0

سینما در مسئله حجاب معکوس عمل کرده است!!

 
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

سینما در مسئله حجاب معکوس عمل کرده است!!

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پهلوانیان، قائم‌مقام مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان درباره ی ترویج فرهنگ حجاب گفت: فرهنگ در سه بعد علمی و بینشی، بعد حسی و گرایشی، بعد علمی و کنشی اتفاق می افتد.
قائم‌مقام مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما خاطر نشان کرد: برای اینکه هر فرهنگی در جامعه شکل گیرد باید جامعه‌پذیری رخ دهد.

وی با اشاره به بعد بینشی و علمی فلسفه حجاب اظهار کرد: مدارس و محیط‌های دانشگاه و رسانه‌ها باید در این مورد فعالیت کنند و حجاب و عفاف را آموزش دهند، جامعه هدف که بانوان هستند باید از لحاظ فکری اقناع شوند و بدانند که حجاب ارزش و برتری می‌آورد.

حجت الاسلام پهلوانیان با اشاره به بعد حسی و گرایشی فلسفه حجاب اظهار کرد: رسانه‌های دیداری، شنیداری که پرمخاطب هستند باید برنامه‌هایی تولید کنند که احساس خوب و دلپذیر نسبت به حجاب در افراد به وجود آید.
وی افزود: سینمای ما جسته و گریخته در مسئله حجاب معکوس عمل کرده است و با المان‌های تصویری و شخصیت‌پردازی‌ها مسئله حجاب را خوب مطرح نکرده ‌است.

حجت‌الاسلام پهلوانیان ادامه داد: سینما کاری نکرده است که مخاطب ما نسبت به حجاب احساس خوب و دلپذیر داشته باشد.
به گفته قائم‌مقام مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما باید آثار نمایشی ما حجاب را در یک شخصیت و کاراکتر دلپذیر و خوب ارایه دهند.

وی با اشاره به آخرین بعد فرهنگ حجاب تصریح کرد: بسیاری از نهادها وسازمان ها باید به صورت هماهنگ فضا را برای ترویج حجاب مهیا کنند وباید سینما، پارک و محیط هایی ویژه بانوان فراهم کنند تا بانوان به دور از چشم نامحرم بتوانند در این مکان ها تردد کنند.

منبع : سایت شبستان

پنج شنبه 10 مرداد 1392  3:01 PM
تشکرات از این پست
golestan98
ayeneh
ayeneh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2761
محل سکونت : تهران

پاسخ به:سینما در مسئله حجاب معکوس عمل کرده است!!

حجاب وضرورت آن را باید به افراد مخصوصا در سن کودکی یاد داد

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم و العن اعدائهم

یک شنبه 13 مرداد 1392  12:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها