بوی بد در قسمت‎های ویژه‌ای از پوست مثل زیر بغل و اندام تناسلی بیشتر است. این ویژگی به متفاوت بودن غدد عرق این نواحی پوست بستگی دارد. این غدد پروتئین و چربی تولید می‎کنند که مواد اولیه مناسبی برای تغذیه باکتری‎های روی سطح پوست به شمار می‎آیند. این در حالی است که عرق نقاط دیگر بدن بیشتر محتوی نمک است و باکتری‌ها کمتر می توانند از آن استفاده کنند.
حتما تجربه کرده‌اید که اگر پاهایتان مدت زمان زیادی درون کفش و جوراب باشند، این بخش از بدن نیز بوی بد می‎گیرد. در این شرایط قارچ‎ها و باکتری‎ها در پاها رشد و تکثیر می‎شوند، ترکیبات بدبو تولید می‎کنند. فراموش نکنید برای اینکه از بوی بد بدن در امان بمانید باید به رژیم غذایی‎تان نیز دقت کنید. برخی از مواد غذایی مثل سیر و پیاز و ادویه‎ها پس از گوارش درون بدن، موادی بدبو تولید می‎کنند که از طریق عرق و یا ریه‌ها دفع شوند و بوی بد بدن و دهان را به وجود بیاورند. دختران نوجوانی که دوران بلوغ را سپری می‎کنند باید بیش از دیگران به بهداشت و پاکیزگی پوست خود اهمیت دهند، چون در دوران بلوغ به دلیل افزایش هورمون‎های جنسی، ترشحات غدد عرق زیر بغل و اندام تناسلی افزایش پیدا می‎کند.شست وشو
بهترین راه برای رهایی از بوی بد بدن، دوش گرفتن و شست شوی قسمت‎هایی از بدن مانند زیر بغل و کشاله ران است. فراموش نکنید دوش گرفتن با آب به تنهایی بی‎فایده است چون آب نمی‎تواند این فرآورده‌های بدبو را از روی سطح پوست پاک کند. تنها راه حل، کمک گرفتن از شامپو و صابون‌ها است. این محصولات می‌توانند محیط زندگی باکتری‌های روی سطح پوست و درون عرق را از بین ببرند و پوست بدن را تمیز می‎کنند.
متخصصان معتقدند بهتر است از صابون‌ها و شامپوهای بودار استفاده کنید. اگر میزان تعرق شما زیاد است و فعالیت جسمانی زیادی در طول روز دارید، باید نسبت به دیگران بدنتان را بیشتر بشویید. فراموش نکنید غدد عرق در شب هم مانند روز فعال هستند بنابراین ممکن است شب قبل دوش بگیرید ولی اگر فعالیت غدد عرق در پوست شما زیاد باشد، هنگام صبح باز احساس کنید لباس‎هایتان بوی خوبی نمی‎دهند.

لباس‌های تر و تمیز
لازم است هر دفعه که به حمام می‎روید و بدنتان را می‎شویید، تمام لباس‎هایتان را عوض کنید و لباس‎های تمیزی بپوشید. بهترین راهکار این است که در پایان روز به حمام رفته و همه لباس‎هایتان را با لباس‎های تمیز عوض کنید. دربرخی نواحی مثل جنوب ایران که آب و هوا گرم و شرجی است، شاید مجبور شوید لباس‎هایتان را در روز چند مرتبه عوض کنید. البته جنس پارچه لباسی که بر تن می‎کنید بسیار مهم است.
لباس‌های نخی و کتانی عرق را بهتر به خود جذب می‎کنند، در حالی که لباس‌های نایلونی عرق را از سطح بدنتان کمتر جذب کرده و با باقی ماندن این عرق در سطح پوست، بوی بد بدن از راه می‎رسد. زیرپوش‎های نخی برای آقایان بسیار موثر است چرا که عرق را به خود می‎گیرند تا عرق از سطح پارچه تبخیر شود.

دئودورانت‌ها، مام‌ها و عطرها
در اتاق بیشتر افراد و در مقابل آینه‎ها، شیشه‎های مختلف دئودورانت، مام و عطر وجود دارد. شما کدام یک از این محصولات را استفاده می‌کنید؟ اگر میانه شما با دئودورانت‌ها بهتر است باید گفت که این اسپری‌های زیر بغل فقط بوی خوشی را تولید می‌کنند ولی اثری بر میزان ترشح عرق ندارند. شما باید در هنگام خرید این محصولات، مدلی را انتخاب ‎کنید که علاوه بر خوشبو کردن بدن، خاصیت ضد تعریق هم داشته باشند.
باید به طرفداران مام‌ها بگوییم که لازم است چند ساعت پس از مالیدن مام روی پوست، محل را با آب و صابون بشویید با این روش مواد شیمیایی آن از روی پوستتان پاک شده و نمی‎توانند وارد منافذ پوستی شما شوند که حساسیت پوستی ایجاد کنند. شما بعد از این کار می‎توانید لایه‌ای جدید از مام را روی پوست خود بمالید.
انواعی از این محصولات را تهیه کنید که حاوی مقدار کمی از مواد باکتری کش مثل آلومینیوم، روی و زیوکونیوم باشد. شما می‎توانید از پودر بچه برای خشک نگه داشتن پوست بدن در نواحی کشاله ران و یا زیر بغل استفاده کنید. پودرها عرق را به خود جذب کرده و علاوه بر آنکه سطح پوست را خشک نگه می‎دارند از عرق سوز شدن پوست شما هم جلوگیری می کنند.

شنبه 15 آبان 1395  3:57 PM
تشکرات از این پست
narges
narges
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 15

پاسخ به:عطر درمانى

ممنون از مطلب جالبتون ولی اگه مقاله ی تخصصی تر با این موضوع دارین، بزارین، ممنون

 

شنبه 15 آبان 1395  4:01 PM
تشکرات از این پست
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

معرفی عطرهای مناسب پاییز

معرفی عطر های پاییزی
Flower Violet
Tommy Hilfiger for women
رایحه ادکلن Flower Violet ترکیبی جالب از رایحه میوه ها و گلهاست که رایحه ای اغوا کننده و روح انگیز را پدید می آورد . این ادکلن حاصل ترکیب رایحه  ماندارین، توت قرمز، ترنج ، گل‌های بنفشه و رز و کمی هم چوب صندل میباشد . این ادکلن نه تنها برای پاییز بلکه برای بهار و تابستان هم گزینه مناسبی است .

Coco noir
Chanel

ادکلن  کوکو نویر ترکیبی است که در خود رایحه گریپ‌ فروت، ترنج و عطر گل‌رز، نرگس و کمی هم برگ گل شمعدانی، یاس و عطر چوب  صندل ، وانیل و نعنا هندی و مشک را در خود جای داده  و رایحه ای گرم و تلخ را پدید آورده است  که با روز های سرد پاییز و زمستان بسیار همخوانی دارد .

Si
giorgioarmani

جورجیو آرمانی ، محصولی بنام Si  با ترکیبی از رایحه های  نعنا هندی، روغن ماندارین، چوب کهربا، وانیل، رزماری و عصاره توت  خلق کرده است . و این عطر مناسب بانوانی است که علاقمند به استفاده از رایحه های گرم و شیرین در روزهای سرد پاییز و زمستان  میباشند  .

The key
justinbieber perfume

جاستین بیبر عطری جدید با رایحه ای از ترکیب  مشک ، وانیل ، عطر چوب و گل‌های بهاری ، مخصوص بانوان جوان و مناسب با روز های سرد پاییز و زمستان خلق کرده است . به اعتقاد جاستین بیبر عطر The keyبه همه طرفدارانش کمک می‌کند که کلید قلبش را باز کنند!

L`Acquarossa
FENDI

عطر L`Acquarossa که محصولی از کمپانی فندی میباشد، دارای ترکیبی از رایحه ماندارین، ترنج، آلوی سیاه، شکوفه‌های پرتقال و گل رز، مگنولیا ، شاه‌پسند ، نعنا هندی و سدر سرخ  است . این عطر رایحه‌ای گرم و تلخ دارد که مناسب برای روزهای سرد پاییزی میباشد. این عطر به دلیل داشتن رایحه سنگین ، مناسب برای استفاده در مهمانی های شبانه فصل سرد پاییز و زمستان میباشد.

One Desire
Dolce &Gabbana

ادکلن جدید دولچه گابانا، عطری است با رنگ و بویی کاملا شرقی و ترکیبی از ترنج، نارنگی، زنبق و شکوفه‌های گل‌مریم ، کارامل، وانیل، چوب صندل و مشک ، با رایحه ای  شیرین و دلچسب که مناسب برای روزهای سرد پاییزی میباشد . بانوانی که می‌خواهند منحصر به فرد باشند ، عطر دولچه گابانا انتخاب مناسبی برای آن ها است .  

L'Amour
Lalique

 

Lalique L'Amour ترکیبی است از مرکبات و چوب‌های معطر ، شکوفه‌ ترنج، گل رز، یاسمن ، چوب سرو و صندل . رایحه چوب در این عطر غالب است و این عطر (لالیک لامور) گزینه مناسبی برای دوستداران رایحه های چوبی میباشد .

Flower in the air
KENZO

عطری بر فراز شهر پاریس ! عطری شیرین و مناسب روزهای سرد پاییزی میباشد . عطر Flower in the air مطابق با نامی که دارد ترکیبی از گل های مگنولیا ، رز ، یاسمن که با عطر تمشک و فلفل صورتی ادغام شده و چنین رایحه دل انگیزی را پدید آورده است .

Guilty Black
Gucci

در ادکلن Guilty Black  رایحه گل‌ها کمتر اما طعم شیرین و ملایم همیشگی عطرهای گوچی در آن احساس میشود . رایحه این عطر ترکیبی از میوه‌های تمشک و هلو، فلفل صورتی و عطر یاس بنفش ، نعنا هندی و کهربا است  که رایحه‌ای گرم و دلنشین را بوجود آورده و این ادکلن را برای استفاده در روزهای سرد پاییز مناسب ساخته است .

دوشنبه 17 آبان 1395  9:59 AM
تشکرات از این پست
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

تشخیص عطر اصل از تقلبی

یکی از مشکلاتی که متاسفانه اغلب مردم ایران برای خرید عطر باهاش مواجه هستن عطرهای تقلبی و یا به اصطلاح فیک هست . عطرهایی که به اسم اصل ، با قیمتی بالا و ظاهری کاملاً پر جلا و در فروشگاه هایی در ظاهر بسیار موجه فروخته می شن .
قبل از هر چیز چند نکته که به اشتباه بین مردم جا افتاده رو توضیح میدهم .

1) عطر باید دوام و ماندگاری بالایی داشته باشه و یک روز یا بیشتر روی پوست بمونه درغیر این صورت تقلبیه !

این حرفیه که به غلط جا افتاده ، با دوام ترین نوع عطر Eau the Perfume ها هستن که نهایت از 5 الی 8 ساعت می توانند دوام بیارن که البته قبلاً هم این مسائل رو توضیح دادم که دوام به نوع رایحه عطر هم بستگی داره . eau the toilette ها حدودا 3 الی 6 ساعت دوام دارن . مواردی بسیار خاص از عطرها هم به ندرت وجود دارن که بیش از این زمان دوام میارن که گاهی مربوط به نوع پوست و شیمی بدن شخص استفاده کننده میشه . در خارج از کشور هم نحوه دوام عطرها تا حدود زیادی به همین صورت هست .
هر ساله بیانیه هایی برای تمام کمپانی های تولید کننده صادر می شه مبنی بر حذف بعضی مواد مضر که در
عطرها به کار برده می شن و همین امر گاهی باعث می شه ماده ای که دوام عطر رو زیاد می کرده اما در حال حاضر مضر هست به دلیل سلامتی مصرف کننده از لیست حذف بشه و ماندگاری پایین بیاد .
2) فقط عطرهای لیبل دار اصل هستن .

خیر . لیبل نشان دهنده عبور عطر یا ادکلن از مرز گمرگ هست و اینکه قاچاق نیومده . عطرهای زیادی هستن که به صورت قاچاق وارد می شن یا از طریق مسافر و ... که بسیار قابل اطمینان هم هستن. لیبل ها عموماً باعث می شن قیمت عطر بالاتر بره!
نحوه ی تشخیص :

1) بهتره پیش از خرید مدل عطر رو در اینترنت سرچ کنید و دقیق ظاهر اون رو ببینید .
کوچکترین تفاوت ها گاهی نشون دهنده تقلبی بودنه! البته گاهی و نه همیشه . چون بعضی مواقع کمپانی ها در دوره های زمانی مختلف پکیج عطرهاشون رو تغییر میدن که باید همیشه در جریان این تغییرات باشید .
کدوم تقلبی بود و کدوم اصل ؟ می تونین تشخیص بدین ؟
جابجایی کلمات . کلمه ی GIORGIO به صورت GIORCIO نوشته شده یعنی یکی تقلبی هست و دیگری اصل !
این مورد شاید به نظر ساده بیاد اما وقتی در حال خرید هستید اون قدر غرق در نوع رایحه و انتخاب می شید که متوجه عدم
وجود یک دندونه در حرف G نخواهید شد .


2) دومین موردی که باید بهش اشاره کنم ، رنگ شیشه ها هست. در بعضی مدل ها رنگ شیشه عطر تقلبی از اصل متفاوت زده می شه . عطری تقلبی از Clinique Elixir زنانه طراحی شده بود (که همچنان هم موجوده با بویی دقیقاً مثل عطر اصل) که قیمتی حدود 5000 تومان برای فروش داشت ، درحالی که مدل اصلی حدود 55000 تومان قیمت داره و تفاوت اون فقط زمانی مشخص می شد که عطر اصل رو در کنار تقلبی قرار می دادید ، اون موقع متوجه می شدید شیشه اصل کمی روشن تر از مدل تقلبی طراحی شده!

3) سومین مورد فونت یا نوع قلم تایپی به کار رفته روی عطر هست. گاهی هیچ تغییری در مدل شیشه ، رنگ بندی و طراحی ایجاد نمی شه بلکه تغییرات روی فونت به کار رفته روی نام عطر و یا مارک آن اعمال می شه. نوشته روی عطر باریک تر یا ضخیم تر می شه ، پهن تر و کوتاه نوشته می شه یا بلندتر و باریک . لازمه نمونه اصل رو از نزدیک دیده باشید تا توانایی تشخیص داشته باشین برای همین تصاویر رو پیش از خرید سرچ کنید و ببینید.

4) تغییر در لوگوی عطر (آرم عطر). این نمونه رو به خصوص در طرح لوگوی عطرهای ورساچه زیاد دیدم. چون لوگوی پیچیده ای
داره ، با دست کاری به راحتی تشخیص داده نمی شه و کمتر کسی به ریز جزئیات اون دقت می کنه! حاشیه ها پهن تر به کار گرفته می شن یا لوگو کوچکتر از مدل اصل زده می شه .


اینها راهنمایی هایی بود که تا حدود بسیار زیادی بهتون کمک می کنه که بتونید عطر اصل رو از بدل تشخیص بدین .تشخیص اصل از تقلبی، کاری کاملاً عملی و تجربیه ،نیاز به مهارت و دیدن انواع و اقسام عطرهای اصل و بدل داره و دقت بالا، اما بدونید فرمول مشخصی برای تشخیص این موضوع وجود نداره !

این کار ، گاهی به اندازه تشخیص اسکناس، چک یا طلا و جواهرهای های تقلبی سخته ، چون همیشه هستند کسانی که بسیار دقیق و ظریف کار می کنند !

در حال حاضر تخصص بیشتری نسبت به قبل دارید و این دانسته ها کمک زیادی به شما خواهد کرد. اما یک نکته رو فراموش نکنید ، همیشه هم کوچکترین تغییرات رو به منزله تقلبی بودن تلقی نکنید ، تغییرات پکیجینگ کمپانی ها رو همیشه در نظر داشته باشید، وسواس بیش از حد به خرج ندید و از افراد صادق خرید کنید .

دوشنبه 17 آبان 1395  10:07 AM
تشکرات از این پست
narges
narges
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 15

درمان افسردگی با رایحه عطرها

فرار از افسردگی و خستگی روزانه را با عطرهای خنک و ترش تجربه کنید. در این مقاله سعی داریم عطرهایی را معرفی کنیم که ضعف و خستگی را از شما دور و حال شما را دگرگون می‌سازد. طبیعی است اگر از رایحه‎های جنس مخالف خوشتان بیاید اما فراموش نکنید که هرگز از رایحه‌های جنس مخالف استفاده نکنید. از آنجا که خصوصیات هر جنس در رایحه عطر مخصوص آن لحاظ شده و مواد شیمیایی به کار گرفته شده در رایحه‌ها نیز با فیزیولوژی بدن متناسب است، حتما باید از عطرهای در نظر گرفته شده برای همان جنس استفاده شود.

Thierry mugler
مارک «ماگلر» با رایحه این عطر رقابت را در میان رقیبان خود تنگاتنگ کرد. ماندگاری بالای رایحه عطر ماگلر را می‎توان رمز موفقیتش دانست. البته ناگفته نماند خوشبویی و ماندگاری دیگر عطرهای ماگلر زبانزد عطربازهای حرفه‌ای است. زنجبیل، گل شاه پسند، شکوفه لیمو، شکوفه نارنج و چوب سدر در کنار هم بویی متفاوت که ردپایی از بوی گلی، چوبی و تند را با هم دارد را ایجاد می‌کنند. ماندگاری این عطر بین ۴ تا ۶ ساعت است، خوب است از رایحه این عطر در محیط کار استفاده نکرده و بیشتر برای مناسبت‎های رسمی استفاده کنید.


Jeanne lanvin couture
عطر لانوین دارای ترکیب پیچیده و شیک که نمونه جدیدتری از Jeanne lanvin است، در پوشش شیشه‌ای بنفش رنگ و زیبا روانه بازار شد. رایحه‎های میوه‌ای و گلی تشکیل دهنده‎ی بویی است، که برای مناسبت‌های رسمی پیشنهاد می‌شود. تمشک، گل صد تومنی، گل مگنولیا، گل بنفشه و شاتوت در سه سایز ۵۰،۳۰و ۱۰۰ میل تولید شده است

 

Vera Wang Princess Night
عطر ورا وانگ دارای رایحه‌ای شیک و مناسب افراد مشکل پسند، پر رمز و راز با ترکیبات عجیب و غریب گل یاس، توت وحشی، تمشک شیرین، هندوانه، گل رز، شکوفه پرتقال، شکر، وانیل و… است، رایحه‌ای که از دیگر رقیبان خود سوی سبقت را پیش گرفته است. ردپای ترکیبات متنوع ترش، شیرین و گلی رایحه این عطر مهر تایید خاص بودنش است و به حق هم بوی مدرن و متفاوت خواهد کرد

 

Flower bomb viktor rolf for women
وقتی در عطر فلاور بومب را باز می‌کنید احساس می‎کنید در مکانی پر از گل قدم گذاشته‌اید، رایحه‎ای از شکوفه، گل‎های تازه یاسمن، ارکیده و لیلیوم در کنار بوی نعناع هندی است که بویی شیرین و شرقی را به وجود می‎آورد. این عطر در ۳ سایز۵۰،۳۰ و ۱۰۰ میل تولید شده است. بهترین موقعیت برای استفاده از این عطر، مناسبت‌های نیمه رسمی است.Belle D`Opium
عطر اوپیوم عطری با ساختاری کاملا پیچیده و خاص است که ایو سن لارن روانه بازار کرده است. ترکیباتی مثل هلو، فلفل سفید، زنبق، یاسمن و صندل در کنار هم معجون خوشبویی را به شما هدیه می‎کند، که می‌توانید این عطر را در ۳ سایز ۵۰،۳۰ و ۹۰ میل خریداری کنید.Lancome tresor midnight rose
رایحه‎ی لانکوم رمانتیک برگرفته از بوی شکوفه گل رز سیاه است که برای استفاده در مناسبت‎های رسمی پیشنهاد می‎شود. لانکوم با این عطر تلاش کرده است یکی از مطلوب‎ترین رایحه‎های عشق را تولید کند. ترکیب شکوفه یاس، وانیل در کنار توت سیاه و مشک سفید، بویی شیرین و کاملا خاص را برای افراد شیک‌پوش به مشام می‎رساند.Nina by Nina Ricci
عطر نینا ریچی دارای عصاره لیموترش است که حس تازگی و نشاط را به شخص القا می‎کند. در ترکیبات ساخت آن از گل صد تومانی، توت خاردار هندی، عطر بادام سوخته و وانیل هم استفاده می‎شود که در پایان با چوب درخت سیب، سدر و مشک حس مطبوعی را انتقال می‎دهد. ریچی دارای مخلوطی است که بهتر است برای مکان‎های رسمی‎تر استفاده شود.

دوشنبه 17 آبان 1395  5:15 PM
تشکرات از این پست
zahrakhazaee
zahrakhazaee
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 11

اصول صحیح خرید عطر

سالها قبل وقتی وارد حرفه عطر و ادکلن شدم فکر نمیکردم که روزی فرا برسد که یکی از مهمترین و پرچالش ترین مسائل مردم در این حوزه خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال باشد.
اولین نکته که در رابطه با خرید عطر باید رعایت کنید، تفکر و صبر است. حتما این سوال برای شما پیش می‌آید که صبر کردن برای خرید عطر چه معنا و مفهومی دارد. اما توجه کنید که هنگام انتخاب و خرید عطر هرگز عجله نکنید.

انتخاب عطر یکی از سخت‎ترین کارهایی است که نیاز به دقت زیادی دارد. این امر را با سخت‎گیری و گهگاهی به سادگی انجام می‎دهیم. حالا بیایید در انتخاب عطر دیدگاهی متفاوت را تجربه کنیم. عطر و ادکلن ها از پرمصرف‎ترین وسیله‎های شخصی محسوب می‎شود. وجود تعداد زیاد برند‌های معتبر عطر و درآمد زیاد آنها، نشان دهنده‎ی اهمیت موضوع انتخاب و استفاده از عطر است. کمپانی‎های تولیدکننده‎ عطر در مسیر رقابت با همکاران خود، ماه‎ها و حتی سال‎ها روی طراحی و دیزاین بطری و فرمولاسیون عطر‌‎ها کار می‎کنند. در این میان نقش عطرسازها برجسته‌تر از بقیه است. از این نکته که بگذریم، شما درنهایت عطر تولید شده را خریده و استفاده می‌کنید. اما لازم به ذکر نکات مهم و ضروری است تا روند و پروسه انتخاب و خرید عطر برای شما راحت و آسان شود.


در سالهای نه چندان دور ( کمتر از 20 سال پیش) عطر و ادکلن ها تقریبا نمونه تقلبی نداشت و هنگام خرید عطر نیازی به دقت فراوان در این حوزه نبود. ولی امروزه و با گذشت سالها از آن زمان خرید عطر و ادکلن اصل به یک معضل و چالش تبدیل شده و برای پیروز شدن در این چالش باید دقت فراوانی به خرج داد

همیشه برای خرید عطر و ادکلن اصل باید یک سری اصول اولیه را رعایت کنیم. این اصول به چند بخش تقسیم میشود:

باید قبل از خرید عطر و ادکلن اصل توجه داشته باشیم که آیا قبلا از آن ادکلن خاص استفاده کرده ایم یا خیر

یا این که توقع ما از آن عطر و ادکلن خاص چیست؟ و مطمئن شویم که به اندازه منطقی و صحیح از آن عطر انتظار داریم

همیشه خرید عطر و ادکلن اصل را از مراکز مطمئن و معتبر انجام دهیم

به هنگام خرید عطر و ادکلن اصل و ارجینال توجه داشته باشیم که قیمت ارائه شده خیلی پایین تر از قیمت واقعی آن عطر و ادکلن نباشد

یک توصیه دیگر هنگام خرید عطر و ادکلن اصل و اورجینال این است که اگر قبل از آن ادکلن استفاده کرده ایم شیشه و جعبه آن را با خود بیاوریم تا حداقل یک مقایسه ظاهری با ادکلنی که قصد خریدش را داریم انجام داده باشیم.

شنبه 13 آذر 1395  8:04 PM
تشکرات از این پست
kimia212asd
kimia212asd
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : خرداد 1394 
تعداد پست ها : 1

راهنمای خرید عطرو ادکلن

 

وقتی پای انتخاب عطر و ادکلن در میان باشد، با هزار و یک رایحه مختلف روبرو هستید که بعضی از آن‌ها به راحتی دل شما را می‌برند و بعضی دیگر را حاضر نیستید، حتی یک بار استفاده کنید.

بعضی‌ها ترجیح می‌دهند هنگام خرید  عطر و ادکلن، نظر دوستان و کارشناسان این صنعت را جویا شوند و سپس دست به انتخاب بزنند. عده‌ای دیگر نیز تمایل دارند تا راه خود را در پیش بگیرند و رایحه‌های مختلف را امتحان کنند تا به گزینه ایده‌آل خود برسند. در این مقاله نگاهی به عوامل موثر در انتخاب عطر و ادکلن داشته‌ایم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

پیشنهاد رایحه‌ای خوش توسط دیگران

حتماً شما هم شنیده‌اید که می‌‌گویند در حین خرید عطر و ادکلن به هیچ چیز غیر از حس بویایی خود اعتماد نکنید. هیچ اشکالی به این گفته نمی‌توان وارد کرد؛ اما به این معنا هم نیست که در زمان انتخاب، نظر دیگران را جویا نشویم. برخی اوقات جمع‌آوری نظر سایرین می‌تواند به شما کمک کند تا عطر و ادکلن بهتری را انتخاب کنید. به این نکته نیز باید اعتراف کرد که گاهی هدف ما از انتخاب عطر و ادکلن تاثیر گذاشتن روی دیگران است. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر تجربه زیادی در خرید عطر و ادکلن ندارید و در ابتدای این راه هستید، بهتر است نظر دیگران را نیز جویا شوید.

یکی از بهترین شیوه‌های اطلاع از نظر دیگران درباره عطر و ادکلن‌های متفاوت، مراجعه به دیدگاه‌های کاربران در فروشگاه‌های اینترنتی است. شما می‌توانید پس از مطالعه نظرات کاربران، مناسب‌ترین عطر یا ادکلن را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید. به‌علاوه، دیگر مزایای خرید آنلاین عطر را هم در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال شما می‌توانید به مجموعه متنوعی از عطر و ادکلن‌های اصیل و معتبر به راحتی دسترسی داشته باشید.

انتخاب رایحه متناسب با نوع لباس و مراسم

بهتر است رایحه ادکلنی که در روز استفاده می‌کنید با ادکلن شب تفاوت داشته باشد؛ یا رایحه‌ای که در سر کار استفاده می‌کنید نیز می‌تواند با رایحه عطرهای شما در مجالس مختلف، تفاوت داشته باشد. به ‌عبارت دیگر، رایحه‌ای را انتخاب کنید که با لباس مورد نظرتان و مراسمی که قصد دارید در آن شرکت کنید، تناسب داشته باشد.

تولیدکنندگان عطر و ادکلن نیز به استفاده از رایحه‌های متنوع برای شرایط مختلف واقف هستند و به همین دلیل شاهد هستیم بعضی از عطرها برای فصل‌های مشخصی از سال تولید شده‌اند. گاهی اوقات نیز عطر و ادکلن‌هایی را در بازار می‌بینیم که برای روزهای خاصی از سال مثلاً تعطیلات سال نو و یا یک مراسم سنتی تولید شده‌اند.

با این اوصاف، اگر به مجلس عروسی دعوت شده‌اید، انتخاب یک رایحه مناسب و مجلسی می‌تواند شما را به نگین این مراسم تبدیل کند. در واقع، می‌توان گفت هر مراسمی رایحه‌ خاص خود را می‌طلبد، در نتیجه در انتخاب عطری که قرار است برای شرکت در مراسم‌های خاص استفاده کنید، وسواس بیشتری به خرج دهید.

دریافت عطر و ادکلن به عنوان هدیه

عطر و ادکلن یکی از رایج‌ترین هدیه‌‌هایی است که بین دوستان و آشنایان رد و بدل می‌شود، حتماً برای شما هم پیش آمده است که رایحه‌ عطر یا ادکلنی که هدیه‌ گرفته‌اید را دوست نداشته باشید. چرا که ممکن است رایحه‌ این عطر برای فصل‌های گرم باشد و شما آن‌ را در فصل‌های سرد هدیه گرفته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در این مواقع عطری که هدیه‌ گرفته‌اید را برای مدتی کنار بگذارید. با گذشت زمان و تغییر فصل ممکن است نظر شما نسبت به رایحه این ادکلن تغییر کند. از طرف دیگر گاهی اوقات نیز پیش می‌آید عطری خریداری کنید اما بعداً از رایحه‌ آن خوشتان نیاید.

تجربه نشان داده است علاقه افراد به یک رایحه با گذشت زمان تغییر می‌کند، در نتیجه بهتر است به جای دور انداختن ادکلنی که رایحه‌ آن را دوست ندارید، در یک بازه زمانی دیگر آن را امتحان کنید، چه بسا که این بار رایحه‌ این ادکلن به دل شما نشست. پیشنهاد می‌‌کنیم زمانی برای خرید عطر جدید منزل را ترک کنید که از سلامتی کامل برخوردار باشید، چرا که مشخص شده است رایحه خوش، با حافظه مرتبط است و در نتیجه بیماری، سردرد، عصبانیت یا ناامیدی می‌تواند در تجربه شما از رایحه‌ای که استشمام می‌کنید تاثیر داشته باشد.

شرکت‌های تولیدکننده عطر و ادکلن سعی می‌‌کنند محصولاتشان نهایت رضایت و خوشنودی مشتری را به ‌دست آورد و در نتیجه در کنار رایحه‌های جذاب شاهد بسته‌بندی‌های شیک و مشتری‌پسندی نیز برای عطر و ادکلن‌ها هستیم؛ اما پیشنهاد

می‌‌‌کنیم در حین خرید ذهن خود را باز کنید و اجازه دهید یک رایحه جدید شما را جذب خود کند. گاهی اوقات ممکن است رایحه‌ عطری که حتی فکر خرید آن را نداشته‌اید، بیش‌تر از آن چیزی که فکر کنید به دل شما بنشیند.

جمع‌بندی

انسان‌ها عادت دارند تا یک رایحه‌ خوش را به خاطر بسپارند اما تجربه نشان داده است رایحه‌ای که پیش از این تصور بدی از آن داشته‌اید، ممکن است پس از گذشت مدتی در ذهن شما، رایحه‌ای خوش جلوه کند. به همین خاطر پیشنهاد می‌‌کنیم گاهی برای خرید عطر و ادکلن، رایحه‌های تازه را نیز امتحان کنید. برای این کار، بهتر است در حین خرید، فصلی که در آن قرار دارید و نوع لباس و مراسمی که قرار است در آن حضور یابید را نیز در نظر داشته باشید.

 

چهارشنبه 17 آبان 1396  11:34 PM
تشکرات از این پست
shayesteh2000
دسترسی سریع به انجمن ها