0

مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای

 
dele_tanha
dele_tanha
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1390 
تعداد پست ها : 50
محل سکونت : بوشهر

مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای

بسم الله الرحمن الرحیم
مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای پروژه ایست که از سال ۱۹۸۱ کلید خورده است و اخرین سری این مجموعه فیلمی با عنوان : 
دروازه ی ستاره ای شماره ۱۰۱ : مصاحفه با دکتر دنیل جانسون 

 

دروازه ی ستاره ای به معنای ارتباط با خدایان است که در دوران باستان مورد ستایش و پرستش قرار میگرفتند .هر چند الهه پرستی در اکثر فرهنگ های قدیمی همچون یونان و روم و چین و ایران و مصر و … وجود داشته و شواهدی محکم نیز دلیلی بر اثبات این مدعاست . 

—اولین موردی که در مورد این فیلم ها بحث بر انگیز و جذاب به نظر میرسد مقوله ی فضایی بودن خدایان دوران باستان است که اولین بار توسط اریک وان دانیکن در کتاب ارابه ی خدایان مطرح شد که این کتاب پرفروشترین کتاب در امریکا و المان و …دز زمان خود شده است . هر چند این فرضیه جالب و جذابیست اما نکاتی در کتاب مطرح شده که به راحتی میتوان ایدوئولوژی فضایی بودن خدایان را رد کرد . 
برای رد فضایی بودن خدایان میتوانید به کتاب ارابه ی بی خدایان مراجعه کنید که تمامی موارد مطرح شده توسط دانیکن را باطل کرده است .

—دومین مورد بحث خود دروازه ی ستاره ای در این فیلم است که باز این مورد در کتاب گذرگاه خدایان(۱۹۸۱) توسط دانیکن مطرح شد و در همان سال بود که اولین فیلم با موضوع وسیله ای برای ارتباط با خدایان یا همان دروازه ی ستاره ای مطرح شد در واقع میتوان گفت پشت تمام این فیلم ها و سریال های هالیوودی و امریکایی کسی نیست جز تفکرات اریک ون دانیکن !

هر چند دروازه ی ستاره ای تنها فیلمی نبود که تفکرات دانیکن نشات میگرفت و در سال ۱۹۸۲ با چاپ کتاب خدایان و طرح با شکوه آنها فیلمی با عنوان ترنسفورمرز مطرح شد که در ان پرایم ها خدا بودند.
فیلم تغییر دهنده های ۲ رو قبلن بسیار اجمالی و نمادین بررسی کردیم و به اثبات اینکه ۷ پرایم به معنای خدایان است پرداختیم و در فیلم تغییر دهنده های ۳ ادعای حقیر کاملا توسط سازندگان فیلم تائید شد و دوبار در فیلم اشاره به اینکه پرایم ها خدا هستند میشود .
نکته ی حائظ اهمیت زیر سوال بردن و توهین کردن به تمامی پیامبران الهی در این فیلم است چرا که در فیلم تغییر دهنده ها : نیمه ی تاریک ماه سه بار اعلام میشود که سم نقش اول این فیلم پیامبر است و به همین راحتی به تمامی پیامبران توهین میشود .

نتیجه گیری : عملا ایدوئولوژی خدایان فضایی طرحی کاملا رد شده است و در خود امریکا نیز کتاب های اخیر دانیکن با استقبال خوبی روبرو نمیشوند و این نشان از این دارد که مردم متوجه دروغ های وی شده اند .

سوال :اگر این الهه ها و خدایان فضایی نیستند چه چیزی باعث پرستش انها میشده ؟ 
دو پاسخ برای این سوال وجود دارد 
۱٫اسطوره هایی ک از ذهن مردم ان زمان تراوش میکرده 

۲٫جن 

پاسخ اول مسلما پاسخ جامعی است ولی نمیتواند به این سوال پاسخ دهد که چگونه اهرام مصر با خرافات ساخته شدند ؟ یا بقیه سازه های عجیب و غریب گذشته که به آنها نمیپردازیم .

پاسخ دوم عملا شجاعانه تر و کارآمد تر است !(به نقل از مستند ظهور )

هر چند با این دید که جن ها متهم به موجود فضایی بودن هستن نمیتوان دید کاملی نسبت به این قضیه داشت و لازم است به بحث سیاست فضایی و استعمار فضایی پرداخته شود تا پاسخی کامل برای این فیلم ها و ایدوئولوژی ها داشت . 

هدف از ایدوئولوژی خدایان فضایی چه بود ؟ 

۱٫رد تمامی پیامبران الهی 
۲٫رد خدا 
۳٫پوششی عامیانه برای جلب عموم مردم به برنامه های فضایی 
۴٫استعمار فضایی (برای اینکه بحث برای دوستا ن ملموس تر شود به ماهواره های جاسوسی توجه بیشتر کنید و اینکه براحتی میتوان یک کشور را به راحتی مورد رصد قرار داد)

 

خدا با ماست

سه شنبه 15 مرداد 1392  10:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها