0

چرا بعضی رزمنده‌ها پلاک‌هایشان را جا می‌گذاشتند؟

 
salma57
salma57
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 35027
محل سکونت : قم

چرا بعضی رزمنده‌ها پلاک‌هایشان را جا می‌گذاشتند؟

همزمان با سالروز تدفین سه تن از شهدای گمنام در سمنان،آیین نکوداشت آنها در حسینیه حضرت امام خمینی (ره) «تیپ 12 قائم(عج)» سمنان برگزار شد.

17-iran-iraq_war.jpg

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان-حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی حسن‌آبادی در این آیین با اشاره به بعضی مستندات موجود درباره شهدا اظهار کرد: وقتی در حال و هوای مبارزه و جهاد رزمندگان قرار می‌گیریم و کارهایی که گاه شهدا در جبهه‌ها انجام می‌دادند، می‌نگریم حیرت و غرور وجودمان را فرا می‌گیرد. جوانانی که با سن کم پلاک هویتشان را از گردن می‌کندند تا به قولی از تنها نشانه ارتباط دنیوی هم خلاصی یابند، همانند امام مظلومشان بی‌نشان باشند و شهادتشان خاصه برای رضای خدا باشد و بعد از شهادت‌شان شمع و چراغی بیادشان چشم‌ها را به خود نخواند.

 

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: شهیدان کسانی بودند که از روستاهای دورافتاده‌ای که شاید کلاسی هم برای درس خواندن نداشت، برای جهاد می‌آمدند، اما فضای روحانی جبهه آنها را به عاشقانی تبدیل کرده بود که هر روز برای دیدار زیباتر معبود کارهای خاص انجام می‌دادند. امروزه که ما از آنها می‌خوانیم به خود می‌بالیم.

 

وی با اشاره به روحیه جوانان امروز ایران اسلامی، آنان را میراث‌داران راه گلگون شهدا خواند و اظهار کرد: جوانان امروز ایرانمان در راه دفاع از دین و آیین از رزمندگان آن دوران مصمم‌ترند.

 

وی همچنین خطاب به دشمنان اسلام گفت: تا زمانی که توکل ما به خداست و الگویمان امام حسین (ع) است، از هیچ قدرتی هراسی نداریم.

پنج شنبه 10 مرداد 1392  1:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها