0

بدرقه و خداحافظی با احمدی نژاد به شیوه بی بی سی فارسی/ تصاویر

 
mohammad98
mohammad98
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 6777
محل سکونت : خراسان

بدرقه و خداحافظی با احمدی نژاد به شیوه بی بی سی فارسی/ تصاویر

مدیران بی بی سی فارسی که رسانه خود را مستقل، بی طرف و منصف می خوانند، صفحه ای ویژه با عنوان "خداحافظی با دکتر احمدی نژاد" در سایت خود قرار داده اند. مروری بر این صفحه میزان صحت شعار "بی طرفی، انصاف و صداقت" این رسانه انگلیسی را بر مخاطبان آشکار می سازد.

 

 

اگر از یکی از دولتمردان انگلیسی یا مدیر کل بی بی سی و یا صادق صبا مدیر بخش فارسی این شبکه بخواهید روند و شیوه اطلاع رسانی و اهداف بی بی سی را برای شما در یک جمله شرح دهد، مسلما با چنین جمله هایی از سوی آن ها مواجه خواهید شد: رسانه ای بی طرف، اطلاع رسانی دقیق و بی طرفانه، دانستن حق مردم است، انتشار اخبار خام بدون سانسور، موضع گیری شفاف و حرفه ای، برخورد صادقانه با مخاطب و.....؛ اما حقیقت چیز دیگری است.

 

اگر بخواهید نگاهی گذرا به رویکرد بی بی سی فارسی(BBC PERSIAN)  و صدای آمریکا(VOA)  داشته باشید و این دو را با هم مقایسه کنید؛ باید برخلاف رویه صدای آمریکا، به رویکرد زیرکانه و مرموزانه بی بی سی فارسی در خبر سازی و خبر رسانی اعتراف کنید؛ اما لزوما رویکرد و رویه این شبکه همیشه هم این طور نیست.

 

بی بی سی فارسی هم گاهی به دلایل مختلف از لاک زیرکی خود خارج می شود و به رویکرد صدای آمریکا نزدیک می شود؛ از جمله در روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری بود که از لاک خود خارج شد و با پخش مستندها، فیلم ها و گزارش های مختلف به شکل علنی و آشکار اهانت به مسؤولین و مردم، درخواست تحریم و حضو خیابانی مردم را انتخاب کرده بود....

 

 

سایت بی بی سی فارسی برای موضوعاتی که برایش مهم باشد، صفحات ویژه ای اختصاص می دهد. با نزدیک شدن به خداحافظی دولت دهم و جایگزینی دولت یازدهم، این سایت صفحه ویژه ای برای خداحافظی با دکتر محمود احمدی نژاد اختصاص داده است؛ البتهخداحافظی و بدرقه ای به سبک بی بی سی فارسی.

 

در این صفحه چیزی نمی بینید جز سیاه نمایی و منفی بافی افراطی علیه دولت های نهم و دهم؛ گویی این دو دولت حتی یک نقطه قوت هم نداشته اند و در این هشت سال هیچ کار مثبتی نکرده اند.

 

 

 

گزارش های نوشتاری و تصویری بی بی سی فارسی در این صفحه ویژه این طور القا می کنند که: وضعیت اقتصادی بحرانی شده است، در سیاست خارجی، احمدی نژاد هیچ توفیقی نداشته است، وضعیت زنان در این هشت سال بسیار آشفته شده است، ورزش ایران موفقیتی به دست نیاورده است، موفقیت های ورزشی در المپیک و غیره ربطی به دولت نداشته است و حاصل زحمات خود ورزشکاران بوده است، احمدی نژاد شخصیتی جنجالی و بحران آفرین بوده است، نویسندگان کتاب در این هشت سال سرکوب شده اند و نفسشان در آمد، ویرانی های بی سابقه به جاگذاشته است، جز پیشرفت های نظامی در زمینه تحقیقات کار خاصی نشد، مقالات علمی در این سال ها بیشتر مربوط به انرژی اتمی بوده اند نه چیز دیگر، زنان از حق تحصیل محروم شدند، مغزها فرار کرده اند و .....

 

گرچه به این دولت همچون دولت های پیشین انتقاداتی وارد است و خود دکتر احمدی نژاد هم نقاط ضعفی دارند که البته موضوع بحث ما نیست؛ اما آیا این دو دولت و شخص احمدی نژاد حتی یک ویژگی مثبت نداشته اند؟ آیا اطلاع رسانی منصفانه و صادقانه بی بی سی یعنی این؟ آیا بی بی سی، واقعا بر طبق گفته مدیرانش، رسانه ای بی طرف است؟

 

 

 

اگر چنین نوشته ها و گفتارهای سراسر منفی و سیاه را صدای آمریکا یک جا جمع می کرد جای تعجب نداشت؛ اما از بی بی سی فارسی باید تعجب کرد چون این رسانه انگلیسی می کوشد با زیرکی و هوشمندی علیه جمهوری اسلامی برنامه سازی و فحاشی کند نه آشکارا و علنی.

 

به هر حال به نظر می رسد بی بی سی فارسی از رفتن احمدی نژاد خیلی خوشحال و مسرور است که صفحه ای ویژه، آن هم با این ادبیات، برای خداحافظی و بدرقه اش اختصاص داده است.

 

در ادامه توجه شما را به تیترهای سیاه و منفی صفحه ویژه خداحافظی دکتر احمدی نژاد در سایت بی بی سی فارسی جلب می کنیم:

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

هر که دارد هوس کربُــبَـــلا بسم الله

جمعه 11 مرداد 1392  2:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها