0

نقش رنگ آبی در دکوراسیون

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

نقش رنگ آبی در دکوراسیون

 

 
 
نقش رنگ آبی در دکوراسیون
 

 درباره تاثیر رنگ بر جسم، ذهن و روان انسان تحقیقات زیادی انجام شده. با داشتن آگاهی تاثیر رنگ‌ها می‌توان فضای زندگی را مطابق با نیازها و بسیار دلنشین آفرید. در این مقاله به تاثیر رنگ آبی می پردازیم:


 

.

1 رنگ آبی القاکننده حس سرما به انسان و پیرامونش است. اگر می‌خواهید بعد از یک روز کاری در خانه استراحت کنید، بهتر است اتاق خواب و یا اتاقی را که در آن فعالیت ندارید، به رنگ آبی آسمانی و یا نیلی در بیاورید. رنگ آبی آرامش‌بخش است.
2 توصیه می شود اتاق خواب افرادی كه دچار اختلالات خواب هستند را به رنگ آبی تغییر دهید، نور آبی روشن انسان را به خوابیدن ترغیب می‌كند و سیستم عصب را عمیقاً آرام می‌کند. 
3 این رنگ در طولانی مدت می‌تواند علایمی مانند افسردگی و انزواطلبی در افراد ایجاد کند. این عوارض را می‌توان با اضافه کردن عناصر دکوراتیو نارنجی در محیط به حداقل رساند.

 

پورتال  علمی فرهنگی هنری کرکبود

نقش رنگ آبی در دکوراسیون

4 یکی دیگر از فضاهایی که این رنگ کاربرد فراوانی دارد، حمام است، زیرا علاوه بر خلق فضایی آرام نیز به القای حس تمیزی و پاکی در این محیط کمک می‌کند. البته توصیه می‌شود که در کنار این رنگ از رنگ سفید هم در دکوراسیون حمام استفاده شود.
5 اگر می‌خواهید فضایی آرام و منظم در محیط کارتان به‌ وجود آید، بهتر است دیواری را که از نظر بصری غالب است، به رنگ آبی تزیین کنید. 

نقش رنگ آبی در دکوراسیون

6 همچنین رنگ آبی بهترین انتخاب برای دکوراسیون اتاق فرزندتان در سنین بلوغ است.
7 اگر می‌خواهید فضایی را وسیع‌تر از آنچه هست نمایان کنید، بهتر است دیوارهای اتاق را به رنگ آبی روشن درآورید.
منبع:www.salamat.com
 
 
سه شنبه 2 آذر 1389  9:08 AM
تشکرات از این پست
ararar
دسترسی سریع به انجمن ها