0

شمشیر صدام به عراق بازگردانده شد (+عکس)

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12866
محل سکونت : قم

شمشیر صدام به عراق بازگردانده شد (+عکس)

دینکینز این شمشیر را به لاکمن فیلی، سفیر عراق تحویل داد و گفت: این شمشیر نمایانگر بخشی از تاریخ کشور است که نباید هرگز دزدیده یا به حراج گذاشته شود.

شمشیر پرزرق و برق و گرانقیمت صدام که توسط یک سرباز آمریکایی در سال ۲۰۰۳ میلادی از دفتر شخصی دیکتاتورعراق به عنوان غنیمت جنگی به سرقت رفت، با تشریفات به بغداد تحویل داده شد.
به نوشته روزنامه دیلی میل، بخش تحقیقات امنیت داخلی اجرای مهاجرت و گمرک آمریکا در ژانویه ۲۰۱۲ میلادی هنگامی که مزایده‌ای در ایالت "نیوهمپشایر" قصد فروش این شمشیر را داشت، از وجود این شمشیر مطلع شد.
بر روی این شمشیر ۲۲ / ۱۰۹ سانتیمتری به عربی جمله‌ای خاتم کاری شده به این مضمون که این هدیه‌ای است به دیکتاتور سابق عراق.


صدام و شمشیرش

شرکت مزایده "Amoskeag" این شمشیر را در اکتبر ۲۰۱۱ از سوی ارسال کننده‌ای که خود را به عنوان یک تاریخ نویس مبارز وابسته به یگانی در جریان اشغال بغداد معرفی کرده، دریافت کرده است.
این تاریخ نویس به این شرکت مزایده‌ای اعلام کرد، که دولت آمریکا به وی اختیار نگهداری این شمشیر را به عنوان یک غنیمت داده است.
ماموران تحقیقات امنیت داخلی زمانی از موضوع این شمشیر مطلع شدند، که در هفتم ژانویه ۲۰۱۲ میلادی به ارزش ۱۵ هزار دلار در مزایده فروخته شده بود.
سپس مقام‌های گمرک آمریکا این شمشیر را کشف و ضبط کرده و جیمز دینکینز، مدیر اجرایی تحقیقات امنیت داخلی روز دوشنبه شخصا آن را به سفارت عراق در واشنگتن تحویل داد.
دینکینز این شمشیر را به لاکمن فیلی، سفیر عراق تحویل داد و گفت: این شمشیر نمایانگر بخشی از تاریخ کشور است که نباید هرگز دزدیده یا به حراج گذاشته شود.
سفیر عراق از دولت آمریکا و بخش تحقیقات امنیت داخلی به خاطر بازگرداندن این شمشیر دست ساز به مردم عراق بسیار تشکر کرد.
وی اعلام کرد: امروز یکی از روزهای تاریخی است که روابط، همکاری و دوستی عمیق میان عراق و آمریکا را ثبت می‌کند و بار دیگر تعهد آمریکا برای بازسازی عراق و حفظ میراث فرهنگی‌اش را نشان می‌دهد.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

پنج شنبه 10 مرداد 1392  12:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها