0

قيمت جهاني طلا به كمتر از ۱۳۰۰ دلار كاهش يافت

 
zeze12
zeze12
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 563
محل سکونت : فارس

قيمت جهاني طلا به كمتر از ۱۳۰۰ دلار كاهش يافت

به گزارش گروه اقتصادي ايرنا به نقل از رويترز، خريد فيزيكي طلا (خريد نقد يا تحويل فوري) درهند و چين، بزرگترين مصرف كنندگان طلا در جهان، نيز كاهش يافت.
قيمت طلا پيش تر در آسيا به دليل كاهش ارزش دلار بالا رفت اما به دليل كاهش تقاضاي طلا در چين، دومين خريدار طلا در جهان، اين افزايش قيمت تداوم نيافت.
قيمت تحويل فوري طلا در ساعت ۰۷:۱۰ روز سه شنبه به وقت گرينويچ در بازار لندن ۹ دهم درصد كاهش يافت و به يك هزار و ۲۹۱ دلار و ۶۱ سنت در هر اونس رسيد.
قيمت تحويل فوري طلا امروز در نقطه اي ۲/۱ درصد كاهش يافت.
يك تاجر فلزات قيمتي در هنگ كنگ گفت: همين كه قيمت به كمتر از ۱۳۰۰ دلار و بعد به يك هزار و ۲۹۵ دلار در هر اونس كاهش يافت، مسير كاهش به يك هزار و ۲۸۰ دلار پيموده مي شود.
وي افزود: هيچ دليلي وجود ندارد كه امروز قيمت را بالا ببرند زيرا ما شاهد آمارهاي قوي بوديم و تقاضاي فيزيكي طلا نيز اندك است.
قيمت تحويل فوري نقره امروز با ۴۶ درصد كاهش به ۱۹ دلار و ۶۰ سنت، پلاتين با ۵۵ درصد كاهش به يك هزار و ۴۳۸ دلار و ۴۹ سنت و پالاديوم با ۷۹ درصد كاهش به ۷۲۵ دلار و ۲۲ سنت در هر اونس رسيد.
قيمت سلف طلا در بازار كامكس نيويورك با ۸۸ درصد كاهش يك هزار و ۲۹۱ دلار در هر اونس بود.
گزارش هاي اقتصادي كه ديروز منتشر شد نشان دهنده رشد بخش خدمات آمريكا، گسترش فعاليت شركت ها در منطقه يورو و توسعه كسب و كارها در انگلستان بود.

سه شنبه 15 مرداد 1392  5:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها