0

شماره‌گذاری خودروها آغاز شد

 
zeze12
zeze12
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 563
محل سکونت : فارس

شماره‌گذاری خودروها آغاز شد

دبیر انجمن خودروسازان ایران از آغاز شماره‌گذاری خودروهایی که پیش از این شماره‌گذاری آنها به دلیل عدم ارتقاء به استاندارد آلایندگی یورو ۴ متوقف شده بود، خبر داد.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، احمد نعمت‌بخش اظهار کرد: از روز گذشته شماره‌گذاری خودروهای سواری و سبک با استاندارد آلایندگی یورو ۲ و یورو ۳ از سر گرفته شد.
 
وی با بیان این‌که براساس مصوبه هیات دولت سازمان حفاظت محیط زیست نامه شماره‌گذاری را به پلیس راهنمایی و رانندگی ابلاغ کرده است، خاطرنشان کرد: براساس ابلاغ صورت گرفته پلیس راهنمایی و رانندگی نیز شماره‌گذاری خودروها را آغاز کرده است.
 
دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: ‌البته مصوبه هیات دولت پیش از این ابلاغ شده بود و شماره‌گذاری خودروها زودتر از این باید آغاز می‌شد که متاسفانه با تاخیر انجام شد.
 
وی افزود: طبق مصوبه قبلی استاندارد آلایندگی خودروها باید از ابتدای سال ۹۲ به یورو ۴ ارتقاء می‌یافت اما به دلیل عدم توزیع سوخت سراسری یورو ۴، هیات دولت اجرای این استاندارد را یک سال به تعویق انداخت.
 
نعمت‌بخش تصریح کرد: ارتقای استاندارد آلایندگی خودروها به یورو ۴ پیش از توزیع سراسری سوخت مربوطه، امکان‌پذیر نبوده و تنها موجب افزایش هزینه‌های تولید و قیمت فروش، آسیب دیدن خودرو و ضرر و زیان مصرف‌کنندگان خواهد شد.

انتهاي پيام/

دوشنبه 14 مرداد 1392  4:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها