0

بهره برداری از بزرگترین ترمینال مسافری دریایی کشور تا یک ماه آینده

 
zeze12
zeze12
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 563
محل سکونت : فارس

بهره برداری از بزرگترین ترمینال مسافری دریایی کشور تا یک ماه آینده

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: ترمینال مسافری بندر شهید حقانی بندرعباس با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی ساخت است.

به گزارش گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران، سید علی استیری در نشست خبری در بندرعباس از پایان عملیات اجرایی بزرگترین ترمینال مسافرت های دریایی کشور خبر داد و اظهار داشت: ترمینال مسافری بندر شهید حقانی با زیر بنای سه هزار و 800 متر مربع در دو و نیم طبقه اجرا شده است.
 
 
به گفته وی، ایمنی مسافران دریایی، جذب گردشگر، خدمات دهی به مسافران از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.
 
 
استیری با اشاره به اینکه این طرح برای 100 نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است، افزود: این ترمینال مسافری تا اواخر مردادماه جاری آماده بهره برداری خواهد شد.
 
 
وی یادآور شد: ساخت پایانه مسافری شهید حقانی از ابتدای سال 90 قبل آغاز و برای ساخت آن 10 میلیارد تومان هزینه شده است.
 
 
بیش از 98 درصد سفرهای دریایی کشور از استان هرمزگان صورت می گیرد .
 
 
عباس کمالی، معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز گفت: این ترمینال مسافری شامل مراکز فروش بلیط، سالن های انتظار، نمازخانه، رستوران، کافی شاپ و مرکز استراحت است که در مواقع بروز شرایط نامساعد جوی و تعطیلی موقت بندر، مسافران می توانند در فضایی مطلوب از امکانات موجود استفاده نمایند.
 
 
لازم به ذکر است، هم اکنون در بندر مسافری شهید حقانی روزانه بطور متوسط 10 هزار مسافر با 47 فروند شناور بین جزایر قشم و هرمز رفت و آمد می کنند.
 
 
طرح توسعه بندر شهید حقانی مشتمل بر چندین فاز است که طی سال‌های گذشته اصلی‌ترین فازهای آن اعم از اسکله‌های رو رو و حوضچه به بهره‌برداری رسیده است، ترمینال مسافری این بندر نیز یکی از فازهای اصلی است که با بهره برداری از آن، این بندر در ردیف بنادر پیشرفته مسافری منطقه قرار می‌گیرد.
 
 
پایان پیام/

دوشنبه 14 مرداد 1392  4:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها