0

سیستم‌عامل اینترنتی Chromebooks گوگل، اولویت جدید کسب‌وکارها

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

سیستم‌عامل اینترنتی Chromebooks گوگل، اولویت جدید کسب‌وکارها

مزیت‌های زیادی مثل مدیریت پذیری آسان، قیمت پایین و قابل حمل بودن، چیزهایی است که سازمان‌ها و کسب‌وکارها را ترغیب به استفاده از Chromebooks می‌کند.

 
سیستم‌عامل اینترنتی Chromebooks گوگل، اولویت جدید کسب‌وکارها


قیمت ارزان، قابلیت‌های فراوان همکاری‌های سازمانی، مدیریت‌پذیری آسان و قابل حمل بودن Chromebooks گوگل باعث شده است سازمان‌ها و کسب‌وکارهایی که تاکنون به این سیستم‌عامل اینترنتی توجه نکرده‌اند به آن توجه بیشتری کنند.


به نقل از وب سایت informationweek، این فرضیه مربوط به گزارش جدیدی می‌شود که مرکز تحقیقاتی Forrester Research طی هفته جاری آن را منتشر کرده است. در این گزارش «جرج کولونی» (George Colony) مدیرعامل مرکز Forrester تحلیل‌های خود مربوط به سیستم‌عامل Chromebooks در سال ۲۰۱۱ را نوشته است.

کولونی معایب و نقص‌هایی را در این سیستم‌عامل اینترنتی شناسایی کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ناکافی بودن حافظه داخلی ذخیره‌ساز اطلاعات و کارایی آن در حالت آفلاین اشاره کرد. اما او توضیح داده است که نقص‌های یاد شده به عنوان نشانه‌هایی از یک ایدئولوژی مبتنی بر اینترنت محسوب می‌شوند.

به گفته مدیر مرکز تحقیقاتی Forrester، معماری آتی دنیای فناوری در اصل ترکیبی از دستگاه‌های الکترونیکی و سیستم‌های پردازش ابری خواهد بود و ابزارهای کاربردی مبتنی بر وب و مدل‌های تجاری مبتنی بر تبلیغات که گوگل آن‌ها را توسعه می‌دهد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

او دو سال قبل در یک مطلب وبلاگی نوشته بود: «استراتژی‌های مربوط به کسب‌وکار مختص افکاری واهی یا ایدئولوژی‌های تعصب‌گرایانه نمی‌شوند و راهکارهای جدید تجاری در این زمینه حضور می‌یابند».

اگرچه کولونی بر قابلیت‌های فراوان سیستم‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری و مزایای ترکیب آن‌ها با حافظه‌های داخلی دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین توانایی‌های آفلاین این سیستم‌ها تاکید کرده است، با این حال گوگل به صورت متفاوت گام برمی‌دارد. باید توجه داشت Chromebooks هم‌اکنون در حالی به فروش می‌رسد که از فروش جهانی رایانه‌های شخصی به میزان قابل ملاحظه کاسته شده است و بسیاری از کاربران این روز‌ها در دنیای پردازش ابری حضور یافته‌اند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

شنبه 12 مرداد 1392  2:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها