0

***کسی که لوگوی اصلی توییتر را طراحی کرد و تنها حدود ۳ دلار برایش پول گرفت!***

 
ali_kamali
ali_kamali
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 2116
محل سکونت : خراسان

***کسی که لوگوی اصلی توییتر را طراحی کرد و تنها حدود ۳ دلار برایش پول گرفت!***

کسی که لوگوی اصلی توییتر را طراحی کرد و تنها حدود ۳ دلار برایش پول گرفت!

سیمون آکسلی یک بریتانیایی مقیم آکسفورد است، همسری ژاپنی و دو پسر دارد، اگر به خانه او بروید تنها چیزی که می‌تواند ربط او را با دنیای استارت‌آپ‌ها نشان بدهد، پرنده‌هایی است که به دیوار نصب شده‌اند.

07-10-2013 05-57-24 PM

این پرنده‌ها، پرنده‌هایی خاص هستند: پرنده اصلی لوگوی توییتر، زمانی که در سال ۲۰۰۶ این سرویس شروع به کار کرد. در واقع همین آقای آکسلی بود که این لوگو را طراحی کرد.

07-10-2013 05-57-09 PM

اما او این لوگو را اختصاصا برای توییتر طراحی نکرده بوده، او این طرح را در سایت iStockphoto.com قرار داده بود، مؤسسان توییتر زمانی که دنبال لوگو می‌گشتند در این سایت جستجو کرده بودند و این لوگو را پسندیده بودند و تنها برایش سه -چهار دلار پول پرداخته بودند!

آقای آکسلی الان اجاره‌نشین است، اما خودش می‌گوید که به زودی خانه‌ای خواهد خرید.

اما جالب است بدانید که آکسلی بعد از فروش طرحش تا مدت‌ها نمی‌دانست که نشان چه سایت مهمی را طراحی کرده، تا اینکه یک روز که مشغول تماشای CNN از تلویزیون اتاق نشیمن بود، پرنده‌اش را دید که مشهور شده!

گرچه طراحی این لوگو برای آکسلی پول چندانی در بر نداشت، اما شهرت را برای او به ارمغان آورد، به زودی رسانه‌های مثل Wired یا واشنگتن پست به او تماس گرفتند. توییتر هم بعد از آن از بعضی از طراحی‌های او برای صفحات ارور استفاده کرد. البته آن صفحه ارور مشعور نهنگ و پرنده‌ها، کار آکسلی نیست. او روباتی بدون دست و همچنین بستنی‌ای در حال صحبت با کرم طراحی کرده بود که توییتر از همین‌ها برای صفحات ارور در یک بازه زمانی استفاده می‌کرد.

07-10-2013 06-02-21 PM

آکسلی تنها ۳۰ دقیقه وقت گذاشته بود تا پرنده اصلی توییتر را طراحی کند.

اما شرکت‌ها طبق قانون نمی‌توانند از تصاویر iStock برای لوگوی رسمی خود استفاده کنند، به همین خاطر زمانی که توییتر رشد کرد، یک لوگوی جدید سفارش داد.

07-10-2013 05-57-38 PM

پرنده جدید را شخص به نام دوگ بومن طراحی کرده است.

اما آکسلی طراحی‌های جالب دیگری برای شرکت‌های نوپای دیگر هم دارد، مثلا این گربه را ببینید که روی پاهای شبیه، پاهای یک هشت‌پا ایستاده است. این لوگوی GitHub است. جالب است که آکسلی این طرح را هم فقط در ۳۰ دقیقه زد!

07-10-2013 05-57-47 PM

آکسلی بعد از تحویل طراحی، به ندرت اخبار مرتبط با شرکت‌های نوپا و سرنوشت‌ طراحی‌هایش را دنبال می‌کند، با این همه از اینکه بعضی از طراحان بعد از مشهور شدن لوگوهایش، نسخه متفاوت از شخصیت‌های لوگوهایش درست می‌کنند و به نوعی با آنها شوخی می‌کنند، خشنود می‌شود. مثلا در اینجا همان گربه را می‌بینید که توسط کامرون مک‌آفی، به شکل برادران ماریو درآمده است.

07-10-2013 05-57-57 PM

آکسلی بعد از فارغ‌ااتحصیلی جذب گروه‌های هنرمند آنلاین شد و در سایت iStock فعال شد و با مؤسس این سایت یعنی بروس لیوینگستون آشنا شد. به سفارش او بود که آکسلی لوگوی iStock را هم طراحی کرد که یک دوربین است.

07-10-2013 06-00-43 PM

در سال‌های اخیر رقبای کاری او در iStock زیاد شده‌اند و آکسلی دیگر نمی‌تواند با درآمد به دست آمده از این سایت گذران زندگی کند. خوشبختانه او آنقدر مشهور است که خیلی‌ها مستقیما از طریق وب‌سایت او با او تماس می‌گیرند و سفارش کار می‌دهند.

پس گرچه دستمزد او بابت لوگوی توییتر تنها سه -چهار دلار بود، اما به نظر می‌رسد که شهرت او بعد از این طراحی بوده است که هزینه خرید خانه تازه را برای او فراهم کرده است

چهارشنبه 9 مرداد 1392  11:36 AM
تشکرات از این پست
mina_k_h
دسترسی سریع به انجمن ها