0

آشنائی با پیوند مو

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

آشنائی با پیوند مو


امروز ما در زمانی زندگی می‌کنیم که انواع درمان‌های دارویی و جراحی ریزش مو وجود داشته و طاسی را به طور کامل می‌توان درمان کرد…
سه شرط اصلی در یک پیوند موی موفق وجود دارد: ظاهر کاملا طبیعی به طوری که به وسیله بقیه افراد تشخیص داده نشود، حداقل آسیب به گرافت‌ها وارد شود به طوری که درصد زیادی از آنها بتوانند رشد کنند و سرانجام فقدان ایجاد اسکار در ناحیه گیرنده و دهنده مو.
امروزه روش‌های نوین در کاشت مو مطرح شده است که از بهترین آنها می‌توان به دو روش F.U.T و F.U.E اشاره کرد.
در روش F.U.E گرافت‌های کاشته شده به وسیله یک پانج یک میلی‌متری از پشت سر برداشته می‌شوند و سوراخ‌های کوچکی بین موها به جا می‌ماند به طوری که احتیاج به بخیه ندارند و به همین دلیل به عنوان پیوند موی بدون بخیه و پانسمان معروف است.
ولی در روش F.U.T یک نوار باریک به پهنای یک تا دو سانتی‌متر از ناحیه پشت سر برداشته و زیر دید استریومیکروسکوپ به واحدهای فولیکولی تقسیم می‌شود. در این روش محل برداشت نوار باید حتما بخیه زده شود.
در روش F.U.T در صورتی که فرد مشکل خاصی در ترمیم زخم نداشته باشد یک خط ظریف از بخیه به جا می‌ماند که به راحتی به وسیله موهای اطراف پوشیده می‌شود. بیشتر افراد داشتن یک خط بخیه ظریف را به هزار اسکار ریز ترجیح می‌دهند.


مشکل اصلی ایجاد شده حین برداشت فولیکول‌ها افزایش قطع شدن فولیکول‌ها و آسیب وارده به آنهاست چون موها در واحدی یک تا چهارتایی رشد می‌کنند و طرز قرار گرفتن واحدهای فولیکولی مو به طور طبیعی این‌گونه است که مانند یک خوشه واژگون گندم بوده به طوری که موهای موجود در یک واحد در بالا در کنار یکدیگر و در پایین ناحیه درم از یکدیگر فاصله می‌گیرند و هر واحد با یک زاویه خاص نسبت به اپیدرم قرار گرفته است بنابراین به هنگام برداشت واحد فولیکولی زاویه پانچ در تمام مسیر باید به منظور کاهش این درصد قطع پانچ دقت کرد تا گرافت به هنگام کشش پاره نشده و فولیکول‌ها قطعه‌قطعه نشوند.
برای انتخاب بیمار از تستی به نام تست فاکس استفاده می‌شود که قبلا شیوه انجام آنرا برایتان گفته بودم.
به طور کلی افرادی که داوطلب مناسب F.U.E هستند شامل:
۱) کسانی که پوست سر آنها بسیار سفت باشد و تست فاکس مثبت شود به طوری که با برداشت یک نوار با حداقل پهنا باز هم بخیه با کشش زیاد زده شود و اسکار پهنی به جا می‌ماند.
۲) افراد نظامی که مجبور هستند همیشه موهایشان را کوتاه نگه دارند.
۳) برای ترمیم ابرو و یا قسمت کوچکی از سر که نیاز به گرافت زیاد ندارد.

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
سه شنبه 2 آذر 1389  9:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها