0

نگاهی به چرایی قرار گرفتن دکمه های G2 در پشت

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

نگاهی به چرایی قرار گرفتن دکمه های G2 در پشت

بارزترین ویژگی طراحی G2  قرار گرفتن دکمه های آن در بخش پشت تلفن است٬ اما چرا؟ حتما این پرسشی است که شما هم در سر دارید. به زعم ال جی چند جواب برای آن وجود دارد.

 
G2 از یک نمایشگر ۵.۲ اینچی برخوردار است٬ تنها ۰.۳ اینچ کوچکتر از اولین گلکسی نوت. با این حال به شکل محسوسی عرض آن کمتر است و برای استفاده یک دستی٬ قانع کننده تر به نظر می رسد.
 
با افزایش اندازه تلفن های هوشمند٬ استفاده از دکمه های آنها هم به معضلی تبدیل می شود که باید برای آن چاره ای جست. ال جی راه حل را در تغییر محل آنها یافته.
 
اگر دکمه ها در طرفین بودند شما مجبور به کمی کش و قوس می شدید تا سر انگشت های خود را به آنها برسانید و در نتیجه احتمال افتادن تلفن از دست تان در این فرآیند قوت می گرفت.
 
دلیل دوم این است که پشت تلفن جایی است که اغلب مواقع ۴ انگشت شما به طور طبیعی بر روی آن قرار می گیرد بنابراین قرار داشتن کلیدها در آن منطقه٬ به نظر منطقی و طبیعی می رسد.
 
سوم اینکه٬ دکمه های عقب در این تلفن نقش های دوگانه ای را برای عهده دارند. با دکمه کاهش صدا می شود اپ دوربین را باز کرد و عکس گرفت٬ حالا تصور کنید که گرفتن عکس از خود٬ چقدر در این حالت آسان می شود. بنابراین منافع کاربردی هم در این انتخاب طراحی وجود دارد.
 
دلیل چهارم این است که با حذف دکمه ها از طرفین در واقع مهندسین قادر به کاستن از حاشیه های کناری دستگاه می شوند و نمایشگر لبه-به-لبه به نظر می رسد٬ با حاشیه های کمتر٬ عرض تلفن هم کاهش می یابد٬ در نتیجه کار یک دستی راحت تر و احتمال افتادن تلفن از دست نیز کمتر می شود.
 
البته اینها دلایلی است که ال جی برای قرار دادن دکمه های کنترل G2 در عقب آورده و تصمیم با مشتریان و کاربران است که این دلایل را بپذیرند یا توجیه تلقی کنند. نظر شما در این باره چیست؟

 

پنج شنبه 17 مرداد 1392  12:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها