0

آيا می دانید چرا اینقدر در تعیین اول و اخر ماه مشکل داریم در حالیکه قبلا این اختلافات نبود؟

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12866
محل سکونت : قم

آيا می دانید چرا اینقدر در تعیین اول و اخر ماه مشکل داریم در حالیکه قبلا این اختلافات نبود؟

امیرمومنان علی علیه السلام می فرمایند :
روزی خواهد امد که فحشا زیاد می شود و محارم هتک می شوند و زنا آشکارا انجام می شود ، غصب اموال ایتام حلال می شود ، ربا خواری رواج می یابد ، کم فروشی باب می شود ، شراب خرما حلال می گردد ، رشوه را با نام هدیه پرداخت می کنند ، خیانت در امانت می کنند ، مردان خود به شکل زنان و زنان خویش را به هیئت مردان در می اورند ، نماز سبک شمرده می شود ، مردم برای غیر از خدا حج بجا می آورند . وقتی آن روز فرا رسد گاهی هلال روز اول ماه بزرگتر می شود به نحوی که مردم در دو شب آن را می بینند و گاهی ناپدید می شود به حدی که مردم روز اول ماه را روزه نمی گیرند و روز عید فطر را به نیت روز آخر ماه رمضان روزه دارند .
آگاه باشید ، ـگاه باشید زمانی که از خدا غافل شوید مرگ های ناگهانی زیاد می شود به شکلی که مرد روز سالم و سلامت از خواب بیدار می شود ولی شب در قبر می خوابد و یا شب سالم سر بر بالش می گذارد ولی دیگر بیدار نمی شود .
وقتی آن زمان رسید باید انسان قبل نزول بلا وصیت نامه اش را نوشته باشد و واجب است نماز را از ترس فوت نماز در اخر وقتش ،در اول وقتش برپا دارند . هر کس آن زمان را درک کرد شب با وضو به بستر رود و اگر امکان داشت همیشه با وضو باشد این کار را انجام دهد زیرا او همیشه در ترس است و نمی داند که چه زمانی ملک الموت برای قبض روح ، سراغش می اید.
شما را هشدار دادم اگر هوشیار شوید و اگاه نمودم اگر آگاه شوید و پند دادم اگر پند گیرید ، در خلوتگاه ها و غیر آن تقوای الهی پیشه کنید تا مبادا بمیرید مگر اینکه مسلمان باشید.[خداوند در قران کریم میفرماید :] کسی که از دینی غیر از اسلام پیروی کند اعمالش پذیرفته نمی شود و او در روز قیامت از زیانکاران است .
«يأتي على الناس زمان ترتفع فيه الفاحشة ، ولتصنع، وتنتهک فيه المحارم ، ويعلن فيه الزنا، وتُستحلّ فيه أموال اليتامى، ويؤكل الربا، ويُطفّف في المكائيل والموازين ويُستَحَل الخمر بالنبيذ، والرشوة بالهديّة ، والخيانة بالأمانة ، ويتشبّه الرجال بالنساء، والنساء بالرجال ، ويستخفّ بحدود الصلاة ، ويحجّ فيه لغير الله فإذا كان ذلک الزمان انتفخت الأهلّة تارةً حتّى يرى الهلال ليلتين، وخفيت تارة حتّى يفطر شهر رمضان في أوله ، ويصام العيد في آخره .
فالحذر الحذر حينئذٍ من أخذ الله على غفلة ، فإنّ من وراء ذلک موت ذريع يختطف الناس اختطافاً، حتّى أنّ الرجل ليُصبح سالماً ويُمسي دفيناً، ويُمسي حيّاً ويُصبح ميّتاً.
فإذا كان ذلک الزمان وجب التقدّم في الوصية قبل نزول البَلِيّة، ووجب تقديم الصلاة في أوّل وقتها خشية فوتها في آخر وقتها، فمن بلغ منكم ذلک الزمان فلا يبيتنّ ليلةً إلّا على طُهر، وإن قدر أن لا يكون في جميع أحواله إلّا طاهراً فليفعل ؛ فإنّه على وَجَلٍ لا يدري متى يأتيه رسول الله لقبض روحه .
وقد حذّرتكم إن حذرتم ، وعرّفتكم إن عرفتم ، ووعّظتكم إن اتّعظتم ، فاتقوا الله في سرائركم وعلانيتكم ، ولا تموتُنّ إلّا وأنتم مسلمون، (وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ آلاْسْلاَمِ دِيناً فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي آلآخِرَةِ مِنَ آلْخَاسِرِينَ ) »آل عمران:85.

بحار الأنوار: 93/303، ح19، فضائل الاشهر الثلاثة للصدوق: 91، ح70

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

یک شنبه 13 مرداد 1392  10:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها