0

سونی از جانشین ۳۰۰ گیگابایتی بلوری پرده برداری خواهد کرد

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

سونی از جانشین ۳۰۰ گیگابایتی بلوری پرده برداری خواهد کرد

 

این طور که پیداست دیگر سونی به بلوری های ۵۰ گیگابایتی قناعت نخواهد کرد و به دنبال آن است تا از دیسک هایی با حافظه ی ۳۰۰ گیگابایت با همکاری کمپانی بزرگ پاناسونیک، پرده برداری کند.
 
pic-8508-1280x1024
 
این طور که پیداست، دو کمپانی بزرگ ژاپنی سونی و پاناسونیک قصد دارند تا سال ۲۰۱۵ از نسل جدید دیسک ها با حافظه ی ۳۰۰ گیگابایتی پرده برداری کنند.
 
به گزارش خبرگذاری بی بی سی، در حالی که بلوری های ۵۰ گیگابایتی در حال حاضر غول دیسک ها به شمار می روند، سونی و پاناسونیک امید دادند که تا سال ۲۰۱۵ این حافظه را به نحو چشمگیری افزایش دهند. وب سایت بی بی سی افزوده که در حال حاضر فیلم های ۱۰۸۰i و ۱۰۸۰p که از تکنولوژی ۴K هم بهره می برند، به چیزی بیشتر از بلوری های ۵۰ گیگابایتی نیاز دارند.
 
این طور که به نظر می رسد اولویت نخست سونی برای ساخت این دیسک ها در راستای صنعت فیلم است اما شکی نیست که این دیسک ها وارد بازی های ویدئویی هم خواهند شد. همان طور که می دانید کنسول های خانگی نسل بعد سونی و مایکروسافت، یعنی PS4 و Xbox One از دیسک های بلوری پشتیبانی خواهند کرد اما آیا ورود این دیسک های قدرتمند ۳۰۰ گیگابایتی به صنعت بازی های ویدئویی و فیلم ها لازم است؟
سه شنبه 8 مرداد 1392  7:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها