0

امضای سند همکاری راهبردی میان ایران و افغانستان گامی درخشان در تاریخ روابط دو کشور است

 
zeze12
zeze12
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 563
محل سکونت : فارس

امضای سند همکاری راهبردی میان ایران و افغانستان گامی درخشان در تاریخ روابط دو کشور است

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان عصر امروز بعد از دیدار با مشاور امنیت ملی افغانستان و امضاء سند همکاری های راهبردی میان دو ساختار عالی امنیتی گفت: تهیه و اجرای این سند گامی درخشان در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی باشگاه خبرنگاران؛ نگین دادفر اسپنتا مشاور امنیت ملی افغانستان عصر امروز با دکتر جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد و سپس سند همکاری های راهبردی میان دو ساختار عالی امنیتی امضا شد.

سعید جلیلی در این دیدار با عمیق و دوستانه خواندن روابط دو کشور ایران و افغانستان، امضا این سند را موجب تقویت و گسترش همکاری‌های راهبردی در عرصه‌های مختلف دانست و تاکید کرد: تهیه و اجرای این سند گامی درخشان در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود.
 
نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود امنیت، ثبات، پیشرفت و رفاه مردم افغانستان مورد علاقه و خواست جمهوری اسلامی ایران است و امیدواریم با اجرایی شدن هرچه سریع‌تر مفاد این تفاهم نامه شاهد گسترش سطح امنیت منطقه‌یی باشیم.
 
رنگین دادفر اسپنتا، مشاور امنیت ملی افغانستان نیز امضای این سند را به منزله آغازی بر روند ارتقای مناسبات دو کشور در عرصه‌های مختلف به سطح راهبردی و تامین کننده منافع دو ملت دانست.
 
انتهای پیام/

دوشنبه 14 مرداد 1392  4:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها