0

وقتی روزنامه انگلیسی طرح توسعه مسجدالحرام را جنایت توصیف می کند + تصاویر جدید

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

وقتی روزنامه انگلیسی طرح توسعه مسجدالحرام را جنایت توصیف می کند + تصاویر جدید

طرح بازسازی و توسعه مسجدالحرام و شهر مکه همچنان در میان سکوت و مصلحت اندیشی کشورهای مسلمان ادامه دارد و شاید اگر روزنامه انگلیسی ایندیپندنت از سر دلسوزی برای آثار تاریخی و فرهنگی، تصاویر تخریب گنبد عباسی را منتشر نمی کرد، رسانه های کشورهای اسلامی کاملا بی خبر می ماندند.
روزنامه ایندیپندت انگلیس به خاطر تعلق خاطر به بعد تاریخی و باستانی این اماکن، اقدام سعودی ها را جنایت علیه بشریت توصیف کرد و حتی از شاهزاده انگلیس به خاطر سفر به کشوری که چنین تصمیم هایی می گیرد انتقاد کرد.
این روزنامه نوشت: واقعیت این است که تخریب بناهای هزار ساله و مذهبی، ریشه در تفکر وهابی های تندرویی دارد که هرگونه احترام و توجه به آثار صدر اسلام را بت پرستی قلمداد می کنند و حریصانه مشتاقند تمام آثار اسلامی را نابود کنند. تصاویر نشان می دهد که آنها حتی به خانه ای که پیامبر اسلام (ص) در آن متولد شده نیز رحم نکرده اند.
با این وجود، این بهانه را حتی سنی های عربستان نیز نمی پذیرند و معتقدند غرور خاندان سعود باعث این تصمیم ها شده و آنها دوست دارند تمام بناهای مکه و مدینه، نام آل سعود را یدک بکشند و دیگر هیچ بنایی نباشد که بانی و سازنده آن شخصیت های صدر اسلام یا چهارصد سال قبل باشند.

تخریب اماکن تاریخی مکه و مدینه

تخریب مسجدالحرام

کعبه در محاصره تجهیزات ساختمانی

ساخت و ساز در مکه

طرح مسیر جدید در طواف

در طرح بازسازی و توسعه مسجدالحرام، قرار است مسیرهای طواف جدیدی طراحی و احداث شوند تا ظرفیت طواف از 48 هزار نفر در ساعت به 110 هزار نفر در ساعت برسد. نخستین مسیر جدید، پل دواری است که به صورت پیش ساخته، در محوطه حرم نصب شده است.

مسیر جدید طواف در مکه

این مسیر به ویژه برای معلولان و سالمندانی که از ویلچر استفاده می کنند مناسب است و فعلا در دهه آخر ماه رمضان به زنها اختصاص یافته است. این مسیر به طور موقت به زنها اختصاص یافته، اما قرار است با توسعه مسیرها و حلقه های بعدی، محل طواف زنان از مردان جدا شود.

عملیات نصب پل مدور در مسجدالحرام. عرض این مسیر 12 متر و ارتفاع آن 13 متر است

این ساعت با 43 متر طول و عرض، بزرگترین ساعت برجی دنیا است. با ارتفاع بیش از 600 متر از روی زمین. اما اگر از ارتفاعات مکه، مانند کوه نور و غار حرا به سمت مسجدالحرام نگاه یا سجده شود، ناخودآگاه این برج و ساعت، به چشم می آید و کعبه سخت تر دیده می شود.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

سه شنبه 15 مرداد 1392  12:59 AM
تشکرات از این پست
milad85
milad85
milad85
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 641

پاسخ به:وقتی روزنامه انگلیسی طرح توسعه مسجدالحرام را جنایت توصیف می کند + تصاویر جدید

خیلی جالبه وقتی ما بخوایم توی اصفهان یه ساختمون بزنیم به بهانه نقش جهان اجازه نمیدن ولی الان چی شده که براشون مهم نیس!!!

یا علی

سه شنبه 15 مرداد 1392  2:19 AM
تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها