0

تپل ترین تیم ورزشی ایران! /عکس

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6777
محل سکونت : خراسان

تپل ترین تیم ورزشی ایران! /عکس

 

جمعیت زیادی به سالن آمده اند تا شاهد مسابقات فوتبال داخل سالن جام رمضان باشند. برای اولین بار است که تمام صندلی های سالن ورزشی شهرستان بافق پر شده است، اما قرار نیست دو تیم مطرح و تکنیکی ایران با ستاره های میلیاردی خود به مصاف هم بروند یا آنکه تماشاچیان شاهد بازی پرگل و زیبایی باشند.

 

این تماشاگران مشتاق آمده اند تا شاهد بازی تیم «تپل اسپرت» باشند، تیمی که تمام بازیکنان آن سنگین وزن هستند و نحوه فوتبال بازی کردنشان باعث ایجاد نشاط و هیجان روی سکوها می شود.

 

 

بلندگوی سالن، اسامی تیم ها را اعلام می کند. تپل اسپرت – شادکام. حالا نوبت فوتبالیست های سنگین وزنی رسیده است که خودی نشان بدهند. آنها با شعار «گل بودن، بهتر از گل زدن است» یک به یک، وارد زمین می شوند. همین اتفاق کافی است تات تماشاگران همه بایستند و یکصدا تیم تپل اسپرت را تشویق کنند.

 

 

بازیکنان پشت سر هم قرار گرفته اند و بعد از اعلام نام تیمشان، یک به یک وارد زمین می شوند. با ورود بر و بچه های تیم تپل اسپرت، سالن مسابقه منفجر می شود و جمعیت یکصدا شروع به تشویق این تیم می کنند. تیمی که هر 12 بازیکن آن سنگین وزن هستند و میانگین وزنی آنها به 130 کیلوگرم می رسد.

 

جذابیتی که در نحوه فوتبال بازی کردن بازیکنان با این وزن بالا وجود دارد باعث شده تا آوازه این تیم در سراسر شهر و حتی کشور بپیچد و تماشاگران بسیاری برای دیدن بازی تیم سنگین وزن ها به سالن ورزشی کوثر بیایند. «بیشتر مردم بافق، پیگیر بازی های تیممان هستند تا خودشان را به محل برگزاری مسابقات برسانند. بسیاری از مردم بعد از افطار برای دیدن مسابقه می آیند، طوری که جایگاه تماشاگران تا یک ساعت مانده به شروع مسابقه پر می شود و بسیاری از تماشاگجران به دلیل کمبود جا مجبورند بازی را ایستاده تماشا کنند.»

 

اینها را محمدرضا دهقان زاده، سرمربی تیم تپل اسپرت می گوید. کسی که به عنوان مربی و بازیکن در تیم های مختلفی توپ زده است اما حالا حضور در تیم تپل اسپرت را به عنوان یکی از خاطره انگیزترین روزهای زندگی حرفه ای اش می داند.

 

چاق ها بیایند وسط

دهقان زاده برای پیدا کردن بازیکنان تیمش مشکلات بسیاری را به جان خرید و سرانجام توانست 12 بازیکن چاق و عشق فوتبال را به تیم بیاورد. «برای پیدا کردن بازیکنان تیم در شهر می گشتیم و هر کسی که چاق و سنگین وزن بود را پیدا می کردیم تا با آنها برای حضور در تیم تپل اسپرت صحبت کنیم. در این میان بعضی ها بهشان برمی خورد و فکر می کردند ما قصد مسخره کردن آنها راداریم درحالی که ما اصلا چنین نیتی نداشتیم. هدف ما از این کار، کشاندن جوانان به مکان های ورزشی و دور کردن آنها از تفریحات ناسالم بود.

 

«حالا بسیاری از مردم بافق که حتی فوتبالی نیستند هم هوس کرده اند برای چند لحظه هم که شده کارشان را تعطیل کنند و مسابقه این تیم را از نزدیک ببینند. «وقتی تیم ما وارد زمین می شود حال و هوای محل برگزاری مسابقه کاملا دگرگون شده و شور و حال عجیبی بین تماشاچیان ایجاد می شود. آنها با موج مکزیکی و تشویق های بی امانشان روحیه تیم ما را بالا می برند.» در این میان انجام حرکات تکنیکی خاص، زمین خوردن بازیکنان با آن وزن بالا و انجام حرکات نمایشی مانند قیچی برگردان زدن باعث می شود که تماشاچیان از تماشای مسابقه تیم تپل اسپرت بیش از پیش لذت ببرند.

 


زود از نفس می افتند

«بازیکنان تپل اسپرت به دلیل بالا بودن وزنشان خیلی زود از نفس می افتند و مجبورند جایشان را با بازیکنان تازه نفس دیگر عوض کنند. البته در این میان گروهی هم هستند که ایستادن در دروازه را به دویدن در زمین مسابقه ترجیح می دهند تا دیرتر از نفس بیفتند. «80 درصد بازیکنان ما برای اولین بار است که به صورت حرفه ای فوتبال بازی می کنند که این مسئله، کار ما را کمی سخت کرده است. البته با پشتکاری که بچه ها دارند هر روز در کنار هم جمع می شوند تا با تمرین های بیشتر، آمادگی جسمانی شان را بالا ببرند.»

 

اعضای تیم تپل اسپرت در هفته دو جلسه تمرین می کنند تا به هماهنگی کامل برسند و بتوانند تاکتیک های مورد نظر آقای مربی را راحت تر در زمین پیاده کنند. دهقان زاده می گوید: «فضای تمرین، بیشتر فضای شوخی و خنده است و ما زیاد به بچه ها سخت نمی گیریم. در تمرین ها سعی می کنیم تاکتیک های ساده و تمرین های مخصوص افراد سنگین وزن را با بچه ها کار کنیم.»

 

 

سبک و سنگین

جالب است بدانید در این تیم حمید ملکی زاده با 110 کیلوگرم وزن، سنگین وزن ترین بازیکن تیم است و از طرف دیگر علی قائمی با 155 کیلوگرم، سنگین ترین بازیکنان تپل اسپرت به شمار می رود. «یک نفر را به عنوان دکتر تیم استخدام کرده ایم تا زمانی که یکی از بازیکنانمان زمین خورد یا از نظر بدنی دچار مشکل شد معاینه شود، همچنین یک نفر هم به عنوان مشاور فنی تیم، درباره تمرین های قبل از بازی و چگونه بازی کردن بازیکنان، به من مشاوره می دهد تا بچه های تیم در زمان بازی دچار دردسر نشوند.»

 


قیچی برگردان حرفه ای

حسن سلطانی یکی از اعضای تیم تپل اسپرت است. او با 145 کیلو وزن، به عنوان یک مهندس معدن در شهرستان بافق مشغول کار بود که با پیشنهاد یکی از دوستانش، برای ورود به تیم اعلام آمادگی کرد. خودش می گوید که بعد از 10 سال تصمیم گرفته دوباره به میادین ورزشی برگردد. «از زمانی که دچار اضافه وزن شدم دیگر فوتبال و ورزش را کنار گذاشتم تا اینکه دوستم به من پیشنهاد حضور در این تیم را داد، من هم با آنکه در ابتدا باورم نمی شد چنین تیمی شکل گرفته باشد بدون معطلی قبول کردم تا در این تیم بازی کنم.»

 

به گفته سلطانی، هنوز بدن بازیکنان تیم به فرم ایده آل آقای مربی نرسیده است. «ما باید تمرین های بیشتری انجام بدهیم تا بتوانیم هماهنگ تر شویم. آن وقت می توانیم راحت تر در کنار یکدیگر بازی کنیم و یک تیم خوب و قوی داشته باشیم.»

 

آقای فوتبالیست معتقد است حضورش در تیم تپل اسپرت باعث شده تا روحیه اش دگرگون شود و برای انجام کارهای شخصی اش هم انرژی بیشتری بگیرد. «مردم از دیدن فوتبال نه چندان حرفه ای ما خوشحال می شوند و در زمان بازی هایمان تعداد زیادی از آنها به سالن برگزاری مسابقه می آیند. آنها با دیدن بازی ما بسیار خوشحال می شوند و روحیه شان عوض می شود که همین خوشحالی آنها برای من افتخار و غرور بزرگی است.»

 

آقای فوتبالیست در زمان ورودش به تیم، ابتدا درون دروازه می ایستاد. شیرجه های بلند او در درون دروازه باعث تعجب تماشاگران شده بود و آنها از خودشان می پرسیدند که یک نفر با این وزن زیاد چطور ممکن است این طوری شیرجه بزند اما اوج کار سلطانی زمانی بود که از دروازه به نوع خط حمله رفت. او با بازی های خوبی که در این پست انجام داد توانست به یکی از بهترین های تیمش تبدیل شود. «هم تیمی ام یک توپ بلند برای من فرستاد تا دروازه حریف را باز کنم. من هم در یک لحظه تصمیم گرفتم تا با ضربه قیچی برگردان توپ را به سمت دروازه شوت کنم. برای همین خودم را از زمین جدا کردم و با یک حرکت سریع توپ را به سمت دروازه شلیک کردم که متاسفانه با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. همین حرکت کافی بود تا سالن منفجر شود و تماشاگران به شدت من را تشویق کردند.»

 

شاید از آن روز بود که این بازیکن بیشتر از همه در چشم تماشاگران خوش درخشید و محبوب شد. البته بازیکنان دیگر تیم هم قابلیت های منحصر به فرد خودشان را دارندو هواداران، آنها را هم حسابی تشویق می کنند.

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

شنبه 12 مرداد 1392  3:16 AM
تشکرات از این پست
papeli mehdi0014 mshhms
دسترسی سریع به انجمن ها