0

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال 92 از پنجشنبه 17 مردادماه، گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ساعت 20 فردا یکشنبه 13 مردادماه منتشر می‌شود.
 
دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ساعت 20 فردا بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، اظهارکرد: پیش از این قرار بود دفترچه راهنما ی انتخاب رشته روز سه‌شنبه 15 مرداد ماه منتشر شود که برای رفاه حال داوطلبان این دفترچه زودتر منتشر می‌شود.
 
وی افزود: این دفترچه حاوی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای سال تحصیلی 92-93 و نحوه انتخاب رشته و کد رشته محل‌های تحصیلی هر یک از گروه‌های آزمایشی است که در واقع سند اصلی انتخاب رشته و گزینش دانشجو است.
 
وی با بیان اینکه دفترچه انتخاب رشته چاپ و تکثیر نیز خواهد شد، تصریح کرد: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای مجازین به ویژه داوطلبان شهرستان‌های دوردست ترتیبی اتخاذ شده که دفترچه راهنمای انتخاب رشته چاپ و تکثیر و با هماهنگی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 16 مردادماه از طریق باجه‌های پستی توزیع کننده این دفترچه در اختیار داوطلبان قرار گیرد.
 
مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه دفترچه‌های چاپ شده شامل سه نوع دفترچه می‌باشد، اظهارکرد: یک دفترچه برای گروه علوم ریاضی و فنی و هنر و زبان‌های خارجی، دفترچه دیگر برای گروه علوم تجربی و هنر و زبان‌های خارجی و در نهایت دفترچه سوم برای گروه علوم انسانی و هنر و زبان‌های خارجی منتشر می‌شود.
 
وی ا فزود: بر اساس مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به منظور توزیع هر یک از دفترچه‌های مذکور مبلغ 1000 تومان به عنوان کارمزد پست توسط بادجه پستی دریافت می‌شود.
 
بیش از 800 هزار داوطلب کارنامه خودرا مشاهده کرده‌اند
توکلی همچنین با بیان اینکه تا ساعت 9 صبح امروز شنبه 12 مرداد بیش از 800 هزار داوطلب نسبت به مشاهده و دریافت کارنامه خود از سایت اقدام کرده‌اند، گفت: به کلیه داوطلبانی که تا کنون برای دریافت کارنامه خود اقدام نکرده‌اند، اکیدا توصیه می‌شود که به سایت سازمان مراجعه و با وارد شدن به بخش مشاهده کارنامه نتیجه اولیه نسبت به مشاهده و پرینت آن اقدام کنند.
 
وی همچنین درباره زمان قرار گرفتن نرم افزار انتخاب رشته‌های تحصیلی، تصریح کرد: این نرم افزار که به داوطلب امکان می‌دهد که بر اساس وضعیت علمی و نمره آزمون خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال 91 مقایسه کند، از صبح روز دوشنبه 14 مرداد بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.
 
مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه کارنامه نتیجه اولیه از دو بخش عمده تشکیل شده است گفت: بخش اول شامل مشخصات شناسنامه‌ای و تحصیلی داوطلب و بخش دوم شامل مشخصات آموزشی داوطلب در گروه‌های آزمایشی است که در آنها شرکت کرده است.
 
وی درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان تصریح کرد: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند پس از دریافت دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از میان کدرشته محل‌های مورد علاقه خود از گروه‌های آزمایشی مجاز از بخش اول دفترچه انتخاب رشته اقدام و به ترتیب تقدم علاقه از روز پنجشنبه 17 مرداد تا سه شنبه 22 مرداد در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.
 
توکلی خاطر نشان کرد: این دسته از داوطلبان می‌توانند از کد رشته محل‌های تحصیلی بخش دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز کد رشته محل‌های خود را انتخاب و به همراه سایر کد رشته محل‌ها که در مجموع از 150 عدد بیشتر نشود، در فرم انتخاب رشته ثبت کنند.
 
مشاور عالی سازمان سنجش درباره انتخاب کدرشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما نیز تصریح کرد: برای انتخاب کد رشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم پذیرش می‌شوند علاوه بر داوطلبان شرکت کننده در آزمون و داوطلبانی که ثبت نام کرده‌اند، کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 92 ثبت نام نکرده، اما علاقمند به انتخاب کد رشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما هستند به شرط داشتن مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا 31 شهریور ماه 92 می‌توانند از 17 مرداد نسبت به ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از بخش دوم دفترچه راهنما اقدام کنند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

یک شنبه 13 مرداد 1392  11:13 AM
تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها