0

***۵ روش برای خواندن آسان تر صفحات وب***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

***۵ روش برای خواندن آسان تر صفحات وب***

۵ روش برای خواندن آسان تر صفحات وب

فضای اینترنت پر از داستان ها، اخبار و مقالا کوتاه و بلند است که تقریبا نمی توان دست از خواندن مطالب جدید برداشت. اما خواندن مطالب جدید همواره راحت نیستند. صفحات وب شلوغ و درهم چشمان شما را منحرف می کنند و خستگی ناشی از خیره شدن به صفحه نمایش نیز منجر به تاثیرات منفی در خواندن مطالب اینترنتی می شوند.

در این مقاله از برسام سعی کردیم تا نکاتی که برای رفع این مشکلات و موانع چاره ساز هستند را گردآوری کنیم.

glasses-blur-۱٫  برعکس کردن رنگ ها

فرض کنید در تاریکی شب و دیر وقت به سراغ کامپیوتر خود می روید، نور صفحه نمایش شما را تا حد کوری می برد و قطعا سردرد خواهید گرفت، حالا تصویر کنید که یک مطلب طولانی هم باید مطالعه کنید! نوشته های سیاه بر روی پس زمینه سفید در اکثر مواقع مناسب هستند اما نه زمانی نور کافی وجود نداشته باشد. در این مواقع باید این ترکیب رنگ را برعکس کنید.

chrome-high-contrastکاربران فایرفاکس یک پلاگین تحت عنوان Blank Your Screen + Easy Reading در اختیار دارند که در مواقع لزوم می توانند رنگ های صفحه را برعکس کنند.

مرورگر گوگل کروم نیز به اکستنشن رسمی High Contrast دسترسی دارند که همان کار را انجام می دهد با این تفاوت که برای هر وب سایت می توانید یک حالت رنگی خاص تعیین کنید تا در آینده نیازی به تنظیم نباشد.

۲٫  ذخیره صفحات برای مطالعه در فرصت بعدی

گاهی اوقات به یک صفحه یا مقاله ی بسیار خوب بر می خورید که فرصت خواندنش را ندارید. در چنین مواقعی قابلیت ذخیره کردن این صفحات بسیار کاربردی خواهد بود.

با استفاده از اکستنشن Pocket می تواند به بهترین شکل این کار را برای شما انجام دهد. شما باید یک جساب کاربری در این برنامه ایجاد کنید و سپس با استفاده از دکمه ی مخصوص ذخیره، مقاله یا صفحه مورد نظرتان را برای مطالعه در فرصت های بعدی ذخیره کنید. تمام مقالاتی که تمایل دارید در اینده مطالعه کنید بصورت لینک در حساب کاربری شما ذخیره می شوند.

شما می توانید این مقالات را در وب سایت Pocket و یا از طریق برنامه ویژه مک بخوانید که حتی از حالت عادی هم جذاب تر خواهد بود.

برای خواند مقالات بر روی دستگاه هیا همراه می توانید از برنامه با نسخه متناسب با دستگاه خود استفاده کنید که تقریبا تمامی سیستم عامل ها را پوشش می دهد.

۳٫  ارسال به کیندل

همچنین این سرویس با بسیاری از دستگاه ها سازگاری دارد که شامل تبلت کیندل فایر نیز می شود. این تبلت نمی تواند این فایلها را به خوبی اجرا کند. اما با استفاده از یک اکستنشن اختصاصی می توانید بر این مشکل فائق آیید. برنامه الحاقی رسمی Send To Kindle در مرورگرهای فایرفاکس و کروم قابل اجرا بوده و این کار را به خوبی برای شما انجام می دهد.

muo-send-to-kindle1اجازه دسترسی

شما می توانید از نرم افزاری ویژه برای ویندوز یا مک نیز برای این کار استفاده کنید. این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا صفحه وب مرود نظر را به کیندل انتقال دهید و یا پیش نمایشی از آن ببینید. این برنامه الحاقی تمامی بهم ریختگی ها، سایدبارها و دکمه های غیر ضروری را حذف می کند و به شیوه ای مناسب به شما نمایش می دهد.

۴٫  دانلود صفحه بطور کامل

شما همچنین می توانید صفحات وب مورد علاقه ی خود را بطور کامل دانلود و ذخیره کنید. از مزایای این روش دسترسی آفلاین به مقالات با همان فرمت پیش فرض می باشد.

اما اگر قصد دارید یک وب سایت را بطور کامل با تمام صفحاتش دانلود کرده و داشته باشید نیز می توانید از نرم افزارهای مناسبی در این زمینه استفاده کنید.

chrome-save-pageهمچنین شما می توانید این صفحات را بصورت PDF ذخیره کنید تا از اشکالات احتمالی در هنگام ذخیر صفحات وب جلوگیری کنید. آسان ترین روش بریا این کار استفاده از یک نرم افزار پرینتر مجازی است.

print-to-pdfکاربران مک می توانند از نرم افزار CutePDF و کاربران ویندوز و لینوکس نیز  از CUPS-PDF استفاده کنند.

۵٫  خلوت کردن صفحات با Readability

بسیاری از وب سایت های از امکانات مختلفی نظیر دکمه ها، سایدبارها و غیره بهره می برند تا شما بهتر بتوانید مقالات را بخوانید اما واقعیت این است که این امکانات بیشتر موجب از دست دادن تمرکز می شوند. اکستنشن Readability با حذف امکانات غیر ضروری به شما کمک می کند تا مقاله ی خود را در یک فضای به مراتب خلوت تر بخوانید.

readability-chromeقابل ذکر است که Readability نیز قابلیت ارسال مقالات به دستگاه های مختلف شما را دارد اما مانند برنامه ی Pocket نمی باشد.

لحظه لحظه زندگی را سپری میکنیم تا به خوشبختی برسیم ٬

غافل ازاینکه خوشبختی در همان لحظه ای بود که سپری شد.

 

چهارشنبه 9 مرداد 1392  11:37 AM
تشکرات از این پست
mina_k_h
دسترسی سریع به انجمن ها