0

شمشیر صدام به عراق بازگردانده شد

 
reza71
reza71
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 319
محل سکونت : خامنـــــــــــــــــه

شمشیر صدام به عراق بازگردانده شد

شمشیر پرزرق و برق و گرانقیمت صدام که توسط یک سرباز آمریکایی در سال 2003 میلادی از دفتر شخصی دیکتاتورعراق به عنوان غنیمت جنگی به سرقت رفت، با تشریفات به بغداد تحویل داده شد.

بخش تحقیقات امنیت داخلی اجرای مهاجرت و گمرک آمریکا در ژانویه 2012 میلادی هنگامی که مزایده‌ای در ایالت "نیوهمپشایر" قصد فروش این شمشیر را داشت، از وجود این شمشیر مطلع شد.

بر روی این شمشیر 22 / 109 سانتیمتری به عربی جمله‌ای خاتم کاری شده به این مضمون که این هدیه‌ای است به دیکتاتور سابق عراق.

شرکت مزایده "Amoskeag" این شمشیر را در اکتبر 2011 از سوی ارسال کننده‌ای که خود را به عنوان یک تاریخ نویس مبارز وابسته به یگانی در جریان اشغال بغداد معرفی کرده، دریافت کرده است.

این تاریخ نویس به این شرکت مزایده‌ای اعلام کرد، که دولت آمریکا به وی اختیار نگهداری این شمشیر را به عنوان یک غنیمت داده است.

ماموران تحقیقات امنیت داخلی زمانی از موضوع این شمشیر مطلع شدند، که در هفتم ژانویه 2012 میلادی به ارزش 15 هزار دلار در مزایده فروخته شده بود.

سپس مقام‌های گمرک آمریکا این شمشیر را کشف و ضبط کرده و جیمز دینکینز، مدیر اجرایی تحقیقات امنیت داخلی روز دوشنبه شخصا آن را به سفارت عراق در واشنگتن تحویل داد.

دینکینز این شمشیر را به لاکمن فیلی، سفیر عراق تحویل داد و گفت: این شمشیر نمایانگر بخشی از تاریخ کشور است که نباید هرگز دزدیده یا به حراج گذاشته شود.

 شمشیر صدام به عراق بازگردانده شد

سفیر عراق از دولت آمریکا و بخش تحقیقات امنیت داخلی به خاطر بازگرداندن این شمشیر دست ساز به مردم عراق بسیار تشکر کرد.

وی اعلام کرد: امروز یکی از روزهای تاریخی است که روابط، همکاری و دوستی عمیق میان عراق و آمریکا را ثبت می‌کند و بار دیگر تعهد آمریکا برای بازسازی عراق و حفظ میراث فرهنگی‌اش را نشان می‌دهد.

 

 

در دنیا جا برای همه کس هست پس بجای اینکه جای دیگران را بگیری جای خودت را پیدا کن

 

پنج شنبه 10 مرداد 1392  10:50 AM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها